Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PearlDiver kérdése:

Mit érdemes megtenni egy komolyan alakuló, de hirtelen megingó párkapcsolatért?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt a barátnőmmel, ő 19 éves és OKJ-tanfolyamra jár, én 25 és dolgozom. A korkülönbség leginkább abban nyilvánul meg, hogy ő sok mindenben rám hagyatkozik, pl. döntésekben, pénzügyekben, érzelmileg, sokszor tőlem vár megoldást, de legalábbis segítséget. Általában sokkal többször keres, mint én őt, mert mire felhívnám, ő már megtette háromszor.


Én a racionálisabb gondolkodó vagyok, ő az álmodozó típus. Az eddig eltelt időben rengetegszer kifejezte nekem, hogy milyen sokra tart, és hogy mennyire várja a közös életünket, házasságot, gyerekeket stb. Ezzel én azonosulni tudok, hasonló terveim vannak, joggal érezhettem hogy közös cél felé haladunk.

A kisebb konfliktusainkat jellemzően rövid úton megoldjuk, nem sokáig bírjuk a status quo hiányát. Nyugodtan hagyatkozhatunk egymásra, ha támogatás kell. Mindketten bújósak, babusgatósak vagyunk, a szexuális életünk is kiegyensúlyozott.


Most viszont a barátnőm rajongása visszaesett, ahogy az várható is a szerelem kémiáját ismerve. Viszont ez meglepően rossz hatással van rá, és hétfőn szakítani akart velem. Azt hozta fel indokként, hogy mivel nem tud parancsolni a kalandvágyának, az új emberek megismerése jelentette izgalmas szituációkban, ezért folyton bűntudata van, hogy megbánt, és joggal lehetek féltékeny. Ez valóban így van, az utóbbi fél évben tényleg több okot ad a féltékenységre, ami furcsa nekem mert korábban sosem zavart ez az érzés.

Tehát ő egyrészt a bűntudattól szeretne szabadulni, másrészt engem megkímélni a folyamatos megbántásaitól, illetve úgy érzi, alig 20 évesen nem élt még annyit és úgy ami után meg tudna állapodni. Ez persze szöges ellentétben áll az eddigi attitűdjével, de úgy látszik ez utóbbi a szerelmes állapot számlájára írható.


Fontos még, hogy amikor felhozta a szakítást, sikerült meggyőznöm, hogy ezt azért ne csináljuk ilyen hirtelen. Megegyeztünk, hogy nyárig még adunk magunknak lehetőségeket az újrakezdésre/újjászületésre? és teszünk a kapcsolat megmentéséért. Nyáron egyébként egy elég hosszú külföldi útra is megyünk együtt, amire már meg vannak véve a repülőjegyek stb, jó sok pénzbe került.


Kérdésem, hogy voltatok már hasonló helyzetben? Ha igen, mi történt, mit csináltatok, és milyen eredménye lett?

De ha nem is voltatok, mi a véleményetek? Mi kell ahhoz, hogy újra tudjunk kezdeni, vagy ahhoz, hogy belássuk, nem illünk eléggé egymáshoz a sok jó jel ellenére sem?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. máj. 29. 17:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell megbeszélnetek. Mond meg neki, hogy döntse el mit akar és tartsa is magát a döntéséhez.


Bár ha még kalandozni akar, de tegyük fel a döntése az lesz, hogy veled szeretne maradni, nem biztos, hogy sokáig érvényes lesz. Mindennek oka van, annak is, hogy kalandra vágyik. Jelen esetben azért, mert még fiatal és tapasztalatlan.


Bennem 18 évesen hasonló dolgok kavarogtak. Vágytam más pasikra, a szórakozásra. Nem csaltam meg az akkori páromat, még cseverészni se cseverésztem mással, de nagyon szerettem volna.


Ha már a szakításon jár az esze, sőt, ki is mondta, akkor nagyon sántít a dolog. Én hosszú hónapokig voltam az exemmel hasonló helyzetben, de aztán már nem bírtam tovább.


Lásd be, ha valakit szeretsz, jól érzed magad vele, nem kell noszogatni, eszébe se jut, hogy ott akar hagyni. Sőt, tíz körömmel kapaszkodik a választottjába.


Ideig-óráig lelkileg manipulálhatod azzal, hogy: Mi ezt meg azt terveztünk, hisz tudod, emlékszel stb, ilyenkor majd megszólal a lelkiismerete, de aztán...


Bár én csak a saját nevemben beszélhetek. 25N

2015. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én az mondanám, hogy aki menni akar, azt el kell engedni. Jól tetted, hogy megbeszéltétek, adjatok magatoknak még egy esélyt magatoknak, de azt jó tudni, hogy ehhez ketten kelletek. Azért fölösleges még néhány hónapot együtt húzni, hogy csak "kibírjátok" egymás mellett ezt az időt. Akarni és tenni kell azért, hogy a kapcsolatotok újraéledjen.

A legnagyobb problémának azt látom, hogy ő nem akarja igazán ezt. A megoldást abban látja, ha elhagy.

Őszintén szólva én nem látok sok reményt a kettőtök dolgára. Ő élni akar és élni fog. Ha magadhoz láncolod, akkor melletted fogja mindazt megtenni, amit nélküled szeretett volna, ehhez viszont ne asszisztálj, bízom benne, hogy nem vagy mazochista. 25/N

2015. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A lehető legjobb mindent higgadtan megbeszélni!
2015. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a barátnőd túl fiatal, túl éretlen hozzád. Fejlődéslélektant is olvasgathatnál és máris tisztábban látnád, mért mondják olyan sokan, hogy a korkülönbség igenis számít és ha más életszakaszban vagytok, akkor az a kapcsolatot megrázza.
2015. jún. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17 éves volt amikor összejöttetek,komolyan azt gondoltad hogy te leszel számára innentől kezdve az egyetlen férfi egész életében ? Nem gyerekkel kellett volna összejönnöd,hanem érettebb csajjal,aki már túl van ezen a szakaszon.
2015. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 rézevőfiamór ***** válasza:

Mint a macskát sz@rni!

A csaj még be se fejezett egy nyomorult OKJ-t és már többnek hiszi magát és derogál egy szimpla "lúzerrel" kavarnia. Örülj neki, hogy most bukott ki a valódi természete és nem házasságkötés után. Pokollá tenné az életedet, állandóan fikázna és a végén ő dobna ki egy szál poetschben (németesen írom a hímivarszerv cenzorrobot miatt) közös kégliből.

2015. jún. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

" Mindennek oka van, annak is, hogy kalandra vágyik"


Hogyne, mégpedig az, hogy már most talált egy jobb pasit a jelenleginél.8gondolom a tanfoylamon) Semmit nem ér semilyen megbeszélés, csak az idő húzodik. Meg az idegek. Szóval a csaj már gyakorlatilag döntött. Azért elég komoly dolgot feltételez, ha már szakított is. (erős a gyanú, hogy már lefeküdt a másik sráccal)

Egy 18-19 lány most kezd felnőni, szóval amikor ő gyerekekről meg ilyenekről beszélt, azt nyugodtan elfelejtheted, kb gyerekes marhaságok voltak.

Az lep meg, hogy te komolyan vetted egyáltalán. 25 éves férfira sem jellemző az ilyesmi. Szóval ha már 5 éve nem került ki a "húspiacra" akkor lehet kellemetlen meglepetések fognak érni.

2015. jún. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja bocs, két éve. Mindenesetre példát sem tudok felhozni arra, hogy 25 éves srác a közeli és távoli ismeretségemben bármikor gyerekeket tervezett volna a 19 éves barátnőjével.
2015. jún. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Nem csaltam meg az akkori páromat...Ha már a szakításon jár az esze, sőt, ki is mondta, akkor nagyon sántít a dolog."


;)

2015. jún. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Sajnos nagyrészt igazatok van.

#5 igaz most ennek az ellenkezője látszik, de biztos vagyok benne hogy létezik ilyen. Csak most pechem van.

#6 azért nem kell elítélni, jó sázndékú lány ő, csak tényleg éretlen bizonyos dolgokhoz.

#7-8 ráhibáztál, van egy évfolyamtársa akivel jóban lett. Eléggé fel tudta vele cseszni az agyamat... A gyerekeket pedig nem konkrétan terveztük, hanem a hosszabb távú közös elképzelések között szerepelt.


Egyébként azóta szinte megtörtént a szakítás, a külföldi útra együtt fogunk menni de addig nem találkozunk és "szabadságra mentünk" azaz megegyeztünk hogy nincs elszámolnivalónk egymással. Ha ezek után belátja, hogy én kellek neki akkor úgy gondolom, érdemes vele foglalkozni.

2015. jún. 9. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!