Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes így folytatni ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes így folytatni ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Már több, mint 3 éve vagyunk együtt a barátommal. Körülbelül egy éve történt köztünk valami, amitől teljesen megváltozott a kapcsolatunk, részemről sajnos negatív irányba. Nem akarom itt részletezni, hogy mi történt, nehogy felismerhető legyek… legyen elég annyi, hogy mindketten elég nagyot vétettünk a másik ellen. Ő megbocsátott nekem mindent, mert a mai napig vakon és feltétel nélkül szerelmes belém, amitől én rosszul érzem magam, mert 1. nem érdemlem meg amiatt, amit én tettem, 2. sokszor azt érzem, hogy az ő tettei miatt teljesen kihalt belőlem minden érzés, aminek egy kicsit is köze lehet a szerelemhez. Van, hogy azt gondolom, nem mellette lenne a helyem, egyrészt, mert a lelkem mélyén máig nem tudom megbocsátani neki, amit csinált, másrészt megijeszt az, hogy ennyire vakon és kritika nélkül szeret engem (néha már szándékosan undorító embernek állítom be magam, csak hogy érezzem, nála is van egy határ, de úgy néz ki, nincs). Többször is megpróbáltam szakítani vele, de sosem sikerült, mert valahogy abban a döntő pillanatban, amikor fel kellett volna állni, és kimenni az ajtón, sosem voltam rá képes. Ő meg csak magyarázott, sírt és könyörgött, és mindig az lett a vége, hogy minden maradt úgy, ahogy volt. Ráadásul most, hogy elmúlt a szerelem, kiütközött még pár dolog, ami csak tovább ront a helyzeten. Egyrészt nem érzem őt szellemi társnak (nem buta, csak le van ragadva a saját kis világában, annál a 2-3 témánál, ami őt érdekli, és ez nekem kevés). Másrészt van köztünk egy elég nagy korkülönbség az ő javára, ami azért rossz, mert én még élnék, buliznék, jól érezném magam, ő pedig már túlvan ezeken, és nincs kedve hozzá. Állandóan elrontja a kedvem a finnyáskodásával, a kényeskedésével, azzal, hogy neki nem jó „akárki”, még akkor sem, ha arról van szó, hogy kivel kell egy légtérben lennie mondjuk, egy koncert alatt. Másrészről viszont ő az az ember, akire bármikor, bármilyen körülmények között számíthatok (és ez nemcsak elmélet). Sajnos mindig, ahányszor megpróbáltam otthagyni, rá kellett jönnöm, hogy egy eszméletlen nagy érzelmi támasz nekem. Ő az egyetlen ember, aki biztonságot nyújt számomra, és aki számára különleges vagyok. Nem tudok dönteni, hogy mit tegyek… néha már azt hiszem, nem vagyok normális, mert két teljesen különböző dolog között „kattogok” akár naponta többször is… egyszer legszívesebben sikítva futnék előle, és ez elől az egész kapcsolat elől, máskor meg úgy érzem, ő az egyetlen ember, aki megért, akivel együtt tudnék élni, stb. Borzasztóan érzem magam emiatt, teljesen elvesztettem a hitem a saját ösztöneimben és ítélőképességemben. Igazából nem tudom, létezik-e a kérdésemre értelmes választ, talán csak arra volt jó ez az egész, hogy anonim módon jól kinyavalyogjam magam. Azért örülnék, ha leírnátok a véleményeteket.

2015. máj. 3. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. (18F) Volt már olyan kapcsolatom,aminèl a lány megcsalt,de èn megbocsájtottam. Kár volt!!! Ezt nem szabad tovább vinni. Kèsőbb mèg rosszabb lesz. Akkor viszont nem lesz aki megvigasztaljon. :-(

Ez van. Ezen is túl kell esni. :-(

2015. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad,szerintem még szereted és próbáld felldolgozni ami történt és fogadd el és folytasd ezt a kapcsolatot!
2015. máj. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Benne csak egy pozitívum van,hogy biztonságot nyújt érzelmileg,de már nem szereted.Elnyomhatod magadban a bulizási vágyadat,de sokkal rosszabb lesz ha 30-35 évesen jön ki rajtad,most kellene kiélned magad.Kommunikáció nem működik,nem tartod megfelelőnek rá.Az hogy sír,ne tartson vissza a szakítástól,érzelmi manipulálás.Biztos hogy szeret téged,de ha te nem szereted,semmi értelme,csak húzod az időt,így is úgy is rossz lesz neki.A helyedben otthagynám,még ha nehéz szívvel is,de megtenném.
2015. máj. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs èrtelme( első válaszoló vagyok). Mondom...rossz vège lesz :-(
2015. máj. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Őszintén mondom!Szerintem eketek egy kis pihenőre lenne szükségetek!Főleg a te részedről!

Egy pár hétig szinte ne is lássátok egymást!Addig ismerkedjetek új emberekkel, utazkassatok, bulizzatok!

(persze ezt külön, ne együtt :) )

Ez alatt az idő alatt jól kitisztul a fejetek és normálisan tudtok gondolkozni!

Mert a szöveget olvasva rögtön az elején azt mondtam volna hogy szakíts vele!De úgy érzed hogy csak ő ért meg, és van melleted.


Elég hosszúra sikeredett, de ha akarod privátban még ajánlhatok egy-két dolgot ami lehet hogy segít.

2015. máj. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*nektek . Bocsi de már késő van.
2015. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Utolsó: örülnék neki, minden segítség jól jön.

2015. máj. 3. 23:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Írj csak nyugodtan! :) (#5. #6. vagyok)
2015. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A három év alatt kialakult már egyfajta kötődés, aminek hatására most azt érzed, ő az egyetlen, akivel együtt tudnál élni. De hidd el, szakítás után eltelik néhány hét-hónap, és rá fogsz jönni, hogy megállsz a lábadon nélküle, sőt, fogsz tudni esélyt adni másnak, aki hasonlóképpen - ha nem jobban - a társad lesz. Fogsz találni mást, akinek különleges leszel, és aki mellett biztonságban érzed magad. Mert ez így önmagában már kevés a kapcsolathoz. Ez az a bizonyos megszokás, amikor már hozzászokik az ember, hogy a másik fél mellette van, számíthat rá, ezt az érzést nem akarja elengedni, és emiatt húzzák-halasztják sokan a szakítást. Már nem szereted őt, nem lehetsz boldog mellette. Tegyél pontot a dologra, és adj magadnak esélyt a boldogságra.
2015. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!