Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Emiatt akkor most anyagias...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt akkor most anyagias lennék? Őszinte válaszokat várok.

Figyelt kérdés

Nem vagyok sznob, a családom sem az, de az átlagoshoz képest picivel jobban élünk (tudunk félretenni-igen és is dolgozom-, évente megyünk nyaralni-én van mikor külön- és ez általában mindig valami extrább hely, sosem belföld), tudunk vigyázni a pénzre. Emellett saját lakásunk van, saját autó is(ezt is szüleim évek alatt spórolták össze, a lakást mikor megkaptuk szépen felújitották, szintén önerőből. Tehát én legalább ilyen körülmények között szeretnék élni, ahogy ők jelenleg most. Ez lenne az elvárásom, és jelenleg magamnak ezt meg is tudom teremteni. Egy ilyen szintet szeretnék elvárni a jövendőbeli páromtól is, nem várom el hogy gazdag legyen vagy sznob, de tudjon vigyázni a pénzre, ne igya vagy szórakozza el az egészet, tudjon a holnapra is gondolni (én ebbe nevelődtem bele). Szóval, hogy olyan párom legyen, akivel lehessen egy jövőt épiteni megfelelő anyagi háttérrel (tehát nem ingyenélésről van itt szó).


Jelenlegi páromat mikor megismertem, persze, nem az volt az első kérdésem felé hogy mennyit keres és mennyi a jövelme. Na meg a családi hátterét sem tudtam még akkor.

Ami utólag persze kideürlt, és elég sok mindenről tudok már, ami nekem nem igazán tetszik(ilyen pl az, hogy nem is egy felhalmozott hitelük van, van hogy beadta a laptopját azért zaciba, hogy legyen pénze, többen laknak egy házban, és közülük csak párom az aki visz haza több pénzt-de ő se dolgozott sokáig). Meg kell mondjam, igenis szegények, de véletlenül sem tennének ez ellen semmit, a rongyrázás attól még megy, nem baj ha később már nincs miből. Már két hónapban is levágták a netjüket mert nem volt a számla kifizetve (persze, a legdrágább csomagot kellett ők is válasszák), az áramszámlájuk kb a triplája annak amennyi a mienk, még ők sem tudják miért). Tehát a jövedelmük összesen nem fedezi azt amennyi kiadásuk van.

És itt lép közbe, hogy párom fizetéséből nagyon sok elmegy arra, hogy ezeket lehessen fedezni. Pedig nem csak ő tudna segiteni a családján, hanem más testvérek is. Párom meg persze segit, mert ő abban a tudatban van, hogy segitenie kell. Mert neki csak az anyukája van már.

De igy nem lehet jövőt épiteni, neki semmi megtakaritása nincs, az elköltözés meg ha szóbajön csak egy szimpla jó ötlet marad, mert megvalósithatatlan ilyen körülmények között. Mert az anyagi gondok megoldását az ő nyakába varrják, ő meg persze hogy segit, mert neki ezt kell.


Szóval, én már kezdem ezt unni, én épiteni szeretnék, de nincs kivel.

Túl anyagias vagyok?

Mert én úgy gondolom inkább racionalitás ez mint anyagiasság. Vagy hogy van ez már?



2015. júl. 19. 19:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Persze, szivesen leirom: nekem mindigis az volt az álmom, hogy elég tőkét összeszedjek ahhoz, hogy külföldön tudjak egy új fejezetet nyitni (sajnos ideiglenesen jelenleg-ez hosszú). Ehhez nekem körülbelül két elég jó fizetésnyi összeg kellett (utólag összeszámolva, kicsivel lett kevesebb az összegnél csak-közben jött egy nem várt esemény is sajnos, közlekedési büntetés, és az is elvett belőle).

Lényeg: jelenleg külföldön tartózkodom, nem részletezem hol.


És minadamelette hogy félretettem, nehogy azt hidjétek hogy a többi potyogott az égből otthon. Épp ellenkezőleg, mert igen sokat kellett haza adjak a közösbe.

Ott tudtam meghúzni a nadrágszijat hogy nagyon ritkán jártam el szórakozni.


Rólam amúgy tudni kell, hogy magammal szemben igen smucig vagyok :) .


Igy tudtam elég szépen összespórolni.

2015. júl. 19. 20:25
 12/26 anonim ***** válasza:
54%

Azok mondják, hogy túl anyagias vagy, akik világ életükben csórók voltak.


Én átérzem teljesen azt a helyzetet, amiben te vagy. Én is gondolok a jövőre és olyan párral tudom elképzelni a jövőm, aki szintén képes bánni a pénzzel.


Évente 2-3.000.000 Ft-ot teszek félre 24 évesen, de ezért 2 munkám van, mind a kettő elég jól fizet, normális ruhákban járok, iPhone 6-om van, Budán lakom. Én sem adnék le ebből az életmódból azért, hogy valaki mást eltartsak, aki képtelen többet dolgozni, vagy tenni a jövőért.

2015. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Lakás örökség gyanánt kapta apukám az édesanyjától, miután az öccse is kapott egyet.

Onnan jöttek az ingatlanok ára, hogy régen, még a kommunizmus idején a szó szoros értelmében kirakták nagymamámékat az utcára, mert a házakat lebontották és tömbházakat huzattak a helyükre.


Majd pár éve, azok visszaigényelhették a kártéritést, akik ily módon ki lettek lakoltatva annak idején.

Hogy válaszoljam meg a második kérdésed is.


:)

2015. júl. 19. 20:28
 14/26 A kérdező kommentje:

Utolsó : igazán gratulálok ahhoz a szép összeghez. Főképp hogy két munkahelyed van.

Minden elismerésem!

2015. júl. 19. 20:29
 15/26 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nem az a fő gond, hogy a párod mennyit keres, hanem, az ha 10x ennyit keresne, valószínűleg az is elfolyna a családi "kitudjamire" kiadásokra, így igazából nehéz vele tervezni bármit, mert hiába lesz jobb munkája, hiába fog sokkal többet keresni, képtelen lesz beosztani.


Én is beosztós típus vagyok, jól keresek, nem kaptam a családtól semmit, de megvan mindenem, mert megteremtettem magamnak a lehetőséget, és mindezek ellenére nem verem a fogamhoz a garast, de nem tudnék elképzelni egy párt, akinek kifolyik e kezéből a pénz.

2015. júl. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Fish1 ***** válasza:

A jelenlegi helyzetében elég nehéz lehet. Ad haza egy csomó pénzt, mert enélkül még gázabb lenne a helyzet. Ha kihasználják, az ő feladata lenne a sarkára állni és azt mondani, hogy meghúz egy határt, és a többiek is szálljanak be a közösbe. (Te mit tennél abban a helyzetben, amiben ő van?)

Ha azt mondja, hogy ennyi volt, többet nem ad, akkor az gondolom balhét robbantana ki.


Biztos vagy abban, hogy ha komolyra fordulna a dolog köztetek és összeköltöznétek, akkor nem viselkedne máshogy, pozitívabban a pénzt illetőleg?

2015. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül ő az egyetlen akire az édesanyja tud számitani. A többit efektiv nem érdekli.
2015. júl. 19. 20:55
 18/26 anonim ***** válasza:
12-es az első mondatával/kijelentésével nagyot fog egyszer koppanni az életben,jön még kutyára kamion :)
2015. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Fejtsd ki kérlek bővebben, mire gondolsz.
2015. júl. 19. 21:09
 20/26 anonim ***** válasza:

Szerintem 20 évesen korai még közös jövőt építeni bárkivel is, attól még lehet egy jó kapcsolatot fenntartani,szeretni egymást.

Építgesd továbbra is a saját életedet.Majd idővel lesz kivel, ha nem a jelenlegi barátoddal akkor majd mással.

Előtted még az egész élet.:)

2015. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!