Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos a barátnőm követelése?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos a barátnőm követelése?

Figyelt kérdés

A barátnőm(6év) ezt az ultimátumot adta egy kisebb veszekedés után:


[link]



[link]



2015. máj. 12. 07:11
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

" sem túl nagy elvárás, hogy kéri 28 évesen törleszd már a diákhiteled, szerezz egy jogsit, legyen közös albérletet. Előbbi kettőnek a fizetése természetesen a Te feladatot, utóbbinak szerintem csak a felét várja el."


De rendes, hogy csak a felét várja el, hogy fizesse. Nyilván 28 év alatt megvolt jogsi nélkül. Ha neki nem kell miért kell ráerőltetni? Talán a csajnak derogál buszozni? Aztán jön az újabb követelés, hogy vegyen már egy autót, de ne valami használtat és természetesen egyedül fizesse.


" írásképéből összességében azt látom, hogy ezt elég magabiztosan írta (nem látszik remegés a betűkön), a vastag betűs nyomatékosítások meg az elszántságát emelik ki."


Hagyjuk már ezt. Az ún grafológia a legnagyobb szemfényvesztés. Még a horoszkópnak is több értelme van.

2015. máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
A barátnődnek komoly problémái vannak. Ezt úgy hívják, majd ő megmondja mit csináljon egy férfi. Ehhez ő amit listát leírt mennyivel járul hozzá??
2015. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

"Nyilván 28 év alatt megvolt jogsi nélkül. Ha neki nem kell miért kell ráerőltetni? Talán a csajnak derogál buszozni?"


Bennem azért felmerült annak a lehetősége, hogy esetleg részben azért szeretné, mert a mai világban a munkakörök jelentős részénél elvárás, hogy valaki tudjon autót vezetni, mert még ha nem is feltétlenül ilyen jellegű a munka, alkalmanként szükség lehet rá.


Gondolom, ha a kérdezőnek most minden szempontból megfelelő állása lenne, akkor nem okozna gondot a diákhitel törlesztése, vagy az, hogy 28 évesen megoldható legyen egy közösen, felesben fizetett albérlet - feltéve, ha egyáltalán ő is vágyik rá, és van ilyen szándéka, nem csak a barátnő nyomásának enged - ami mondjuk nem derült ki az általa leírtakból.


"A barátnődnek komoly problémái vannak. Ezt úgy hívják, majd ő megmondja mit csináljon egy férfi. Ehhez ő amit listát leírt mennyivel járul hozzá??"


Nem tudhatjuk, hogy a listán szereplő dolgokhoz, amiknek vannak anyagi vonzatai, mennyivel járul hozzá a barátnője. Mindenesetre nem azt írta, hogy az a baj a lánnyal, hogy anyagilag ki akarná használni - de nyilván nem tudhatjuk.


Azért én felnőtt, dolgozó nőként mondjuk nem tartanám magamat sem önzőnek, sem követelőzőnek, ha egy 28 éves férfi diákhitelét, vagy a jogosítványának megszerzését nem szeretném részben finanszírozni, és jogos elvárásnak érezném hat év után, ennyi idősen, hogy döntsük el, hogy akarunk-e együtt élni, és egy közös albérletet, közös nyaralásokat és egyéb programokat felesben finanszírozni.


Ha a nő előbb-utóbb családot, gyerekeket szeretne, akkor szerintem még inkább érthető, ha a kevés közös program, mindenki a szüleivel lakik közel a 30-hoz típusú életmód egy idő után már nem lesz elég.


Azzal sincsen semmi gond, ha egy férfinek más elképzelése van a jövőjéről, és még jó ideig, vagy soha nem akarja elkötelezni magát, csak szerintem ilyenkor gerincesebb ezt felvállalni és megmondani őszintén, nem pedig a kivárásra játszani, hogy a másik majd szakít, ha megunja, hogy peregnek az évek, és azt látja, hogy a kapcsolat nem halad semerre, helyette egy langymeleg állóvíz.


De nyilván meg lehet várni, amíg a másik ismeri fel végre, hogy nem közösek a céljaik és a jövőképük. Ha ő akar mást, végeredményben tényleg neki kell lépnie, ha a saját mozgásterén belül már megtett mindent, amit tehetett.


Senki nem mondhatja meg a másiknak, hogy mit csináljon, hogyan éljen. Se egy nő egy férfinak, se fordítva. Én biztos soha nem írnék ilyen "utolsó esély" üzenetet egy férfinak, többek között azért sem, mert nekem sz@rt se érne, ha csak azért töltene velem időt, azért lennének közös programjaink és közös otthonunk, mert én ezt érzelmi játszmákkal kiharcoltam, kizsaroltam belőle, nem pedig azért, mert ő is erre vágyik.

2015. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy totál éretlenek vagytok mindketten. A csajos ahelyett, hogy normálisan kommunikálna, cetliken fenyeget. Talán süketnéma? Te meg jót röhögsz ezen és poénnak fogod fel, még válaszlistát is írtál. Neked csak a lógás a haverok meg a züllés számít pedig tíz éve kinőttél a kamaszkorból. A felelősségvállalásról is sokat elmond, hogy les*rod hogyan fizeted ki a diákhitelt.
2015. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
72%

Nem gondolom, hogy ez az utolsó esély duma zsarolás lenne. Én inkább úgy érzem, hogy a barátnőd már számtalanszor próbálta ezt veled megbeszélni, csak nem sikerült. Amúgy ezt komolyan olyan teljesíthetetlennek érzed? Mert az hogy KÉRNIE kell, hogy havi 3x 1 napot mozduljatok ki közösen, hát...

Én mindezt 21 évesen "megkapom" a páromtól, aki 24 éves. Azért az idézőjel, mert természetesen mindketten szeretünk együtt lenni, sőt, mi együtt is élünk, mégis többször van egész napos programunk kettesben. Ja, és természetesen mindkettőnknek van bevétele, nagyjából ugyanannyi, szóval közösen fizetünk mindent.


De fordítsuk meg. Ha feltenné a kérdést itt egy felnőtt 20onéves nő, és hogy együtt van a 28 éves párjával 6 éve, nem élnek együtt, nem is nagyon mozdulnak ki, a párjának még diákhitele is van, ráadásul havonta többször bulizik hétvégén (ami gondolom azt jelenti, hogy a szombati egész napos program amúgy kilőve, mert te mész, vasárnap kilőve, mert te pihensz), nem is nagyon akar változtatni, mit kéne tennie?


Gyanítom, hogy a válaszolók nagy része azt javasolná neki, hogy hagyd ott ezt a gyerekes lúzert, és keress egy korának megfelelő egzisztenciával rendelkező FÉRFIT, akivel olyan szintekre tudjátok emelni a kapcsolatotokat, ahol annak ebben a korban tartania kéne.

És én is ezt javaslom neked: inkább szakíts a barátnőddel, és add meg neki az esélyt, hogy megtalálhassa a számára megfelelő komoly, felnőtt kapcsolatot, mert gyanítom te most már végleg megragadtál ezen a 16 éves szinten.

2015. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

Sztem nincs gond a fizetésemmel a diákhitelt pedig akkor fizetem ki amikor én jónak látom és egy kicsit sem lesz megerőltető az az elvesztett pénzösszeg.A dolgokat felesben vagy max 60/40% ide szoktuk fizetni kb szal az anyagi dolgokon nem kell rugózni.


150ezerszer elmondtam neki hogy ha nem tetszik valami abban ahogy élek és gondolkodom mehet a p1csába.Mégse megy, ezzel nem tudok mit csinálni.Nem vagyok egy gonosz ember, talpraesett vidám örökmozgó gyerekes de ezeket a tulajdonságokat szeretem magamban és nem változtatok rajta.


Sok kommentelőben van egy szelet a barátnőm gondolkodásából ugyanazokat a közhelyszerű mondatokat harsogjátok ti is.Vagy ez lenne a helyes, elvárt modern gondolkodás?Hogy nőként követeltek meg hisztiztek meg nyávogtok vagy szakítotok?Legyen kinyalva a seggetek vagy leléptek? :D


ÉN egy "H" betű szerű kapcsolatban hiszek, számomra semmi más nem működhet és nem is fog soha.Mindketten éljük a saját életünket kicsit párhuzamosan de egymás mellett, összeköt minket egy kapocs segítünk 1másnak, szeretjük 1más.Viszont nem követelőzünk fenyegetünk, nem mondom meg neki milyen legyen a haja, mit csináljon hogyan éljen gondolkodjon.Tudom hogy a nők 99% nak ez felfoghatalan mert kitartott díszpávákként akartok élni de szarom tényleg.Megkeresem azt az egy embert aki így gondolkodik ha nem találok akkor is jobb mint megalkuvónak lenni.


Jogsim nincs egyelőre nem akarok de 2-3 év és ez változhat.Viszont van pénzem taxira, vagy bárhogy megoldom ha menni kell valahova.


A nagyobb lélegzetvételű kommenteket külön köszönöm egyébként!



/2év voltunk tengerparton 2 hetet írtam hogy 2 havonta 1ütt bulizunk a barátainkkal volt egy időszak amikor ez 2 hetente ment, sokat sétálunk grillezünk strandolunk wellneszes 3 napos hotelben alvós biszbaszokon nemvoltunk még de a többivel sztem nincs gond.MOstanában leszarják a barátnői és tőlem akar többet ennyi az egész/

2015. máj. 12. 16:40
 47/55 A kérdező kommentje:

Tudok már normálisan szórakozni nem vágom szét magam nem fekszek 2 napig utána, bár pár éve ez nem így volt.


Elírásokért bocs

2015. máj. 12. 16:43
 48/55 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki volt már de a szexes vagánykodást inkább hagyjátok mert nem ismertek.Áll a cerka ha kell ha nem, és nekem kell mindig visszafognom magam az ő igényeihez, fáradtságához..A legaktívabb időszakjainkban is szükségem volt önkielégítésre a közös szex mellett, de nem írtam egy listát hogy mit csináljon akkor sem, hanem az igényeimet próbáltam az övével összhangban tartani.
2015. máj. 12. 16:54
 49/55 anonim ***** válasza:

Akkor feleslegesen vagy vele



..

2015. máj. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 A kérdező kommentje:

Valaki kérdezte, barátnőm szokott kedveskedni, jó az ajándékozásban.Én ebben szar vagyok.


Jah és annyi még hogy soha nem gondoltam magam jó pasi választásnak, a viselkedésem életvitelem nincs összhangban a manapság elvárt férfi képpel.Viszont sosem akartam megváltoztatni senkit életem során, maximum jó tanácsot adtam, de elfogadom az embereket és megértem őket.


Arra voltam leginkább kíváncsi hogy ez valami kirívó eset vagy minden nő így gondolkodik?


Megkaptam a választ.


Először is kirívó eset mert itt mindenkinek tökéletes, kiegyensúlyozott és aktív párkapcsolata van amiben már egy szemkontaktus elég arra hogy tudjátok mit akar a másik, és mindig mindent megkaptok egymástól és igényeitek maximálisan összhangban vannak.


Másrészt a legtöbb férfi/nő ugyanígy gondolkodik mint barátnőm.


Egyébként én szeretek kirándulni mozgolódni, és ha ezek elmaradtak mostanában az valószínű azért lehet mert nem akarom vele átélni ezeket az élményeket.Ha szólnak a a haverok hogy menjünk túrázni azonnal igent mondok és pakolok.Vele (vagyis sztem szinte minden barátnővel) egy művi, fényképezkedős, jólviselkedős, unalmas, vigyázz ne menj ki a szikla szélére-s lapos kirándulás lenne, míg a haverokkal barátokkal egy életreszóló élmény.

2015. máj. 12. 17:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!