Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neki van igaza, vagy nekem?

Figyelt kérdés

Mondtam neki egy tanácsot, mert nem tudtam, hogy ezt most tudja, és a biztonság kedvéért közöltem vele, nehogy utólag bánjam meg azt, hogy nem mondtam el neki.

Ezt ő magára vette, és azt mondta, hogy ne okoskodjak, és ilyenkor azt érzi, hogy hülyének nézem.

Én tényleg nem ilyen szándékkal mondtam, csak szimplán nem tudtam, hogy tudja-e ezt, és nem akartam, hogy csak utólag tudjak "okoskodni", amikor már késő, mert megtörtént a baj.

Most tényleg ne "okoskodjak", mert nem esik jól senkinek, vagy csak ő gondolja azt valamiért, hogy én meg akarom bántani?


2015. jún. 23. 10:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha tegyük fel, csak ő reagálja túl, akkor van értelme úgy a kapcsolatnak, hogy csak csöndben figyelem ilyenkor, és hagyom, hogy a maga kárán tanuljon?
2015. jún. 23. 10:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb a tanácsodat, írd le egy papírra,tedd boritékba,dátumozd meg,és ha téged igazol az élet,add oda neki egy szó nélkül. És ez nem fog okoskodásnak tünni.
2015. jún. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, meg nem is biztos, hogy meg kell menteni valakit önmagátol!

Én a saját káromon tanultam meg!

Akkor adj tanácsot, ha kérik!

2015. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ettől még jobban megsértődne szerintem, mert hát ki szereti azt, ha fitogtatja, hogy igaza volt?
2015. jún. 23. 10:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Az igazsag mindig a masik oldalon van!
2015. jún. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat elején az aranyszabály, hogy magunkat adjuk, hogy a másik ne egy álcába szeressen bele. Ha úgy kell az illető, ahogy van, akkor minden jó lesz. Ha nem magadtokat adjátok , vagy nem tetszik az, amit láttok, akkor lehet nem a megfelelő helyen vagytok egymás mellett.
2015. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kéretlen tanácsra nekem egy barátságom ment rá (azóta kibékültünk, de sose lesz már olyan mint azelőtt).


A kedvestől mindig megkérdezem, hogy adhatok-e tanácsot és mindig elküldöm a francba, ha kéretlenül osztogatja az észt. A múltkor a telefonban közöltem vele, hogy ezt ne csinálja, ne legyen olyan mint anyám. Egyszerűen csönd lett a másik oldalon és talán most gondolkodott el először az egészen.


Nem, nem kell mindig mindenről tanáccsal ellátni a másikat, viszont meg lehet kérdezni, hogy segíthetsz-e. Ahogy a vak embertől is megkérdezed, hogy segíthetsz-e nem pedig átvezeted a zebrán miközben ő körbe akarta járni a háztömböt.


És igen, ilyenkor kicsit hülyének nézed, vagy legalábbis magadat sokkal okosabbnak mint őt. Joggal érzi, hogy nem neki akarsz segíteni, hanem magad előtt magadat felértékelni. Tehát joggal gondolja, hogy meg akarod bántani.


Ezeket a dolgokat lehet tanulni, kicsit olvass pszichológiát, emberi viselkedést, játszmákat, állati viselkedéseket, territóriumok védéséről természetfilmeket, stb. és tanulj belőlük.

Addig míg ez természeteddé nem válik mondd meg neki, hogy sajnálod, Te ilyen vagy, beláttad, hogy ez hiba és segítsen Neked. Szóljon időben, még normális hangon és figyelmeztessen, ha elköveted ezt a megszokást, Te pedig szintén igyekszel változtatni. Mi a kedvessel nagyon sokat változtunk így. Nem csak a kapcsolatban, hanem máshol is előnyös.


Én pl. mindenen felfortyantam, ami a mostani munkahelyemen iszonyú baj lenne, így meg nézem ahogy mások szivatják egymást, ha néha velem is megteszik akkor meg jól tudom kezelni azokat a helyzeteket is amik miatt 2 éve még bőgtem volna és kiborulva mentem volna haza.

2015. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-es!

#3-as vagyok. Ott a pont! Jól összefoglaltad!

2015. jún. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!