Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek nem felületes az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nem felületes az a nézőpont, amely azt mondja, hogy szép nő szép férfiakkal, ronda férfi ronda nőkkel vagy viszont? Miért akarunk olyan esztétikai kategóriákat felállítani, amelyek nem léteznek? Mit jelent a szépség és a rondaság?

Figyelt kérdés
Szerintem nincs ilyen. Ez teljesen relatív és nem kellene mindenféle elveket gyártani, hanem azt is megnézni mi van a külső alatt. Lehet értékekre bukkanunk. Várom a lehetőleg értelmes válaszaitokat.
2015. máj. 6. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van
2015. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Lehet értékekre bukkanunk"


Így van. Nagyon sokat számít. De azért nézzen ki jól.

2015. máj. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazad van. A szépség nagyon relatív. Nekem volt olyan barátom, akit konkrétan olyan szívtipró típusnak láttam, odavoltam, hogy mennyire helyes. Aztán meglátták a barátnőim és azt kérdezték, hogy miért járok ilyen csúnya sráccal. Én meg néztem, hogy mi van???? Én meg azt gondoltam, hogy én nem vagyok elég szép hozzá :)

Persze van ilyen, hogy hasonló a hasonlóval, de ez szerintem inkább a stílusra vonatkozik.

2015. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én sem azt gondolom, hogy egyáltalán nem fontos a kinézés. De nem az, hogy modern szavakkal élve szoliban tölti a fél életét, mellnövesztés, mert a divatdiktátorok erre ösztönöznek.

Azt hiszem inkább a fő hangsúly azon van, hogy legyenek közös tulajdonságok ha párkapcsolatról beszélünk.

2015. máj. 6. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez egy közhely, az ilyeneket meg nem érdemes túl komolyan venni. A helyzet nem ilyen kétdimenziós, nem csak a felek külseje a meghatározó, persze döntően az, de nem szabad elsiklani a többi tényező felett sem, értem ezalatt az intelligenciát, az anyagi hátteret, az érzelmi beállítottságot és így tovább... Csakhogy ez térben és időben közeli példát említsek: Andy Vajna és Timike. Na bumm, itt megbukik a képlet, mert az egyik egy töppedt, vén pufók tata, a másik meg egy fullos bula.
2015. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyrészt igazad van. Ugyanakkor nem gondolnám, hogy az anyagi háttér fontos faktor lenne. Annyira rossz amikor emberi kapcsolatok mennek tönkre, mert az egyik (inkább a nő) az anyagiak felé orientálódik, vagy pedig ideológiai és politikai nézetek miatt konfrontálódnak.
2015. máj. 6. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg van egy ilyen statisztika, hogy általában azért kb hasonló "kategóriájú" emberek lesznek egy pár. Azért, a személyes preferenciákon túl mégiscsak vannak az embernek objektív módszerei, hogy megállapítsák, ki szép és ki csúnya. Úgy általánosságban. Pl Mick Jagger nem épp egy világ szépsége, míg Gerge Clooney-ra így, 70 éves korában is nyáladzanak a népek. Csak példa, de szemlélteti a dolgot.


Nyilván a külső nem elég ahhoz, hogy valaki valakivel összejöjjön, de a kapcsolat szempontjából azért valamit tud befolyásolni. Tegyük fel, egy teljesen hétköznapi, átlagos, tipikus kis szürke egér lány vagyok. Összejövök egy olyan pasival, akire minden lány nagy szemekkel néz, látom rajtuk a féltékenységet, hogy velem járkál kézen fogva. Netalán elmegy nélkülem szórakozni: szerinted tudnék nyugodtan aludni? Önbizalom ide vagy oda, ha valakinek van egy egészséges önértékelése, akkor igenis tudja, mikor van oka féltékenynek lenni és aggódni, és mikor nincs. Ha kb azonos "szinten" állnak a felek, akkor ez a veszélyfaktor jelentősen lecsökken (mert valljuk be, nagyon erős jelleműnek kell lennie ahhoz egy kifejezetten jó külsejű embernek- legyen férfi vagy nő-, hogy folyamatosan ellen tudjon állni, még a kapcsolat mélypontján is, az állandóan jelen lévő csábításnak- de ha te otthon ugyanazt, sőt, jobbat adsz neki, mint amit bárhol kapna, akkor mégis, miért veszélyeztetné ezt holmi hűtlenséggel?). Persze, ez nagyon felszínes hozzáállás, és a világ szerencsére nem fekete-fehér, de azért általában van az a mondás, hogy a kapcsolatok akkor működnek igazán jól, ha a nő egy icipicivel jobban néz ki a férfinál, de alapból azért egy szinten állnak ebből a szempontból.



Nem lehet általánosítani. Az, amiről te beszélsz, hogy folyton szolárium meg mellműtét... Van, akinek szüksége van rá. Láttam már olyan szolizott bőrt, hogy kifejezetten szépnek találtam. Viszont olyat is láttam, aminél csodálkoztam, hogy ez ember-e még egyáltalán. Van olyan műmell, amiről meg nem mondod, hogy mű, míg olyan is van, amiről messziről ordít. Nem magával a cselekvéssel van probléma, hanem azzal, ha valaki túlzásba viszi, ízléstelenül használja. Mint pl a smink. Vagy a ruházkodás. Vagy bármi, amit el tudsz képzelni. Férfiaknál legjellemzőbb ilyen dolog a testedzés- mértékkel tud az egészséges és vonzó is lenni, de aztán át tudsz esni a ló túloldalára, aztán majd valami visszataszító, amorf lény lesz belőled, és akkor meg azért fogsz csodálkozni, hogy miért nem tetszel másnak.



De a nézőpont maga, amit írtál a kérdésedben, nem egy tudatos megfogalmazása az emberek párkeresésének. Jó is lenne, ha tudatosan tudnánk eldönteni, hogy kit szeretünk és kit nem. És félretéve az objektív markereket, amik alapján szépnek vagy csúnyának nevezünk valakit (beteg-egészséges, (as)szimmetrikus, ilyesmi), a szubjektív dolgok nagyon változóak tudnak lenni. De olyan nincs, hogy valaki csak és kizárólag a belső tulajdonságokat nézi a másik emberben, ha párkapcsolatról van szó. Szexelned kell a másikkal, vonzódni hozzá, szerelmesnek lenni. Ez fizikai vonzalom nélkül lehetetlen. Nem az az elvárás, hogy tökéletes legyen a másik, de valaminek meg kell fognia a külsejében.

2015. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!