Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezelnétek, ha a barátotoknak lenne egy kötekedős énje?

Figyelt kérdés
Jól tűröm a kritikát és szoktam magamon is nevetni/viccelődni, szóval azzal nincs gond, ha ilyen piszkálódós poénkodás megy, de néha -nem tudom, miért- úgy jön haza a barátom (főleg, ha több napot volt távol), hogy mindenbe beleköt, amit mondok. Miért úgy, miért ez a véleményem stb.. Próbáltam azt is, hogy süketnek tettetem magam, de általában nem hagyja annyiban, próbáltam azt is, hogy elmagyarázom, hogy néha elég bántó/idegesítő tud lenni és be is látta, hogy hajlamos rá, mégis utána egy ideig úgy csinál, mintha miattam lennénk fasírtban. Legutóbb én is visszakötekedtem, de persze neki se esik jól.. Amúgy tökéletes köztünk az összhang, és tudom, hogy minden kapcsolatban vannak rosszabb napok, de nem akarom ilyen hülyeségekkel mérgezni. Szerintetek hogy lehetne ez elkerülhető/kivédhető? Nem akarok se céltáblát, se harcostársat játszani..

2015. ápr. 17. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de nincs ennek a viselkedésnek valami kiváltó oka? Valami olyan háttér körülmény, ami eddig elkerülte a figyelmedet?

Gondold végig pl. az utolsó 2-3 esetet. Mennyire volt jogos a kötözködés?

2015. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kopika23 válasza:
Lehet hogy csak viccelődik.
2015. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Közben rájöttem, hogy máskor is az után lett ilyen, hogy pár napot külön töltöttünk ÉS ott volt, ahol korábban lakott és utált lenni.. (A bútorai még ott vannak, meg egy kötekedő, alkesz néni) Szóval ahol sok minden egy még mindig fennálló problémára emlékezteti. Igazából én is ingerlékenyebb szoktam lenni néha, ha a szüleimnél töltjük a hétvégét, pláne, ha végighallgatok egy veszekedést.

Ezeket el is mondtam neki, hogy megértem, ha onnét idegesebben jön vissza, de ne vezesse le rajtam, inkább pl. nézzünk meg gyorsan egy filmet, ami eltereli a figyelmét.

Amúgy nem szokott jogos lenni, pont az az idegesítő, hogy szinte abba is beleköt, hogy miért így vagy úgy veszek levegőt.

2015. ápr. 19. 19:12
 4/4 A kérdező kommentje:

Előfordult már olyan is, hogy ilyen bénán viccelődött, de az más, azzal nem tud megbántani, mert érzem, hogy viccnek szánta. Amire most gondolok, azt inkább kukacoskodásnak nevezném, azzal egy idő után már engem is ki lehet hozni a béketűrésből.

Az okát még nem sikerült megfejtenem. Remélem, a jövőben el tudjuk kerülni az ilyen szitukat.

2015. ápr. 19. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!