Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti nem vagytok féltékenyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti nem vagytok féltékenyek?

Figyelt kérdés

Sokszor a fejemhez vágták már itt gyakorin hogy betegesen féltékeny vagyok, ami a gondolataim alapján igaz is, de ezek csak gondolatok. A barátommal igyekszek normálisan viselkedni. De titeket nem zavar, ha a párotok ellenkező neműekkel barátkozik? ha rájuk mosolyog? megnézi őket? ha szóba kerül az exe? Ezek olyan dolgok amiért nem kéne kiakadnom de azért a szívem mélyén mégis nagyon rosszul esik, és ha próbálok úgy is tenni, mintha nem lennék féltékeny valójában szíven üt ha a barátomnak köze van egy nőhöz, még ha csak egy pillanatra is de zavar. Ti hogy vagytok ezzel?

20/L


2015. júl. 13. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nálam is így van.

Azonnal sziven üt, és rohadtul zavar :S

22N

2015. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"ezek csak gondolatok."


Csakhogy a gondolatok határozzák meg a belső világodat, és ha a lelked mérgezik, akkor mindegy, hogy próbálsz viselkedni kifelé...


Nem, nem vagyok féltékeny.

Az exét én is ismerem, meg a párját is, összejárunk néha.

Más nőkkel meg barátkozhat. Én is barátkozom a férfi kollégáimmal, nincs abban semmi. Bízunk egymásban. Mindkettőnknek az az alapelve, hogy mindig úgy viselkedünk, hogy azt utólag bármikor le mernénk vetíteni egy filmen a kedvesünknek, és ne kelljen félnünk attól, mit érezne. Ez jó kontroll. Tudjuk, hogy csak egymásra van szükségünk. Hosszú és gyötrelmes úton jöttünk össze, és a világért nem dobnánk el a közös életünket egy futó kalandért.

2015. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar. Szerintem ez önbizalom kérdése. Most komolyan. Pontosan tudom, hogy szeret és azt is, hogy sosem csalna meg, vagy bántana meg azzal, hogy nem megfelelően viselkedik. Mindent meg tudok adni neki, amire szüksége van, sőt, azon felül is, teljesen kizárt, hogy kockára tenné a kapcsolatunkat, a terveinket valami kósza numeráért. Én azt javaslom, magadon dolgozz, az önbizalmadon és azon, ahogy a dolgokhoz hozzáállsz. Ezen áll vagy bukik a féltékenység, nem a párodon. Ha erős, magabiztos nő vagy, megfelelő társat is fogsz találni hozzá, és kölcsönös lehet a tisztelet. Ha pudingként, rettegve éled az életed és lesed, mikor csap le rád egy "másik" , akkor meg is fog történni.
2015. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem zavar, ha nem biznek 100%-ig a baratomban, nem lennek vele.

Magamban is bizom, hiszen velem van - nem veletlenul. Tudom, erzem, hogy szeret, es ismerem ot annyira, hogy nem fog valami random csajjal megcsalni vagy lelepni (es ugyan miert ne mosolyoghatna ra vagy nezhetne meg), ex-szel meg plane :D Akit vinni lehet, azt kulonben is vigyek.

Forditva is elvarom ugyanezt a bizalmat, a feltekenykedes szikrajat sem toleralom egy kapcsolatban.

2015. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a kapcsolatunk elején voltam nagyon féltékeny.. Kb. mindenkire. Pont azért, mert a páromban megtaláltam mindent, ami nálam 10/10-es. Éppen ezért nagyon féltettem a boldogságom és nagyon frusztrált is voltam. Aztán ahogy telt az idő, jobban megismertük egymást, összeházasodtunk, kialakult a bizalom. Megszülettek a gyerekek, aztán végképp elmúlt a féltékenykedés. A terhességem alatt voltak ilyen hangulatingadozások, hogy rámtört, hogy szeret e, de a hozzállása és viselkedése mindig kitisztította a fejem :) Nálunk az exek a kapcsolat elején kerültek szóba, aztán soha többet. Úgy voltunk vele, hogy ami elmúlt azt ne feszegessük. A női ismerőseit ismerem (nincs túl sok) így feltűnően nézegetni meg nem szokta őket. Az meg hogy az utcán járva munka közben megnéz egy csinosabb nőt, sztem normális. Én is megnézek egy jobb képü pasit. De alapvetően megvan köztünk a bizalom, hogy ilyenen már nincs tányércsapkodás és sírás.
2015. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Sok nőnemű barátja van a páromnak, de ők "csak" barátok. Ha össze akartak volna jönni, akkor összejöttek volna már rég. Én is találkoztam már velük, nagyon kedvesek és örültek nekünk :)

Az exével nem véletlenül szakított anno, az összesről tudok, de nem szoktam rájuk gondolni.

Nyugodtam megnézheti a nőket (én is megszoktam, bár eltérő okból), nem akarom korlátozni.


Szerintem a féltékenység felesleges. Mi van, ha meg akar csalni? Szerinted attól meggondolja magát, hogy éjjel-nappal a gyanúsítgatásokat hallgatja, meg a hisztit? Talán épp ez löki a másik nő karjaiba.

2015. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, engem az ilyesmi sose zavart.
2015. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bokorugró ***** válasza:

Véletlenül nem a barátnőm vagy? :D Na jó viccet félretéve, szerintem ez a bizalmon alapul. Ha nincs meg a bizalom, akkor minden nőben a potenciális ellenfogod látni. Hogy hogyan küzd le? Mélyítsd el jobban a kapcsolatod, beszéljetek többet és mondd el neki a tényleges problémát, hogy mi nem tetszik. Nyilván nem fog megváltozni, gondolok itt arra h mosolyogni fog továbbra is más lányokra, de amíg melletted van érezned kell, hogy Te érte vagy és Ő is érted. Remélem megbirkózol a feladattal ;)

25/f

2015. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok féltékeny. Sosem adott rá okot, hogy az legyek. Mindig őszinte volt hozzám, sose sumákolt. Szerintem ez az egész csak bizalom kérdése és én mindig bízhattam benne. Ha valamit megígért, azt betartotta; amit egyszer megbeszéltünk, az végül mindig úgy is lett, stb. Tudom, hogy nem véletlenül van velem, szeret engem, együtt tervezzük a jövőnket, az életünket, mindent, és biztos vagyok benne, hogy ezt nem rúgná fel semmilyen kaland kedvéért. Akkor miért kéne féltékenykednem?
2015. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amíg nem ad rá konkrét okot, nem vagyok féltékeny. Néha persze ha olyanom van, megfordul benne egy pillanatra, ha találkozik egy másik lánnyal, hogy öhm, nem biztos hogy nekem ez tetszik, de hamar elmúlik. De amúgy nem is mindig jön elő. Olyan volt már, hogy rettenetesen féltékeny voltam valakire, de ez eddig sajnos 100%ig be is jött, azzal a konkrét lánnyal van akár azóta is... De azoknál a pasiknál se voltam mindenkire féltékeny, csak arra az egyre. De ennek mindig voltak azért jelei is, nem "női megérzés" volt.


A régi barátokra nem vagyok féltékeny, soha nem is lennék.

Önmagában egy új munkatárs se okoz gondot.

A legtöbb ex-barátnő sem, nem véletlenül ex.


Ami zavar, az a még nem lezárt ex kapcsolat. Ha a csaj dobta ki a pasimat, és néha úgy érzem az alapján, ahogy beszél róla, hogy még nem teljesen dolgozta fel, ha rajta múlna még vele lenne. Ez zavar. De ha néhány hónapon belül nem múlik el teljesen és végleg, akkor nem féltékenységből fogok szakítani, hanem azért mert ennek ígyy nincs értelme, nem leszek szamár. Viszont ilyen időszakban nem engedném, hogy az adott exével találkozzon.Úgy értem, találkozhatnak, de vegye úgy hogy amint elindult erre a találkozóra, részemről már nem vagyunk együtt. Hőnapokkal, évekkel később ezzel az adott ex-szel is találkozhat minden szívbaj nélkül, de amíg necces hogy felélednek az érzései, addig zavar.


Ami viszont zavar és általában be is jön, hogy baj van, az az új ismerős, akivel hirtelen nagyon sok időt tölt, sokat beszél vele facebookon és el is mennek ide oda kettesben. Ez általában baj. (Ha már a kapcsolatunk előtt is ezt csinálták, nem zavar ha sokat vannak együtt és az új ismerős se baj, ha épp van egy új lány barátja, de nem lógnak egymás nyakán, csak ez a kombináció...)


23L

2015. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!