Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha Ők nem értesítettek a...

Ha Ők nem értesítettek a biztosítás törléséről, jogos a fedezetlenségi díj követelése?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy januárban én rontottam el azzal, hogy online kötöttem újra a biztosítást,és az allianztól a postára mentem át, de nem évfordulóban. Ebből volt is egy kis galiba, amit a két biztosítás közti futkosással meg is oldottam, allian-t lemondtam, a postát befizettem és ott azt mondták nem lesz baj. Igen ám, csak eljött a június vége és újabb csekk még sehol. Először bementem személyesen, ahol tájékoztatott a kishölgy, hogy a biztosításom nem él és van x összeg fedezetlenségi díjam. Majd otthonról felhívtam a posta biztosítot újra, ahol már azt is megemlítettem, hogy lehet, h utalványon visszaküldték az összeget, amin se kötvényszám se semmi nem szerepelt, viszont a biztosítás törléséről szóló dokumentumot nem kaptam, amit a telefonos ügyintéző el is ismert, majd mondta h egyeztetek, lehet e olyat, hogy a régi szerződést felélesszék.

Na most, ha ők nem küldtek törlés értesítőt, akkor nekem honnan kellett volna tudnom, h törölték a biztosítást, mikor ott volt nálam a rendezett csekk, 6. hó 30ig


2014. júl. 1. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Jogos a fedezetlenségi díj!


Összefoglalva:


Nem megfelelő időben próbáltál váltani, tehát eleve nem köthettél volna újabb biztosítást! Az Allianz nem küldte a bonus-malus igazolást, ezért a postások visszaküldték a befizetett összeget. Mivel szerződést se kaptál tőlük, ezért nem küldtek megszüntetést, persze ebből téged csak az utóbbi érdekel, a pénz meg biztos jól jött! Persze csak a legnaivabbak gondolják, hogy ingyen van a biztosításuk azért kapják vissza a befizetett összeget.


"Na most, ha ők nem küldtek törlés értesítőt, akkor nekem honnan kellett volna tudnom, h törölték a biztosítást, mikor ott volt nálam a rendezett csekk, 6. hó 30ig"


1.) Mivel szerződést se küldtek, nem fognak törlést küldeni!

2.) Hiába van nálad a csekk, nem jelent semmit, főképp, hogy a pénzt is visszaküldték!

2014. júl. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kötvény kijött a posta biztosítótól. Az allianz-t meg időben lemondtam, aminek a törlés visszaigazolása meg is jött. Édesapám motorja is a postánál volt, és ő azt hitte neki utalták vissza a pénzt, fogalmunk sem volt arról, hogy az az Én biztosításom. Nyílván, ha időben tudomást szerzek arról, hogy törölték a postát, akkor még büntetés nélkül tudtam volna, intézkedni.
2014. júl. 1. 08:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt kell tudnod, hogy a mai magyar szabályozás az autós nyakába varr minden felelősséget, és a biztosítónak még a legalapvetőbb tájékoztatási kötelezettsége sincsen.

Ez teljesen inkorrekt undorító és gusztustalan dolog, teljesen egyoldalú kiszolgáltatottsággal (még akkor sem kell igazolhatóan jelezniük, hogy felszólítottak téged a fizetésre), ha tudják és látják, neked nem lesz biztosításod.

Ülhetnek a babérjaikon és ez jogszerű.

Te meg ki vagy szolgáltatva. És ez annyira aljas dolog!

2014. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Reaktiválták a szerződésem. Csupán küldtem egy levelet a minőség biztosítási osztálynak, azzal a kérelemmel, hogy élesszék újra a szerződést ugyanis én nem tudtam róla, hogy egyáltalán megszűnt. Biztos górcső alá vették azt is, hogy az elmúlt 4 évben mindig pontosan bevolt fizetve a csekk. Csak egy kis utána járás volt szükséges, ha annyiban hagyom perkálhattam volna.
2014. júl. 18. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!