Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menjek pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

6 hónapja szabadultam a börtönből,azért ültem mert problémáim voltak a viselkedésemmel, kezelhetetlen voltam, agresszív és hát elég csunyán megvertem valakit... nem vagyok jó ember. A börtön előtt volt egy lány akibe szerelmes voltam, először voltam igazán szerelmes bármit megtettem volna érte.tényleg bármit!! De ugye abból nem lett semmi. Most hogy kijöttem próbálom rendezni az életemet. Elkezdtem ismerkedni, bulizni, de nem tudom elfelejteni a lányt. Kb minden 2 hétben találkozom vele, de olyankor olyan feszültté válok, hogy szét tudnék robbanni. Lüktet az ér a nyakamban, remegek mint egy pszichopata és egy 150tonnás kő van a torkomban. És nem tudok vele beszélni, mert idegessé válok. És nem tudom mi lehet az oka. De közbe rengeteget gondolok rá, és nemtudom mit tegyek. Foruljak orvoshoz? Régen mindig sikerült megnyugtatnia... Most meg..

Kösz a válszokat előre is ✌

27/F



2015. júl. 27. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem hinném, hogy egy akármilyen orvos segíteni tudna rajtad. Vagy megszerzed a csajt, vagy túlteszed magad rajta. Kb ennyi lehetőséged van (mint bárki másnak).
2015. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát barátom, ment a zöld kéz, de nekem nem megszerzéssel van a gondom hanem, hogy úgy viselkedek mellette mint egy komplett pszichopata...
2015. júl. 27. 23:26
 3/14 anonim ***** válasza:
igen, menjél. keress egy pszichológust, tedd rendbe magad, utána jöhetnek a csajok.
2015. júl. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pont úgy nem viselkedsz, mint a pszichopaták, mert az ő betegségük pont az, hogy nem képesek semmilyen érzelmet érezni, te meg pont hogy túl sokat érzel ebből-abból.


Ha csak ez lenne a problémád, nem ajánlanám a pszichiátert, de egy ilyen előélet, meg hogy kijöttél és rendbe akarod tenni az életed... Lehet hogy egy gyengébb nyugtató és egy jó terapeuta segítene rajtad. Egy próbát megér. Antidepresszánst nem fognak írni erre, a többi meg rövid távon általában nem veszélyes, max fáraszt vagy függőséget okoz, de rövid távon (pár év) nem leszel függő. Szóval sok vesztenivalód nincs.

2015. júl. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kösz kösz! Ment a zöld kéz! Na most az van, hogy gyógyszert nem nagyon szerettem volna szedni, de sajnos lehet kénytelen leszek. És tudod az a legrosszabb, hogy olyankor pánikszerűen ijedek meg saját magamtól és nem tudok mit kezdeni vele. Nem tudok megnyugodni. Max szétütöm a boxzsákot otthon. Csak azt nem értem miért a lány irányába érzem ezt? Miért váltja ki belőlem, ha régen ez abszolut nem így volt. Sose bántott meg sose veszekedtünk. Amúgy is eléggé zárkózott tipus vagyok, de kezdenem kell valamit magammal. Mindenesetre kösz a tanácsot. Nagyraértékelem!
2015. júl. 28. 00:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Kamu kérdés, de nem rossz.
2015. júl. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz gyógyszert, akkor pszichológust keress, ők beszélgetnek veled, nem írnak gyógyszert. A pszichiáternek nem lesz rád párhavonta 15 percnél több ideje és a gyógyszeredet fogja felírni, az érdekli majd, hogy hogy hat rád a gyógyszered. A leghatásosabb, hogyha mindkettőhöz jársz. Pszichiáterből alapvetően jó az sztk-s is, mert ők ugyanúgy orvosok mint a magán, ugyanazt az egyetemet végezték. Pszichológusból annyiból jobb lenne a magán (csak sajnos drága nagyon, az sztk-s ingyen van...), hogy nekik több idejük van rád, jobban tudnak veled foglalkozni. De egy sztk-s is meg tudja neked mondani, hogy van-e erre szükséged. Vagy hogy éppen egy csoportterápia segítene. Azokból is van olyan, ami félig-meddig tb támogatott. Egy sztk-s pszichológushoz kéne bejutnod és azzal átbeszélni, hogy mire is van szükséged, a te konkrét problémádon mi segítene. Nekem is megmondták, hogyha ki tudnám fizetni, akkor el kéne mennem egy olyan terápiára, ami sajnos nálunk csak magánban létezik. De ettől függetlenül ugyanúgy foglalkoznak velem, csak hát a 2 hetente 45 perc, úgy hogy rengeteg páciense van, nem az igazi. De el tudnak indítani valamerre és hidd el, nagyon sok emberen segít ez. Annyit mindenképpen megér, hogy kérsz egy időpontot (lehet hogy háziorvostól kell beutaló), aztán majd meglátod. Adj neki egy esélyt, nagyon sokat tudnak segíteni, ha te is akarod.
2015. júl. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Minden nap jarj el futni. Sprintelj sokat. Meg vmi kuzdosportra. Ezek onuralmat tanitanak es kitartast.

Egy pszichaternek semmi koze a Te feldolgozatlan energiaidhoz es erzeseidhez.

Ismerkedj lanyokkal. Keress munkat/ csinalj vmi vallalkozast.


Szivbol kivanom, hogy egyenesbe gyere! N

2015. júl. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az egyik válaszolónak üzenem, hogy nem tudom miért lenne kamu a kérdés, örülj neki ember, hogy neked nincsenek ilyen problémáid. Nem tudom miért olyan hihetetlen, hogy segítséget próbálok kérni. Amit meg is kaptam. Köszönöm szépen a hasznos válszokat. Amúgy melóm már van szerencsére szóval az eléggé lefoglal, na és sportolok is de igazából csak a box segít. Sikerült mostmár elérnem azt a szintet, hogy nem vagyok nonstop feszült, ideges... Mondom csak akkor történik ez, ha a lány a közelemben van. De akkor elmegyek orvoshoz és majd meglátom mi lesz. Gyógyszert azért nem akarok szedni, mert az egyik családtagom szed rivotrilt meg xanaxot is szedett és konkrétan zombi lett belőle. Folyamatosan alszik, rosszkedvű. És hát elég volt nekem hogy 2 és fél évig nem sűrűn mosolyogtam. Volt egy rossz döntésem, amit máig szívok, és fogok is még egy ideig biztosan.

Utolsó: köszönöm szépen, megpróbálok egyenesbe jönni, és kezdeni valamit a kicseszett életemmel.

2015. júl. 28. 08:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne menj orvoshoz. Tonkretesznek!

Egyszeruen keruld el a csajt. Nehogymar miatta orvoshoz menj! Az orvosok csak arra mennek, hogy gyogyszereket szedj!


Boxolj heti tobb alkalommal. Vannak versenyek is, menj el oda is. Akar nezonek vagy versenyzonek: Harcosok klubja c. Rendezveny. Koncentralj a sportra! Biztos vannak a kozeledben lanyok. Baratkozz veluk! Keress valami hobbit.

Ha peldaul eljarsz futni a Margit szigetre, ott kb 17.00-tol nagy tomeg van. Ott Is tudsz baratkozni, ismerkedni!


Meditalj sokat.Az is segit. Egyszeruen temesd el gondolatban azt a lanyt. O nem letezik.


Nekem Is volt par evem, amig a sport es a munkam volt a legfontosabb. Foglalkozz magaddal sokat!

2015. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!