Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A vőlegényem nevére vettek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem nevére vettek fel a szülei egy óriási hitelt, ami svájci frank alapú volt, és mára már kifizethetetlenül nagy az összeg. Ennek ellenére érdemes együtt maradnom a párommal?

Figyelt kérdés

A szülei azért az ő nevére vették fel a hitelt, mert ők már akkor nem voltak hitelképesek... párom a hitelfelvételkor 19 éves volt. Tudtam a hitelről, amikor összejöttünk, de most, hogy már a vőlegényem, egyszerűen nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy örökre a nyakunkon marad ez a hatalmas összeg (több tízmillió), és a hazásság is csak vagyonszerződéssel működhet, és egész életünkben hordozni kell ezt a terhet. Mérhetetlenül haragszom a szüleire, nem is magam miatt, hanem hogy egy örök életre anyagilag megnyomorították a fiukat. Most még élnek a szülők, de nem törlesztik a hitelt, mert nincs rá pénzük. Ha meghalnak, akkor végképp egyedül marad a tartozással a párom, az pedig majd a leendő gyerekünkre száll. Soha nem szerettem még így senkit, de nem tudom, hogy képes leszek-e ekkora terhet cipelni vele.

Ti mit tennétek a helyemben?


2015. júl. 16. 09:33
 1/7 CptTomato ***** válasza:
29%
Fizesd ki... vállalj extra munkát stb.... ha annyira hülye vagy hogy tudtad előre hogy ilyen gondok vannak a férjednél és azt is hogy ez zavarni fog és ennek ellenére hozzá mentél akkor most már törődj bele...
2015. júl. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez tény és való az egész közös életetekre kihatással lenne jó sokáig. Neked kell mérlegelned mennyire szereted, ha nagyon akkor vele maradsz. De én azt is megértem ha nem maradsz vele, mert így a közös gyereketeknek (ha lesz) is mondjuk csak a hitel maradna de rendesen nevelni nem biztos tudnátok mert nem lenne miből.
2015. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha szereted, ez nem okothat gondot, vagy te cserben hagynád a bajban?

"jóban rosszban mig a halál. ..."

2015. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

vőlegényed...ha eddig elmentél most hátrálnál meg???

vagyonszerződés + a te nevedre venni a dolgokat, igaz ez neki is rizikó, de ha te most együtt maradsz vele, akkor valószínűleg együtt maradtok huzamosabb ideig...


szerintem ez a dolog egy módosító tényező, igaz elég sokban módosít, de ettől még lehet boldog életet élni...


azt tudni, hogy a pénz mire ment el?

2015. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de olyan nincs hogy valakinek csakúgy a nevére felvesznek egy hitelt. A volegenyed ott volt, alairta, 19 evesen azert mar az emberek tobbsege meg olvasni is tud, szoval teljesen tudatosan lepte ezt meg. En ezert nem terveznek vele semmit hosszu tavon, mert egy befolyasolhato penzugyi analfabeta, nekem pedig erre nen lenne szuksegem. De te tudod... ha meg o mast allit a hitellel kapcsolatban, akkor hazudik.
2015. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hagyni kell, vigye a bank és le van zárva. Lehet előlről kezdeni. De jobb lesz, mint fizetni a semmit évtizedeken át.
2015. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A vőlegényem nevére vettek fel a szülei egy óriási hitelt"


Felejtsük már el ezt a f.aszságot... Komolyan a hideg ráz az ilyen hülyéktől.

Nem lehet más nevére felvenni hitelt.

A hitelt a vőlegényed vette fel. Ez az ő hitele. Őt terheli, teljesen jogos, hogy a bank rajta követeli, amíg él, vagy ki nem fizeti.

Hogy a vőlegényed a felvett hitelösszeget mire költötte, vagy kinek adta oda, az senkit nem érdekel, a bankot pláne nem. A vőlegényed hitelt vett fel, ezt vissza kell fizetni. Ha munkája lesz, letiltják a fizetéséből, a bankszámláját inkasszózni fogják, nem lehet sem ingatlan, sem gépjármű a nevén, mert a végrehajtó azonnal elcsap. Hozzáteszem, jogosan.

Hogy Te mit vársz az élettől, neked ez így megfelel-e, azt neked kell tudni.

2015. júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!