Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok! Miért hívjátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Miért hívjátok a pasitokat az uratoknak?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivètelnek. Viszont borzasztóan zavar már, hogy akár szóban, akár írásban, korosztálytól függetlenül rengeteg lánytól hallom, hogy "uram"-kènt emlegeti a pasiját. Akár egy hete, akár èvek óta van vele.

Az èn olvasatomban azt jelenti az uram kifejezès, hogy valaki, aki uralkodik felettem. Valaki, akinek engedelmeskednem kellene. Èn viszont soha nem rendelődnèk alá senkinek. Ès a legtöbb nő is ezt vallja nagykèpűen, hogy erősek ès függetlenek, mègis "uram"-nak szólítják a párjukat.

Szóval aki tud erre válaszolni, annak megköszönöm. Nem vitát szeretnèk kirobbantani, csak kíváncsi vagyok.


2015. ápr. 23. 18:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Na és ha bogaramnak becéz, akkor az azt jelenti, hogy el akar taposni?!


Viccen kívül, túlgondolod ezt az egészet. Megértem a te olvasatodat is, viszont ahogy előttem leírták már, ez csak egy vicces, aranyos becézés a sok közül, mint az "asszony". Mindenkinek más tetszik, mindenkihez másféle becézés áll közel. Nekem sem tetszik egy-két becenév, pl. a baby, vagy amikor 'Apa'-ként emlegetik a férjet/pasit (volt munkahelyemen a kolléganőknél ez volt a szavajárás), de nem képzelek mögé semmit, és ha nekik így esik jól becézni a másikat, tegyék. Úgy gondolom, fölösleges ezen ennyit rugózni. Azt sem szeretem, ha a "párom" megnevezést szólják le, mondván, párja a zokninak van, stb.

2015. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én viccesnek és aranyosnak tartom ezt a kifejezést. :)


Ha pl. a páromat keresik valamivel a haverjai, akkor néha azt mondom, hogy majd szólok az uramnak. Persze mgfelelő hangsúllyal, cseppet sem azt éreztetve, hogy alárendelt vagyok.


Ő meg asszonynak hív néhanapján és szerintem aranyos. :)


Egyébként pedig egyenrangú felek vagyunk.

2015. ápr. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs ebben a becézésben semmi alárendelő. Én a barátnőmet asszonypajtásnak szoktam becézni. :D
2015. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Akkor azoknak a válaszolóknak, akik szerint a nőnek az a feladata, hogy kiszolgálja a fèrfit, ès engedelmeskedjen, ès elvárják, hogy csak úgy felnèzzen rájuk akárki is, üzenem, hogy nem tudom hol èlnek, de nagyon el vannak tèvedve.

A többi válaszoló álláspontját viszont èrtem, ès elfogadom. Bár engem is nagyritkán asszonynak, vagy asszonypajtásnak hív a barátom a barátai előtt, ès sosem tudom uramnak hívni, mert ajaratlanul is benne van a fejemben az a gondolatmenet amit leírtam.

Bár így, hogy sokan írtátok, hogy poèn, talán nem fog idegesíteni annyira ha másoktól ezt hallom. :)

2015. ápr. 24. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!