Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mennyi pénzt tudnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyi pénzt tudnátok havonta félrerakni a következő esetben?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel jelenleg külön lakunk, mert én kijöttem külföldre dolgozni. Ő Pesten dolgozik és jelenleg 175 ezer nettót + 65 ezer kafetériát keres. Célunk hogy egy házat tudjunk venni, ezért is jöttem ki külföldre. Én spórolok amennyire csak tudok, hogy minél hamarabb hazajöhessek ellenben ő nem rak félre szinte semmit.


Mennyi lenne a reális összeg amit félre lehetne rakni?

Az albérlet + rezsi (szobát bérel) fix 54 ezer

Bérlet 10000

Kéthetente hazamegy a szüleihez 10000


2015. máj. 24. 17:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Megszabni valóban nem szabhatod meg, de azt megkérdezheted, hogy mégis mit gondol, hogyan lesz közös házatok, ha nem rak ő is félre?

Kérdeuzted már? Ha igen, mit mondott?

Persze azt is lehet, hogy marad minden így, de akkor meg a ház kizárólag a te nevedre fog kerülni.

2015. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem, mert gondoltam evidens, hogy ő is meg én is spórolunk. Nem tudom mit szólna ha házasság előtt házassági szerződést akarnék íratni.
2015. máj. 24. 19:20
 13/27 anonim ***** válasza:

Nem kell emiatt szerződést írni. Házasság előtt szerzett vagyon különvagyon marad mindenképpen. Szimplán a te nevedre kell íratni.

De mielőtt ez történik, azért egy beszélgetést megér a dolog.

Biztosan szeretne-e összeköltözni?

Hogyan gondolta a pénz összerakását?

Hajlandó-e belátni, hogy a közös otthonhoz neki is hozzá kell járulnia?

2015. máj. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt mondanám neki, hogy ha nem rak félre ő is min. 100 ezret, akkor te se vagy hajlandó spórolni, és mehet amerre akar. Ilyen emberrel nem lehet tervezni, biztos, hogy tényleg szeret?
2015. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100 ezret azért nehezen rakna félre, ne izéljetek már :D Azért azt nem lehet mondani egy fiatal (?) nőnek, hogy egyáltalán ne költsön magára semmit csak mert épp a házra kell a pénz, nem várható el tőle, hogy emiatt egy darab sminket, új ruhát, semmit ne vegyen néha, ne járjon el kikapcsolódni néha meg semmi. Az 50 ezer a reális kb, amit félre lehetne rakni minden hónapban.
2015. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem hiszem el, hogy egy nőnek muszáj havi 50 ezret költenie ruhákra meg piperecuccokra. Másrészt ha mégis, a megmaradó 50 ezer is 50 ezerrel több a semminél.
2015. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#16

Nem biztos, hogy muszáj, de ha már megkeresi a pénzt, hagy élvezhesse is kicsit. Mondjuk a 20 ezres telefonszámla durva, eleve ki telefonálgat már ennyit, ott a Skype, Viber, stb, lehet ingyen cseverészni másokkal.

2015. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
én ebből 100ezret biztos félre tudnék rakni.
2015. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
#17 Na, ezért írtam, hogy két kézzel szórja a pénzt. Ha elvileg házra gyűjtök, nem cseszem el az összes pénzemet arra, hogy "élvezzem az életet".
2015. máj. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Pesten drága az élet, de 50 ezret félre kellene tudnia rakni. főleg hogy én passzolnám úgy el a kafetériát mint a sicc. 30-40-et belőle biztosan. oda mész egy a pénztárnál valami normálisabb figurákhoz és elkezded kérdezgetni a sorban állókat hogy hogy segítene-e. tucatnyi álakalommal csinálta, erzsébetutalvánnyal ruhazátai utalvánnyal minden s z a r r a l. 3ból kettő azt mondja persze ő vesz valamit 8 ezerért mit érdekli hogy abból 5 ezret kafetáriával fizet, neked meg odaadja az 5 ezret. ennyi.



na a lényeg én 175+65-ből kényelmesen el lennék úgy hogy 50er rakok félre.

2015. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!