Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom folyton füvezik, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom folyton füvezik, és előtérbe helyezi velem szemben ezt. Mit tegyek, hogy segítsek? (bővebb lent)

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben vettem észre, hogy a párom egyre többet füvezik. Én nem vagyok kimondottan ellene, de csak akkor, ha ritkán, mértékkel fogyasztják.


Nos, a párom az utóbbi időben egyre gyakrabban szív, és ha én nem vagyok rá vevő, akkor a haverjaival, de nagyon gyakran egyedül, otthon is.


Próbáltam mindig lebeszélni, a kapcsolatunk elején sok veszekedés adódott ebből (én tiltottam, ő meg ezért hazudott róla, úgyhogy taktikát váltottam: nem tiltom, de ne hazudjon róla, és beszéljünk róla, és próbáljon minél kevesebbszer)


Hát ez a "nem tiltom" dolog oda vezetett hogy egyre jobban elengedte magát..


Észrevettem, hogy bárhova hívom, nem akar kimozdulni, nem akar jönni velem sehova. A barátaival nem találkozik, vagy csak akkor, ha füvezés a téma.


Ami nagyon megérintett, az a napokban tett felismerésem: Velem is csak olyan programot vállal el, amiben szerepel a füves cigi... Vagyis diszkóba csak akkor jön, ha előtte cigizhet, házibuliba is csak akkor, és stb.


Valmikor eljött velem beülni valahova, de kb 10 perc után közölte hogy ő most lelép egy kicsit a haverjaival elszivni egy cigit, de majd jön nemsoká vissza.. és több mint egy órát vártam rá.


Az elmúlt hónapban csak náluk voltunk (mivel náluk lehet cigizni a szülők távolléte alatt) és hozzánk sosem jön (mert nálunk mindig itthon van valaki)

Ez az utóbbi 2 hónapban lett ilyen, előtte, mikor kevesebbet füvezett, akkor volt hogy napokig nálunk volt.


Nem tudom, hogy egyedül a fű-e az oka.. Lehet hogy az is közbejátszik, hogy már nem szeret annyira?

Mindenképp szeretnék vele erről beszélni, de előbb kíváncsi vagyok más véleményekre is.


Strandra sem akar jönni, de a közeli tóhoz fürdeni igen, mert ott lehet cigizni (ezt persze sosem mondta ki, de ha rákérdezek, hogy ez e a valódi ok, zavart lesz)


Én szeretnék utazni, de ő csak akkor jön, ha hozhat magával egy cigibe valót.

Valamelyik nap hívtam egy külföldi útra, de nem akar jönni (repülővel megyünk, és akkor nem hozhatna magával, én erre tippelek ez az ok)


Ha valaki azt szeretné javasolni, hogy hagyjam el: lehet hogy ez sokaknak megoldás de én nagyon szeretem őt, és segíteni szeretnék neki, nem pedig magára hagyni.


Nekem is volt egy rövid időszakom, amikor naponta haszáltam, hogy a problémáimat elfelejtesse. A baráti kapcsolataim kezdtek tönkremenni, de felismertem, hogy ez nem megoldás, és erős lelki függést tud okozni, ezért lemondtam róla..


Nem tudom mikor és miért alakult nála ki ez a nagy ráfüggés, de ki szeretném deríteni a valódi okot.


A kapcsoaltunk előtt is elég függő volt, de aztán, hogy összejöttünk, ez alább hagyott.. Viszont most, hogy eltelt egy év, újra visszajött.


Próbálok megértő lenni, és bebizonyitani neki, hogy füvezés nélkül is lehet élvezni egy strandolást vagy akármit, de esélyt sem ad rá.


Lenne most ez a küldöldi út, ahova el szretném cipelni magammal, hogy végre kimozdoljunk és végre igazán kettesben legyünk. (nem úgy hogy vagyok én, meg mellettem a barátom beállva, aki csak a tv előtt döglik)

Hogyan vehetném rá?


Ha megpróbálnám lebeszélni a füvezésről, akkor megint jönne a hazudozás.. Hogyan tudnék hatni rá?


Köszönöm előre is! :)

20/L



2015. jún. 25. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Hagyd ott! Egy drogost nem tudsz leszoktatni, ha ő maga nem akarja, és mindig a cucc lesz neki az első, te legfeljebb a második.
2015. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Te szereted őt, de a leírtak alapján nem úgy tűnik, hogy ő is szeretne téged.

Le akar egyáltalán szokni, csak nem tud, vagy nem is akar?

Ha le akar, segíts neki, ha nem akar, mondd meg, hogy nagyon zavar téged, és ha nem hagyja abba, akkor otthagyod.

2015. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Ez egy szomorú történet,vágd ki a narkóst és kezdj el élni!!!Narkósok gyenge emberek azon a ponton vagy hogy az ő függősége az életed szerves része lett ezzel nem csak magát hanem téged is felemészt,akár szereted akár nem van az a pont ahol döntened kell vagy ő és te szenvedsz vele vagy te nélküle felszabadultan,nem érdemes ráfeszülni opciókat keresni,magyarázkodni saját magadnak,kb mire nézi az életet?fűvezik napestig?vágd ki a vérbe én ezt tenném
2015. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Amint írtam, nem hagyom ott, hanem segíteni szeretnék neki. A drogos szerintem kissé túlzó kifejezés arra ha valaki marihuánát szív.


És mint mondtam, nekem is volt ilyen időszakom, és ki lehet belőle jönni, nem lehetetlen. Nekem siekrült, ezért hiszem hogy neki is fog.

Azért köszönöm a sválaszt, megértem a te véleményedet is..

2015. jún. 25. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
4: Le akar szokni, csak nem képes rá, vagy le sem akar?
2015. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kizárólag marihuánát szív, semmi mást.

ÉS ezt az utóbi időben vettem észre, még nem beszéltem vele erről, szóval nem biztos hogy nem akarna leszokni..

Csak szembesíteni akarom vele..

2015. jún. 25. 14:57
 7/10 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló: Nem akarom, hogy felemésszen, és az életem része legyen, ezért szeretném leszoktatni.


Imádom őt, el nem tudjátok képzelni ennek ellenére milyen értékes a személyisége! Nem elvakult vagyok, nagyon jól ismerem őt, és a családját is, pont ezért szeretnék neki segíteni!!!!


Az édesanyja meghalt, kb azután kezdte el ezt, és azóta tart.. Azt mondta, én segítettem túltenni magát a dolgon, és feldolgozni, de a függőség megmaradt.


Azon is gondolkoztam, ha én rám nem hallgat, akkor az apjával is beszélek erről (ő már egyszer megtalálta nála) De lehet nem jó ötlet..

2015. jún. 25. 15:01
 8/10 anonim válasza:
68%
Fűről könnyebb leszokni mint a cigiről! Ezt csak mondom! 5 évig szívtam marihuánát(tisztán) mindennap 0.5 -2g -t(attól függöt, megvolt szokva már). és eggyik napról a másikra már nem szívtam. Az első 1 hét az kegyetlen mert kivánod a lazulást, de 1 hét után már nem is hiányzik! De a cigi az pff.. 4 éve cigizek, 1 napot nem birok ki cigi nélkül. Jártam "terápiára is" a cigi végett ez se segített.. és aki azt mondja h a fű az drog, az nem ember.
2015. aug. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Előző vagyok, tudjátok mi a drog?

cigi - alkohol, (ezektől rosszul vagy, esetleg hányhatsz is,) (igen a cigitől is aki gyengébb és próbálgatja a cigit) és egészségtelen. A marihuána pedig (isten teremtette a többi növényel együtt) Nem annyira káros, ismerős 15éve szív mindennap marihuánát, ugyan olyan mint volt, csak a szeme kegyetlen! ja és sorolhatnám még bőven miért egészségesebb a maris mint a pia. Aki kíváncsi..--> Google.hu

2015. aug. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Látom, hogy eltelt 5 év a kérdésed óta, de hasonló cipőben járok, és az lenne a kérdésem (ha még jelen vagy itt) hogy mi lett a kapcsolatotok vége?

2021. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!