Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a házasságról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házasságról?

Figyelt kérdés

1. Van-e értelme? Miért?

2. Az együttélés helyettesítheti-e? Miért?

3. Szabadság vagy rabság? Korlátozza-e az ember szabadságát a házasság? Miért?

4. Érezheti-e magát egy házas férfi férfiasnak? Miért?

5. Mit gondoltok a melegházasságról?

6. Mit gondoltok a házassági szerződésről?


(A "miért?" kérdés mindig azt jelenti, hogx "ha igen, miért, ha nem, miért nem?")


Korotokat és nemeteket írjátok oda, légyszi!


Köszönöm a válaszotokat!



2015. máj. 9. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Van. Én mindig is szerettem volna megházasodni (majd valamikor), és egy jó dolognak tartom. Még ha igazából belegondolsz és csak egy darab papírnak is tűnhet az egész, maga az elhatározás és döntés elég nagy dolog.

2. Nem. Én szívesen élek együtt házasság előtt is, de a kettő más dolog. Ehhez is azt tudom mondani, mint az előzőhöz, hogy az egy olyan elhatározás ami túlmegy a sima együttélésen. Én olyan ember vagyok, aki szereti kimondani a dolgokat és ha én azt mondom valakinek, hogy jó házasodjuk össze, akkor azt tényleg mindenestől szeretném csinálni, és ez egy hatalmas elkötelezettség mindkét fél részéről.

3. Szabadság! A megfelelő partnerrel persze :D Vannak amikben kell kompromisszumot kötni, de lényegében a legjobb barátoddal éled le innentől az életed, teljesen megéri :)

4. Igen, persze. Nem is értem, miért ne érezhetném férfiasnak magam házasságban. A gyerekneveléshez is kell egy apai szerep, a hétköznapi élethez is... Az régen rossz kapcsolat ha valaki nem érzi férfinak magát egy nő mellett.

5. Nem zavar. Amíg engem kihagynak belőle :D

6. Szerintem hülyeség, meg kéne lennie a teljes bizalomnak már, ha eljutunk ilyen szintig. Nem szívesen írnék alá ilyet, és nem is írattatnék alá mással sem.


25/F

2015. máj. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A párkapcsolat olyan, mint Apraja falva: móka és kacagás...

a Házasság meg olyan, mint Okoska törp aki elb*ssza apraja falva hangulatát.

Én papirok nélkül is tudodm hogy szeretem a lányt. És ezt éreztetem vele, hogy ő is tudja... a Többi meg csak felesleges hacacáré.

Nem zárom ki az életemből a házasságot, de ahhoz a nőnek nagyon kell valamit tudnia azonkivül hogy körbeszeretjük egymást. Valamivel meg kell hogy fogjon, hogy ilyenre rá tudjon beszélni... Nem tudom mivel de biztos hogy könnyekig hatódnék tőle :D

2015. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

1. Van-e értelme? Miért?

Szerintem van. Ha 2 ember igazán szereti egymást és össze akarják egymással kötni az életüket, akkor ennek ez a jogintézménye, emellett egyfajta végleges elköteleződést is jelent (ami persze felbontható). Meg kell még említeni itt, hogy bizonyos kedvezményeket csak házaspárok számára biztosít az állam.


2. Az együttélés helyettesítheti-e? Miért?

Helyettesítheti, mivel házasság nélküli együttélők is lehetnek egymáséi életük végéig.


3. Szabadság vagy rabság? Korlátozza-e az ember szabadságát a házasság? Miért?

A házasság csak annyiban korlátozza a szabadságot, mint egy együttélős kapcsolat. Tehát szerintem önmagában a házasság nem korlátozza a szabadságot.


4. Érezheti-e magát egy házas férfi férfiasnak? Miért?

Igen. Miért ne érezhetné? A férfiasság szerintem nem a házassággal függ össze, sokkal inkább a külső és belső tulajdonságokkal (persze nem azt értem férfiasnak, ha valaki sört vedel és focimeccset néz naphosszat).


5. Mit gondoltok a melegházasságról?

Igazából emiatt a pont miatt válaszolok a kérdésre, mivel ebben vagyok érintett. Szerintem hazánkban is engedélyezni kellene az azonos neműek közötti házasságot, mint ahogy számos nyugat-európai országban is engedélyezték már. Sajnos a jelenlegi kormányzat teljesen elzárkózik az azonos neműek házasságának mégcsak említéséről is. Lényegében létezik a bejegyzett élettársi kapcsolat, amely a házassághoz közel azonos jogokat tartalmaz 2 kivétellel: nem fogadhatnak közösen örökbe és nem vehetik fel egymás nevét. Ez a 2 kivétel viszont pont azt a látszatot kelti, hogy az azonos neműek közötti kapcsolat alacsonyabb rendű, mint a heteroszexuális kapcsolat. Tudományosan bizonyított tény, hogy ez nem igaz.


6. Mit gondoltok a házassági szerződésről?

Szükségesnek tartom, mivel egy kapcsolat fel is bomolhat egyszer és a legtöbb esetben nem azonos anyagi feltételekkel kötik össze az emberek az életüket. Én például 26 éves koromra elmondhatom, hogy van egy saját házam, egy saját autóm, megtakarításaim és nincs hitelem. Ha egyszer házasságot (pontosabban bejegyzett élettársi kapcsolatot) létesítek, ragaszkodni fogok a házassági szerződéshez. Úgy gondolom, hogy egy ilyen szerződés mindkét fél jogos érdekét védi.


26/F (meleg)

2015. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. nincs. nem osztozok az életemen szívesen.

2. az együttélés is ugyanannyi önfeláldozást igényel.

3. rabság. korlátoz. mert már nem ugyanaz leszel, aki vagy, voltál, szerettél volna lenni.

4. persze. ha félrekúr. és meg is teszik.

5. ellenzek mindent ami meleg vagy langyi.

6. nem kell papír ahhoz, hogy valakit szeress.

21.lányszerű.

2015. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!