Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom cigizni kezdett,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom cigizni kezdett, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk elején nem cigizett egyáltalán (nálam ez kikötés is volt, hogy nem akarok bagós pasival járni, mert nem bírom a füstjét/szagát). Kb másfél hete találtam meg a dobozt és azt mondta hogy már 1 hónapja cigizik (állítólag napi 1 szálat a munkahelyén), azt mondta hogy azért mert sokat stresszel a munkahelyén, meg mi is sokat veszekedtünk és csak így tudott "lenyugodni". Megbeszéltük, hogy ő abbahagyja, én pedig türelmesebb leszek hogy ne veszekedjünk.


Ma viszont megint találtam egy új dobozt... Nagyon összetört a dolog, próbáltam megbeszélni vele, hogy ne csinálja, inkább ha ideges akkor hívjon fel és beszéljük meg, segítek ahogy csak tudok, de ne cigizzen mert azzal nekem okoz fájdalmat... Mondta hogy jó, nem fog többet cigizni, de félek hogy megint nem fog igazat mondani, hisz előzőleg is ezt mondta, mégis cigizett!


Mit csináljak? Nem akarok szakítani, mert nagyon szeretem, de a cigi hosszútávon nálam nem fér bele egy kapcsolatba. Ráadásul saját magát is tönkreteszi, én meg nem akarok ennek a szemtanuja lenni, nem bírnám tehetetlenül nézni...


2015. ápr. 22. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
mond neki, hogy bevállalsz extrákat ha nem cigizik (néha csak)
2015. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vegyél neki kartonszámra cigarettákat. Ugyanis drága hobbi.
2015. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Es ha te elkezdesz csokit zabalni akkor o is b*ssz*on ki teged az ablakon?
2015. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Érik a szakítás. Eltérő elvárás (cigifüst) + meg akarod változtatni. És egyúttal titkolóznia is kell előtted meg hazudnia, mert nem lehet őszinte veled. Ez is végzetes viselkedés forma. Ezekből egy is elég, hogy gallyra vágjon egy kapcsolatot, és kettő rajtad múlik.


Amíg ő fejben nem érti meg tényleg, hogy ez neki káros és mennyire, és nincsen meg az elhatározás addig nem fogja letenni ha térden állva sírdogálsz is neki.

Szóval A: megbarátkozol a gondolattal, hogy bagózik B: kötöd az ebet a karóhoz és rámentek C: bízol abban, hogy fejben belátja, hogy ez nem út.


(amúgy én a helyében letenném a cigit, mert tényleg halálos méreg és egyúttal elgondolkodnék kettőnkön, mert meg akarod változtatni, és képtelen vagy elfogadni olyannak amilyen. Ez még ciginél megmagyarázható, de 5-10 év múlva mikor ugyanezt leműveled majd 2 kiló túlsúlyon, vagy a szétdobált zoknikon, vagy valami bagatel dolgon pokollá változik az élet veled.)

2015. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Úristen, a csokit meg a cigit valaki komolyan egy kalap alá veszi? Jézusom...


Nem akarom megváltoztatni, ő egy hónappal ezelőtt nem cigizett EGYÁLTALÁN! Ő NEM ilyen! 3 ÉVIG nem volt semmi! Lehet a dohányosoknak ez "nem nagy cucc" meg ha előtte évekig nem nyúlt valaki a cigihez aztán hipp-hopp rákezdett azt fogadjuk el, stb, de aki nem dohányzik és utálja a szagát/füstjét azt ez igenis zavarja! Ha drogozni kezdett volna, fogadjam el azt is, hogy majd észbekap amikor már tönkretette magát? Szerintem a szeretet nem arról szól hogy hagyjuk a másiknak hogy csinálja a hülyeséget, hanem hogy segítsük hogy ne tegyen kárt magában sem!

2015. ápr. 22. 12:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Oké, nem érted, majd rájössz szakításkor.
2015. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te egy fogyatekos vagy ha nem ertetted a csokis pelda valodi jelenteset.
2015. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak egy-egy szálat szív és a társaságodban nem teszi, nem érzed a szagát akkor nincs miért aggódni. Ha úgy csinálja hogy az téged zavar akkor állítsd válaszút elé. Én nem tudnék együtt élni bagóssal.
2015. ápr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szakits vele, ha fontosabb neked ez.

neki is jobb lesz ha nem idegesiti valaki emiatt.

nekem a baratnom cigizik. engem zavar. szoval megbeszeltuk hogy elottem meg ha velem van nem.

legalabb nem erzem.

megertem hogy stresszel.

igaz a cigi nem a legjobb. de elviselem mert szeretem ^^


18/f

2015. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy okos nő keres alternatívát...

Ha nem mondja el, akkor lehet már rendesen szívja, az az rászokott.

Nem kidobni kell ezért valakit, hanem segíteni neki.

Vegyél neki elektromos cigarettát, és mindenki boldog lesz.

Ő levezetheti a feszültségét, ott szívja ahol akarja, pótolja a nikotin hiányát.

Te pedig boldog lehetsz, mert nem lesz büdös.. sőt!

Amerre megy, be illatozza a helységet.

Semmit nem fogsz érezni belőle, egy tizede árban mint a rendes, és idő előtt sem fog kipurcanni melletted.

Na nem egészséges az sem, de összehasonlíthatatlan a sima cigarettához képest.

Az én feleségem sem dohányzik, én viszont napi egy dobozzal szívtam.

3 éve csak e-cigarettázom, és mindenki boldog tőle.

2015. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!