Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg önzőség? (egyedül utazás)

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg önzőség? (egyedül utazás)

Figyelt kérdés

Adott egy másfél éves párkapcsolat. A női fél tudja, hogy nekem egy nagy álmom egy utazás az USA-ba (kalifornia). Erre már anyagilag meg is nyílt a lehetőségem (ill. egy barátom is vevő lenne rá, hogy menjünk). A barátnőmnek jelenleg nincsen olyan anyagi helyzetben, hogy a közeljövőben (2-3 év min.) utazzon ilyen messzire. Mindenesetre mostanában visszatérő vita az, hogy én nem képzeltem őt magam mellé ehhez az álmomhoz, és ez azt jelenti, hogy önző vagyok és csak magamra gondolok. Illetve hogy nem az az álmom, hogy VELE éljem át ezt a régi vágyam és VELE menjek, és nekem *****jól megfelel az is, hogy elmegyek akár egymagam. Azt hogy én terveztem menni idén, nem mertem elmondani neki még - persze gondoltam, hogy elmondnom h vmikor ősszel mennék, mivel nem hittem, hogy ebből probléma fog adódni -de mintha gondolatolvasó lenne, ő hozta fel kicsit provokatívan már többször is, hogy amúgy csak magamat képzelem ebbe az utazásba (itt nem konkrétan az idei utazási tervemre gondolt, hanem egyáltalán) vagy őt is? És emiatt (is) kapom rendszeresen az önző / csak magamra gondolok jelzőket. Jelenleg az utazás csak terv szintjén van, pénzem/szabim van rá, viszont erősen úgy fest, hogy ha én ezzel előjönnék, akkor ő szakítani akarna majd velem.


Mi a véleményetek, önző ettől az ember? Igyekeztem nem elfogultan fogalmazni a kérdést, amennyire lehetett. Nők véleményére nagyon kíváncsi vagyok, úgyhogy kort/nemet írjatok. Köszi!



2015. máj. 26. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%

egyetértek a barátnőddel.

19N

2015. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Ezt az embert szépen tedd ki az életedből ha jót akarsz magadnak a későbbiekben.

Örülj ha egyáltalán meg tudsz szabadulni tőle könnyen, ez a tipus nem szokta magát hagyni lerázni, amig egyetlen Ft hasznot lát nálad. Ez csak akkor szokott lépni, mig már egyetlen Ft-ot nem tud legombolni rólad.

2015. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Őszinte leszek veled: egy ilyen kaliberű utazásnál, ha nem vagy milliomos, nem biztos, hogy neked kéne állnod az ő részét (hiszen ha veled akar jönni, de nincs pénz, akkor abból nagyjából ez következne) - ha viszont van lehetőséged, nem ördögtől való dolog élni vele, amíg nyitva van a kapu. Nyilván nem várhatja el reálisan, hogy másfél év után kicsengesd neki is a dolgot és elvidd. Szóval nem, nem tartom önzőségnek, hiszen régi álmod. Ha emiatt szakítani akar veled, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha hagyod elmenni te meg megéled az álmod.
2015. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

A kérdésedre: nem önzöség. Fel sem merülne bennem, hogy fizettetném az utam bárkivel, amikor nincs megfelelő keretem. Ez egy dolog, az meg egy másik, hogy ha a te helyedben lennék, én nem bírnék ilyen tudattal kimenni,és itthon hagyni azt akinek nem telik, de ez koránt sem az, hogy hagynám palira venni magam, mint amit a nőci veled akar tenni.

Szóval ezt a nőt, próbáld lerázni:)

2015. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem vagy az, èn teljesen termèszetesnek vettem mikor a pàrom elment a haverokkal mondjuk airsoftozni Írorszàgba. Nekem nem lett volna pènzem akkor. Vagy mikor elrucanrak Horvàtorszàgba kanbulizni. Nincs hozzàm nőve felnõtt emner ès habàr azóta a fèrjem külön èlőleny nem birtoklom, neki is jàr egy kis szabi egy kis gőz kiengedèse, ès egy kis "egyedüllèt"! De ő sem csinàlt problèmàt mikor èn mentem,Egyiptomba nagy àlmom volt!! De persze jàrunk közösen is programokea :-)
2015. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk ez úgy működik,hogy a páromnak volt sok ilyen terve,amit meg is valósított,sok helyen járt.Velem akarta volna ezeket átélni,de mivel nem bírom a repülőt,jobbnak láttam ha szárazföldön maradok itthon :) Ez miatt mondtam neki hogy nyugodtan menjen,nekem nem gond,nem érdekel különösebben hogy nem jutottam el azokra a helyekre.Ha valaki nagyon szeret valakit,vele akarja átélni az ilyen dolgokat.A helyedben lehet hogy én se tudnék várni még 3évet.Mondd meg neki hogy elmész az idén,és majd ha olyan lesz az anyagi helyzet,elmentek majd együtt is később.Ha ezért szakít veled,akkor ez a csaj nem melléd való.
2015. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
22%

Én is csalódott lennék.

Ha a párom bejelenti, hogy na van pénzem, most már el tudok menni külföldre, őszön megyek is; hát nem tudom mit csinálnék.


Mivel már együtt vagytok, normális, hogy részt akar venni az életedben és attól, hogy volt egy álmod, én is úgy volnék, hogy nem azt mondom hogy ne menjen, de örülnék, hogy ha én is jelen lennék amikor meg akarja valósítani, hiszen már egy pár vagytok.

Úgy érzi semmibe veszed, mert mondtad már neki, hogy jó akkor várok még, 2-3 év, gyűjts te is és akkor el tudunk menni.

Ez megfordult a fejedben egyáltalán? Mert ha nem is, szerintem baj van. Úgy érzem, hogy mivel kiemelted, hogy másfél éves a párkapcsolat, gondolom neked ez még frissnek számít az álmaid megvalósítása szempontjából, javíts ki ha tévedek.


Annyi biztos, ha az én párom tenné meg ezt, már azt hogy fel sem merül benne, hogy várjon amíg lesz pénzem és vele mehessek, erősen elgondolkodnék, hogy van e jövőnk... Az a baj, hogy számításba se veszed! Igen, ez önzőség!


Tudod, egyrészt megértelek, hogy nagyon szeretnél menni, most van is lehetőség ez mind szép és jó. De ilyen körülmények között érdemes elgondolkodni, hogy mennyire fontos ez MOST. Nem e ér rá később? Szereted a párod? Hajlandó vagy e várni?


Gondold át! Lehetsz még te is a másik oldalon. Hogy esne neked?


Ezek alapján mérlegelj!


24/L

2015. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy vagy önző! Te vele képzelted el, de ő nem teremtette elő a szükséges feltételeket, hogy veled tudjon menni, hanem a te zsebedből szerette volna kispórolni. Hagyd azt a nőt a francba!
2015. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez nem arról szól, mint itt a válaszolók egy része gondolja (nem olvastam végig az összes hozzászólást, ne haragudjatok). Nem azt várja, hogy neki is fizesd ki. Szerintem inkább azt szeretné, hogy várd meg, amíg ő is ki tudja fizetni, és menne veled, megosztaná ezt az élményt. Mert gondolom ő is szívesen menne, ő is szeretne világot látni (feltételezem), és bántja, hogy téged nem érdekel ez a része, hogy együtt menjetek, téged csak az érdekel, hogy minél előbb elmenj, és nem érdekel sem az, hogy ő veled tartana. Ilyen szempontból ez engem is bántana és én is haragudnék érte, sőt, akár az önző szót is használnám. Most ha már ennyit vártál érte, akkor pár év miért fájna, hogy akkor együtt menjetek? Én megérteném, hogy régi álmod, de ha az álmaidból kihagyod azt, akit elvileg szeretsz, az az illető helyében nekem is fájna.
2015. máj. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja pénzéhes a nő, hol van az írva a kérdésben, hogy a nő azt akarja, a párja fizesse ki neki az utiköltségét és a többit?

Én nem látok semmi olyat!


Az egy dolog, hogy neki nincs pénze, de az nem azt jelenti elvárja, hogy másik ki állja helyette! Arra nem is gondoltok, hogy netán tényleg szereti és nagyon bántja a helyzet?

De jó, hogy mindenki ilyen toleráns, hogy le se szarják a másik mit csinál, mindenki csináljon amit akar, utazzon ahová akar, akivel akar!

Jól van, hogy ne korlátozzuk a másikat, de szerintem ez meg már egy másik véglet... Különben is miért nem lehet együtt menni és várni a másikra, míg jobb anyagi helyzetbe kerül? Ha lehetséges! Ha nem veri el a pénzt, később is eljuthat ha annyira akar mellesleg.


A kérdező most akar menni és ezen van a hangsúly és ha annyira menni akar, menni fog!


S még valami: nagyon nem kellemes, amikor az embert kész tények elég állítják!

2015. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!