Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok! Miért hívjátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Miért hívjátok a pasitokat az uratoknak?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivètelnek. Viszont borzasztóan zavar már, hogy akár szóban, akár írásban, korosztálytól függetlenül rengeteg lánytól hallom, hogy "uram"-kènt emlegeti a pasiját. Akár egy hete, akár èvek óta van vele.

Az èn olvasatomban azt jelenti az uram kifejezès, hogy valaki, aki uralkodik felettem. Valaki, akinek engedelmeskednem kellene. Èn viszont soha nem rendelődnèk alá senkinek. Ès a legtöbb nő is ezt vallja nagykèpűen, hogy erősek ès függetlenek, mègis "uram"-nak szólítják a párjukat.

Szóval aki tud erre válaszolni, annak megköszönöm. Nem vitát szeretnèk kirobbantani, csak kíváncsi vagyok.


2015. ápr. 23. 18:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

hmmmm. én arra gondolok, hogy jó olykor valakire felnézni, valakit annyira szeretni, és tisztelni, hogy jó ételemben értve de fejet hajtani előtte, felnézni rá,magam fölé helyezni. eddigi életem folyamán két olyan nővel találkoztam aki előtt fejet hajtok mi több térdet is ha kell, önként, és dalolva, mert magamnál többnek látom, annak ismerem el, és megtisztelő, hogy megtehetem. (a lady jelzőt használom rájuk magamban)

ezt most sikerült jó zavarosan leírni, de egyelőre nem tudom jobban megfogalmazni. és persze van egy viccesen használatos oka is, amikor (szerintem ez a gyakoribb) amikor nem kell okokat keresni,csak jól hangzik.

2015. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

A te olvasatodban ezt jelenti, viszont másokéban inkább csak megszokás, mondjuk a szülőknél is ez volt a megszólítás, vagy csak poénnak veszik. Ismerek olyan nőt, aki határozottan nadrághordozó a családban, mégis mindig úgy mondja: az uram.


A többi csak belemagyarázás. Olyan, mint mikor valaki azzal jött itt, hogy ha a házasságban valaki -né lesz, az azt jelenti, hogy -é, tehát a férjé-é és az a férje tulajdona lesz, ellenben ugyanúgy házasságban kötőjelesen felvett névvel nem lesz a férje tulajdona. :D


Réges-régen még lehet, hogy tényleg azért alakult így ki, mert a férfi volt a "ház ura", de ez a jelente már az előttünk levő, sőt az azelőtt levő generációban sem nagyon maradt meg.

2015. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés, én sem értem ezeket a nőket és engem is zavar. És nem a pasi az úr a háznál, egy kapcsolatba nincs olyan h főnök, a felek EGYENRANGÚAK!!!!
2015. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

az alá/fölé rendeltség is természetes dolog.Nyilván viccből használják, de azért minden nő valahol alárendelt a kapcsolatban


ki látott már olyat hogy a nő intéz dolgokat meg nem gyerekként kell rá vigyázni ? lehetnének vagányabbak a lányok mert szörnyű a legtöbb.És aki nem elég rátermett ne is várjon egyenlőséget!

2015. ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
64%

#11


Hogyan lehet valakit saját magadnál többre tartani? ez elég... hihetetlen.


Az ember számára az első mindig önmaga kell, hogy legyen. A többiek csak utána következnek.

2015. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Az én ismerőseim csak poénból hívják a párjukat uramnak, vagy mert tetszik nekik. Nem kell mindenbe belemagyarazni a rosszat, a pasik se azért hívják cicának a baratnőjüket, mert egy állattal tartják egyenlőnek. Vagy ha hercegnőnek becézik, ebből se következik az, hogy a férfi egy kis senki és kiszolgálja a párja minden kényét.
2015. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#15 hááááát akkor én rosszul vagyok bekötve :)
2015. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#16


Általába azér' lhet következtetni az ember mentalitására az ilyen nevek adogatásából. A hercegnőzős csávók általában TÉNYLEG minden szart megvesznek a csajuknak és valamilyen szinten ők a szolgák, a cicázósak meg egyértelműen vezér/tenyész bikák a csaj mellett.

2015. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem cicának és hercegnőnek is szokott hívni a férjem. Akkor ő most szolga, vagy tenyészbika? :O :D
2015. ápr. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19


Egy bizonytalankodó kisbohóc. :) Kétkulacsos.

2015. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!