Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom agyvérzést szenvedett....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom agyvérzést szenvedett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy ez-e a megfelelő kategória, de nem tudom hová máshová írhatnám.

Négy éve vagyunk együtt, ebből három éve együtt is élünk. Két évvel ezelőtt a párom váratlanul agyvérzést szenvedett (akkor volt 22 én 20) Az értelme sajnos súlyosan megsérült, beszélni nem nagyon tud, pár szót, az is szinte érthetetlen.Azt is alig érti amit én mondok neki, olyan mint egy 3 év körüli kisgyerek. A kapcsolatunk nagyon jó volt, nagyon szerettük egymást, az esküvőt terveztük. Azóta otthonról dolgozom, hiszen gondoznom kell. Most is nagyon szeretem, és azt hiszem ő is engem, de ez a szeretet nyilván megváltozott. Viszont az utóbbi időben egyre nehezebben viselem a dolgot. Sokat gondolok rá, hogy milyen életünk lehetett volna. Gyerekeket szerettem volna, családot, átlagos, nyugodt, szép életet. Ez már soha nem lesz lehetséges. Nem hagyhatom el, hiszen nincs aki törődne vele. A szülei már nem élnek, a testvére pedig külföldön él, és esze ágában sincsen segíteni semmiben. Néha, mikor nagyon magam alatt vagyok, és szükségem van pár nap nyugalomra, édesanyám szokott rá vigyázni. Igazából nem akarom elhagyni, szeretem, és még így is rengeteg öröm van a kapcsolatunkban, de egyre sűrűbben törnek rám olyan gondolatok, hogy milyen fiatal vagyok még, és soha nem lehet egy rendes kapcsolatom, családom stb. Még bírom, de úgy érzem hogy az évek folyamán ez lassan fel fog őrölni. De mikor látom ahogy rám mosolyog, nevet, odabújik, mégis igazán boldognak érzem magam.


Lehet hogy furcsán hangzik, de talán az lenne a legjobb, ha ő is velem lenne, de mellette találhatnék egy olyan férfit akivel megélhetem a szerelmet, és családom lehet, de nem hiszem hogy valaha találnék olyat aki elfogadna velem egy ilyen "koloncot". Meg legtöbbször még magamnak is nagyon bizarr ez az ötlet.


Nektek mi a véleményetek a helyzetről? Mit tennétek a helyemben? Kell egyáltalán valamit tennem? Hogy tudnám ezt a helyzetet elfogadni, hogy ne törjenek rám ezek a gyötrő gondolatok?


A válaszokat előre köszönöm


22/l



2015. júl. 28. 12:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ebben az egészben számomra az a "furcsa", hogy nincs rehabilitációja? Ebben a korban komoly esélye lenne újra megtanulni mindent, az afázia kezelhető, ahogy a koordinációs zavarok is! Én biztos, hogy inkább ezen dolgoznék, hogy minél inkább felépüljön.
2015. júl. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm

Dolgozunk rajta. Gyógytornára jár heti háromszor, egy fejlesztő terapeuta is foglalkozik vele, én is csinálom vele otthon mind a torna, mind a szellemi, beszéd fejlesztő gyakorlatokat, elég jó eredménnyel, hiszen hónapokig felállni sem tudott, és egyáltalán nem beszélt. Viszont egy ideje ez a javulás megállt. Több orvossal is beszéltem, az az egybehangzó vélemény, hogy nagy javulásra már nem lehet számítani, inkább a szinten tartás legyen a cél.

2015. júl. 28. 13:00
 3/21 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal vagy, ne áldozz fel mindent ! Keres egy rehabilitációs klinikát, ebben igazából egy orvos tudna segíteni neked (hol is van ilyen). Ahol szakszerűen rendbe tudnák hozzni és neked is jobb lehetne az életed. Ne áldozd fel az egész eleted minderre!!
2015. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy nagyon nehéz kérdés....nem szívesen lennék a helyedben. Nagyon fiatal Vagy, szerintem senki sem várja el Tőled, hogy egy olyan ember mellett maradjál életed végéig, aki gyakorlatilag folyamatos gondozásra szorul.

A lelkiismereted nem hagy nyugodni, szereted a párod, de a kapcsolatotok a baleset után új alapokra helyeződött,mert Ő nem képes megadni azt, amire Neked szükséged van. Nem hibáztál semmit, ez egy nagyon szerencsétlen szituáció.

Nem tudom, hogy mennyire sérült az agya és milyen esélyei vannak a felépülésre, de ha rossz a helyzet, akkor a helyedben keresnék egy otthont ahol a barátodat megfelelően tudják gondozni, és adott időközönként meglátogatnám.

37F

2015. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem szeretném hogy otthonba kerüljön. Nem hiszem hogy jól viselné, vagy hogy ott boldog lehetne. Az ő boldogsága sem elhanyagolható tényező
2015. júl. 28. 13:47
 6/21 A kérdező kommentje:
A válaszokat mindenkinek nagyon szépen köszönöm :)
2015. júl. 28. 13:47
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Dobbenten olvastam a torteneted, nem is igazan jutok szohoz.

Nagyon eros no vagy.

2015. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy rendkívül nagy próbatétel számodra.

Értem a helyzet súlyát, együttérzek veled.

Te azt szeretnéd, hogy ő boldog legyen. Ha ki tudná fejezni számodra, akkor ő pedig azt szeretné, hogy te is az légy.

Meg kell találni a módot arra, ami mindkét igényt kielégíti.

Olyan döntéseket kell hozni, ami mindezt elősegíti. Hosszabb távon nem fogod tudni ezt csinálni, mert elvész minden motiváció, minden érzelmi erőforrásod...

2015. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudom, milyen tanácsot adhatnék, csupán szerettem volna leírni, hogy őszintén csodállak és minden elismerésem a Tiéd. Nagyon felelősségteljes és jószívű, lelkileg is erős lány vagy, hogy ezt ilyen kitartással és odaadással tudtad eddig is csinálni.


Kívánom, hogy ezután már csak jó dolgok történjenek veled az életben, megérdemelnéd! Szívemből kívánom Nektek, hogy sikerüljön olyan megoldást találnotok, hogy Te is és a párod is boldogok lehessetek!

2015. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Keress mást.
2015. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!