Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házassági szerződés. Miért is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés. Miért is nem írja alá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fősuli után pár évvel,2 barátommal alapítottunk egy céget.

Beletettük a saját és családunk pénzét,mind a hárman. Az első években szívtunk,de hála az égnek,már jó 5 éve beindult a szekér és nincs okom panaszra.


Fél éve megismertem és beleszerettem egy lányba,azóta együtt vagyunk és 2 hete megkértem a kezét.


A családom és a 2 barátom (nőtlenek) beszélgetésre hívtak és kérték,hogy írassak a párommal házassági szerződést,mert így éreznék biztonságban a pénzüket és a céget,ha valamikor elválnánk. Felkaptam a vizet és eljöttem,a párom vidéken volt a szüleinél,így nem látta,hogy milyen állapotba kerültem...de...aztán eltelt vagy két nap és láttam egy filmet a TV-ben,ami után elgondolkodtam,rágugliztam és felhívtam egy jogász havert. Rájöttem,hogy NAGYON nem hülyeség a dolog!!!!


A párom,miután visszajött a szüleitől és elmondtam neki a dolgot...B+...minden xarházinak elhordott,magából kikelve üvöltözött velem és másnap a szülei is megkerestek és kis híján tettlegességre került sor!


Most mi van? Én kellek neki vagy a pénzem? Az már egyértelmű,hogy hiába szeretem őt,de ragaszkodni fogok a szerződéshez,mert a családom vagyonbiztonsága az első ráadásul nem akarok jogi vitát a társaimmal,mert ha kiraknak a cégből a mai helyzetet nézve esélytelen lenne talpra állnom!


De ő ezt miért nem érti meg?



2015. aug. 3. 18:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
úgy jöhetett le neki, mintha nem is ő lenne neked fontos, hanem a barátaidnak a pénze, és kihasználásból íratnád alá vele azt a papírt, szóval, hogy pénzért, akár másoknak, akár saját magadnak, érdekből vennéd feleségül. Meg hogy osztozni akarsz az ő vagyonán is esetleg, jó mondjuk ez az utolsó lehet,hogy értelmetlen.
2015. aug. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ, mi volt abban a házassági szerződésben. Mert ha mondjuk 10 év múlva lecseréled egy fiatalabbra ő meg ott marad két kisgyerekkel, az ő jövőjük biztosítva lesz?


Egyébként valóban elég vacak érzés ilyeneken gondolkodni esküvő előtt, áldom az Istent, hogy sem nekem sem a páromnak nem volt sok mindene és mindent közösen értünk el.

2015. aug. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

hát alapból én is kiakadnék rajta. nem akarnék olyannal összeházasodni, aki már a legelején a válásra készül. :D

de én eleve nem házasodnék ilyen korán, tehát a barátom megbizonyosodhatna róla, hogy nem a pénze kell. nem mintha úgy érezném, hogy a feladatom lenne ezt bebizonyítani. :D

elég furcsa, hogy a családja is ennyire kiakadt. szerintem ez eléggé szánalmas.

milyen jó nekem, hogy én is csóró vagyok, a barátom is, így nem lesz vita. :D

2015. aug. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pár nap alatt ő is végiggondolja és megnyugszik. Valószínűleg ha a mostani pasimmal valaha összeházasodnánk, nekem is kéne szerződés, mert ő sok drága dolgot örökölhet majd, meg nagyszülőktől már van is csomó minden a nevén. Nem olyan jellegű érték, amivel én bármire mennék, de nekik kell a vállalkozáshoz és ha én elvenném és eladnám akkor az ő vállalkozásukban az gondot okozna. Kb ugyanez a szitu lehetne. Mondjuk az inkább a családjáé, nem ő és a barátai csinálták, de ez lényegtelen is. Egész addig amíg csak arról van szó, hogy a vállalkozással kapcsolatos cuccokhoz semmi közöm, HA válunk, de a többi dolog ugyanúgy megy, mintha nem lett volna szerződés, nekem oké. De ha ezt nem gondolom végig mondjuk most, vagy akármi miatt később és pár nappal egy lánykérés után hozzámvágja, rosszul esne, nem érteném. Aztán pár nap alatt leesne. Lehet hogy neki is le fog esni.
2015. aug. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

"másnap a szülei is megkerestek és kis híján tettlegességre került sor!"


Na EZ az, ami miatt visszalépnék a házasságtól a helyedben, házassági szerződés ide vagy oda. A családja majdnem tettlegességig megy? Valami nagyon durva dolgot kellene elkövetni ahhoz, hogy ez indokolt legyen.

Úgy tudom elképzelni őket, mint azt a fajta vidéki (mivel írtad) embereket, akik úgy akarnak feltörekedni, hogy a lányok "jól megy férjhez". Majd jó ugródeszka leszel a lányának, nekik meg bevételi forrás. Ezt látják benned. (Bocs a normális vidékiektől, de ez ott tipikusabb.)


Szóval én nem venném el, de ha te úgy döntesz, eszedbe ne jusson szerződés nélkül, mert eléggé kilóg a lóláb.


Az, meg hogy a szerződés arról szól, hogy válni készül az ember a legnagyobb hülyeség, mert a biztonsági öv sem azért van mert ma biztos balesetezünk.

2015. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#11. vagyok, valaki elárulná kérlek, akár privátban, akár itt, hogy miért nem tűnik hasznosnak a válaszom? :) Köszi:)
2015. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem lakásom és vagyonom volt, amikor a párom hozzám költözött. Vállalkozásom stb. Neki szinte semmije. Mindig én kerestem a többet. Összeházasodtunk.

10 évvel később elváltunk, korrekt volt, kb. a 20 %-át kérte annak, mint amit vihetett volna. Eszébe sem jutott a vállalkozásomból pénzt kérni.

Bár a helyzet fordított, én vagyok a nő, a gyerek is velem van, így nyilván más a gondolkodás.

2015. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ha te kellenél neki, és nem a pénzed, akkor elsőre aláírta volna. Felkapja a vizet, vagy hisztizik, AKKOR SE VEDD FELESÉGÜL, AMÍG NEM ÍRJA ALÁ A SZERZŐDÉST.
2015. okt. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!