Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek ha több év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ha több év után sem éreznétek, hogy a párotok családja "családtagként", vagyis a párod párjaként tekintene rátok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a párom családja nagyon összehúz. Nem mondom, hogy teljesen kizárnának engem, vagy hogy rosszul bánnának velem, mert kedvesek, aranyosak, semmi baj nincs velük. Mégis többször úgy érzem, nem vagyok igazán ,,család része", inkább mint csak egy valaki, aki gyakran ott van náluk. Nem minden esetben érzem ezt, de bizonyos szituációkban már eléggé kínos is nekem.

Ők nagyon összetartóak (főleg az anyukája persze), ami jó, de talán már túlzott, hiszen már felnőttek. Az én családomban az a szokás hogy akinek már van párja, akkor az egész család tudja, hogy számára egyértelműen ő a fontosabb, ők alkotnak egy új egységet, és már nem a testvérrel. Nálunk az egész család így áll hozzá, ha egy új ember lép be közénk.

Ezt valahogy a páromnak kéne éreznie, és néha érzem is hogy tesz ellene, de a családjánál kevésbé látom. Ott ez a családi ,,szokás", ezáltal néha ő is úgy viselkedik otthon mint egy gyerek, nem áll ki eléggé magáért/értünk/értem, én meg már néha azt sem tudom ki is vagyok mellette. Bár biztos én is hibás vagyok, hogy nem vagyok elég határozott, ami miatt én is ,,gyerek" szerepbe süllyedek náluk.

Szerintetek túlkomplikálom? Ilyen helyzetben mit tennétek?



2015. ápr. 15. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Túl. Ha a pároddal jól megvagytok akkor nincs probléma nem érdemes ezzel foglalkozni.
2015. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogyha ilyen van, akkor néha még a páromnál se érzem igazán azt, hogy a párjaként kezelne.
2015. ápr. 15. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg így van és nem csak "túlreagálod" akkor az baj. Ezt meg kellene beszélnetek.
2015. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Örülnék neki, ha így lenne. Engem a párom családjában rögtön családtagként kezeltek, értsd például a nővére épp szülés előtt állt, amikor először találkoztunk és úgy indított, hogy ugye idén mi is összehozzuk, mert akkor úgy rakja majd el nekem a babaruhákat... én meg csak lestem wtf fejjel :D

Egy évvel később már a családi balhéba is pont ugyanúgy bevontak, ahogy egy családtagot szokás... azóta nem nagyon tartom velük a kapcsolatot, szerencsére a párom se.

Őszintén szólva örülnék egy higgadt, távolságtartó viszonynak.

2015. ápr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!