Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Emiatt akkor most anyagias...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt akkor most anyagias lennék? Őszinte válaszokat várok.

Figyelt kérdés

Nem vagyok sznob, a családom sem az, de az átlagoshoz képest picivel jobban élünk (tudunk félretenni-igen és is dolgozom-, évente megyünk nyaralni-én van mikor külön- és ez általában mindig valami extrább hely, sosem belföld), tudunk vigyázni a pénzre. Emellett saját lakásunk van, saját autó is(ezt is szüleim évek alatt spórolták össze, a lakást mikor megkaptuk szépen felújitották, szintén önerőből. Tehát én legalább ilyen körülmények között szeretnék élni, ahogy ők jelenleg most. Ez lenne az elvárásom, és jelenleg magamnak ezt meg is tudom teremteni. Egy ilyen szintet szeretnék elvárni a jövendőbeli páromtól is, nem várom el hogy gazdag legyen vagy sznob, de tudjon vigyázni a pénzre, ne igya vagy szórakozza el az egészet, tudjon a holnapra is gondolni (én ebbe nevelődtem bele). Szóval, hogy olyan párom legyen, akivel lehessen egy jövőt épiteni megfelelő anyagi háttérrel (tehát nem ingyenélésről van itt szó).


Jelenlegi páromat mikor megismertem, persze, nem az volt az első kérdésem felé hogy mennyit keres és mennyi a jövelme. Na meg a családi hátterét sem tudtam még akkor.

Ami utólag persze kideürlt, és elég sok mindenről tudok már, ami nekem nem igazán tetszik(ilyen pl az, hogy nem is egy felhalmozott hitelük van, van hogy beadta a laptopját azért zaciba, hogy legyen pénze, többen laknak egy házban, és közülük csak párom az aki visz haza több pénzt-de ő se dolgozott sokáig). Meg kell mondjam, igenis szegények, de véletlenül sem tennének ez ellen semmit, a rongyrázás attól még megy, nem baj ha később már nincs miből. Már két hónapban is levágták a netjüket mert nem volt a számla kifizetve (persze, a legdrágább csomagot kellett ők is válasszák), az áramszámlájuk kb a triplája annak amennyi a mienk, még ők sem tudják miért). Tehát a jövedelmük összesen nem fedezi azt amennyi kiadásuk van.

És itt lép közbe, hogy párom fizetéséből nagyon sok elmegy arra, hogy ezeket lehessen fedezni. Pedig nem csak ő tudna segiteni a családján, hanem más testvérek is. Párom meg persze segit, mert ő abban a tudatban van, hogy segitenie kell. Mert neki csak az anyukája van már.

De igy nem lehet jövőt épiteni, neki semmi megtakaritása nincs, az elköltözés meg ha szóbajön csak egy szimpla jó ötlet marad, mert megvalósithatatlan ilyen körülmények között. Mert az anyagi gondok megoldását az ő nyakába varrják, ő meg persze hogy segit, mert neki ezt kell.


Szóval, én már kezdem ezt unni, én épiteni szeretnék, de nincs kivel.

Túl anyagias vagyok?

Mert én úgy gondolom inkább racionalitás ez mint anyagiasság. Vagy hogy van ez már?



2015. júl. 19. 19:59
1 2 3
 1/26 Noren1989 ***** válasza:
100%

Hát, kissé annak tűnsz, de igen, gazdaságilag nem frankó egy ilyen fickó, viszont! Teher alatt nő a pálma, valszeg rendesen dolgozik. Na akkor még a kérdésem az lenne, hogy a "tudunk félretenni" azt jelenti, hogy te, vagy h anyud-apud?

25/F

2015. júl. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
32%
Tényleg racionális vagy,és nem anyagias. párod tesvérei is beszálhatnának,és kevesebb teher nehezedne rá. Dehát nem minden testvér egyforma.
2015. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%

Én egyet értek a kérdezővel és sajnálom, hogy még mindig kitart egy olyan ember mellett aki nemhogy nem tud de nem is akar kitörni ebből a helyzetből, mert ahogy írta: neki így jó, így természetes.

Szerintem megérdemelne egy olyan partnert amilyent elvárna, mert itt nem a pénz a lényeg, hanem hogy amink van azt becsüljük meg.

A párja és családja ezek szerint nem becsüli és azt is elkölti ami nincs.

Nekem sincs hitelem, bár saját lakásom még nincs, de az albérletemet tudom fizetni önerőből és tudok félretenni is, hogy később lehessen saját lakásom és ne életem végéig albérletben tengjek-lengjek.

29/F

2015. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Interferencia ***** válasza:
Szerintem abból a szempontból normális, hogy olyan emberrel akarsz együtt lenni, aki hasonlóan (normálisan) áll a pénzügyekhez. Kérdés, hogy ez meglesz-e a jövőben, ha nála nem látsz rá esélyt, akkor szakítsatok.
2015. júl. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

hmm... még az is lehet, hogy ismerem a párodat :) nem, valószínűleg nem, de egy pont azonos szituban lévő embert igen. Sajnos ez egy nagyon nehéz helyzet, és kitörni sem nagyon lehet belőle, az én haverom sorban hagyják ott a nők, mert egy vagyont költ arra, hogy a családja rongyrázós életszínvonalát fenntartsa, mivel az ő fizetését leszámítva egy nyugdíjon és egy alacsony összegű fizetésen kívül semmilyen bevétele nincs a családnak, de a 2 generációs házat meg kell tartani (minek), hitelkártyák kellenek, lapostv kell...


A srác a végén mindig a család pénzelését választja, csak ő már kicsit idősebb szerintem, mint te, ott már felmerül a nőkben, hogy hogyan lehet közös jövőt építeni ha ő gyakorlatilag a testvére és a mamája életszínvonalát finanszírozza. És itt nem arról van szó, hogy hagynia kellene éhen halni őket, de a pénz nem ételre és fűtésre megy el...

2015. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Ez teljesen érthető racionális gondolkozásmód. Amolyan otthonról hozott. A párod szerintem jó ember, csak kihasználják. A mentalitása miatt nem tudja cserben hagyni a családot, noha azoknak, mint ember, tökmindegy.

Ha úgy érzed, hogy ő társként-emberként számodra megfelelő, benned kell lenni megfelelő motiváló erőnek számára a változtatáshoz. Ő szerintem a kiszámítható, jobb életet választaná, mivel eddigi tapasztalatai ezt az utat súgják neki.

2015. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Nemcsak szüleim, én is képes vagyok félretenni eleget. Sikerült csak 4 hónap alatt annyit félretennem, hogy megvalósitsam egy álmom, mely most jött el mellesleg :)

Én emiatt büszke is vagyok magamra. Sajnos nem sok fiatalt ismereke aki az én koromban munka után keresett, talált is és még félre is tett volna annyit amennyit én.


Nem fényezés miatt, csak azért irtam le mert kérdezted kedves első :)

Leirom a korom is: a nyáron töltöttem a 20-at. Lány vagyok.


És, hidd el, sosem voltam elkényeztetve. :)

2015. júl. 19. 20:10
 8/26 Noren1989 ***** válasza:

Akkor jogosak az elvárásaid, igen.

Nem kívánnék jobban belekérdezni, mert lep_csöznének úgyis.

2015. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Éppenséggel az észérveket már felsoroltam neki, de neki sem könnyű a döntése, sőt, szerintem nektek sem lenne könnyű aközül választani, hogy : barátnő, majd később vele család, és lesz egy mondhatni szép életetek, vagy család, őket támogatni (mert ha nem, biztos utcára kerülnek).


Nekem is nehéz lenne választanom ez igaz.

Épp ezért nekem is megértőnek kéne lennem, sőt, az is vagyok, de komoly kapcsolatot erre nem tudok alapozni, és az a helyzet, hogy nálam több mint fél éves kapcsolat már kezd komolyodni általában.

És ő is kezdi felhozni a témát.

2015. júl. 19. 20:15
 10/26 anonim ***** válasza:
Azért egyre kíváncsi lennék kérdező : mennyit tudtál te 4 hónap alatt félrerakni,amiből egy álom megvalósul ? Gondolom otthon laksz,sok mindenre nem kell költened.A lakást meg úgy kaptátok,a felújítás volt önerőből,jól értem ? Mert akkor az nagy kaland tényleg.
2015. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!