Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek létezik az, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ypszilon1980 kérdése:

Szerintetek létezik az, hogy egy nő régi lelki sérülés miatt nem tud egy új kapcsolatban viselkedni?

Figyelt kérdés
A történet az, hogy egy nálam idősebb nővel megismerkedtem és kialakult köztünk egy szerelmi kapcsolat. Az egész az elején, kb. 2-3 hétig csak a szexről szólt, semmi másról. Aztán elkezdtünk programokra is eljárni, szórakozni és valahogy minden megromlott. Párszor nyílvánosság előtt megalázott, elmondása szerint azért nem foghattam meg a kezét, mert nem ehhez van szokva, mert őt csak bántották, verték, bezárták, nem vitték sosem sehová és most ez a helyzet neki új, de engem szeret. Ilyenkor mindig szakítani akart, utólag mindig viszakozott, megbeszéltük, hogy folytatjuk és nincs semmi baj, aztán másnap felhív, hogy vége, aztán mégsem. Tegnap ugyanez volt, bár itt már én is kiakadtam és a sértéseit nem bírtam elviselni, a vége az lett, hogy elzavart, hogy ne is keressem, ne hívjam, aztán fél óra múlva felhívott magához, hogy igyunk meg beszélgessünk, megint azt mondta, hogy semmi baj nincs és, hogy folytatjuk. Aztán ma reggel megint felhívott, hogy ő ezt nem bírja, adjak neki időt meg ilyenek. Azóta face-n letörölt, Viberen nem válaszol, nyílván nem is akarom zaklatni, de úgy néz ki, hogy ennek most komolyan vége. Annyit elmondott, hogy az előző pasija is mikor vitatkozott vele, akkor utána megütötte meg megverte. Hogy lehet egy ilyen helyzetben viselkedni? Mit csináljak most?

2015. aug. 26. 23:16
1 2 3
 11/23 Kenzo Tenma ***** válasza:
44%
Létezik ilyen, persze. Ráadásul nagyon sok. Nekem is kijutott belőle, igaz nem így, de a lényeg ugyanaz. Te egy normális ember vagy, szóval felejtsd el és keress mást aki szintén normális. Elhiszem, hogy nehéz elengedni, de muszáj lesz, ha jót akarsz magadnak.
2015. aug. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszi, igen azt hiszem, hogy a megoldás az elengedés. A baj az, hogy azt látom, hogy ebben a mai világban nagyon nehéz normális kapcsolatot kialakítani. Ma már nincs az, hogy tisztesség, tisztelet, mondogatjuk a másiknak, hogy így szeretjük, úgy szeretjük, aztán érdekes módon egyik pillanatról a másikra dobva vagy, mert van más, akinek több pénze van, lakása van, egzisztenciája van, vagy akármi. Mondjuk én nem vagyok egy jó példa, mert mindig ilyen idiótákat fogok ki, de az biztos, hogy legtöbb esetben a nők azt nem tudják helyesen kezelni, hogy van valaki, aki szereti őket, aki megad nekik mindent, aki tiszteli. Az nem egy érdekes dolog, azon nem lehet rágódni, akkor nem kell pszichológushoz meg csoportterápiára járni. Munkámból kifolyólag találkozok olyan emberekkel, akik fiatalok, jól néznek ki, de csoportterápiára járnak, depressziósok, és a végén kiderül, hogy semmi baja, csak foglalkozni, beszélgetni kéne vele és megmutatni a helyes utat, a megfelelő viselkedést, de erre nincs idejük a mai szülőknek sajnos. Ez a nő is, aki miatt most padlón vagyok, mit csodálkozok? A saját szülei nem szeretik, azok is bántják állandóan mindennel, a pasikkal, akikkel járt, azok megverték, megalázták. Akkor honnan tudja szegény, hogy milyen egy normális, harmónikus kapcsolat?
2015. aug. 27. 01:24
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

És meg tudtátok oldani, hogy később ne ugyanilyen nőket válasszatok ki magatoknak?

Mert az se véletlen, hogy ilyen emberekben láttátok/éreztétek meg a legpotenciálisabb szerelmi partnert.

2015. aug. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Akkor azt javaslom a következő barátnődnek ne olyat válassz, akit fizikailag bántalmaztak. Ők orvosi segítség nélkül sosem fognak normál módon reagálni, hiszen egy a minta: midnenre a verés volt a válas meg a megalázás. Neked is el kell gondolkoznod, hogy mi az, amiért ilyen barátnőket vonzol be, valószínűleg nálad sincs minden rendben. Egyszóval hagyd menni, mert csak szenvedni fogtok. neki kell rádöbbennie, hogy értékelnie kell az olyan barátot, aki nem agresszív, ezen Te nem tudsz változtatni, amíg neki a kapcsoló agyban nem állt át. Sajnos ez van.
2015. aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Költőnő? ***** válasza:

nnem neked kell ezt kezelni hanem neki... De mellesleg az is elgondolkodtat (és tényleg ne vedd bafftatásnak), hogy miért választasz defaktó bántalmazott, sérült nőket. Egyébként bőven van szakirodalma, akit érdekel; utána tud olvasni, h ezek a nők miért működnek úgy, ahogy.

A probléma pontos ismerete nélkül nehéz megoldást keresni/találni.

2015. aug. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Valóban elgondolkodtató, hogy miért ilyen nőket fogok ki mindig, teljesen jogos a kérdésetek, ha tudnám, akkor szívesen változtatnék ezen. Itt sem, meg az előző kapcsolatomban sem volt arról tudomásom, hogy verték őket régebben, csak a kapcsolat közben árulták el. Tényleg jó volna tudni, hogy ők miért működnek így. A másik dolog az, hogy minden helyzetben ott volt a szikra köztünk, már sokszor féltem azért találkozni vele, nehogy véletlen egy olyan szó hagyja el a számat, ami miatt ő begőzöl.
2015. aug. 27. 11:07
 17/23 anonim ***** válasza:

"Mondjuk én nem vagyok egy jó példa, mert mindig ilyen idiótákat fogok ki"


Akkor veled is gond van. Az ember párválasztását tudattalan sémák irányítják, és azok alapján, amiket írsz, te sem tudod jól kezelni a konfliktusokat (sem a szőnyeg alá söprés, sem az emelt hangú veszekedés NEM megoldás ezekre a helyzetekre).

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy te vagy a hibás, de egy kapcsolat mindig két emberen múlik, ha másért nem, hát azért, mert a választásaid befolyásolják a sikert/kudarcot. Ha mindig rosszul választasz, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy miért...


Saját példám: nekem is zűrösebbnél zűrösebb kapcsolataim voltak, és én magam sem tudtam jól kezelni a helyzeteket. Egy időre kivonultam a párkapcsolatosdiból, és szakember segítségével dolgoztam a problémáimon. Utána léptem új kapcsolatba. Két dolog változott meg jelentősen: 1. másképp választottam, másmilyen személyiségű ember vonzott, mint korábban, olyan, akivel lehet érdemi kapcsolatot működtetni (korábban őt észre sem vettem volna, vagy nem tudtam volna mit kezdeni vele) 2. másképp működöm a kapcsolatban, másképp reagálok helyzetekre, új konfliktuskezelési stratégiákat alakítottam ki, már mindent meg tudok beszélni higgadtan, veszekedés nélkül.

A mostani kapcsolatomban még egy hangos szó nem hangzott el, pedig voltak kisebb konfliktusok, mégis tudjuk kezelni. Egyrészt mert olyan embert választottam, akivel ez működik, másrészt mert én is el tudom mondani értelmesen, hogy pontosan mire vágyom.

2015. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"meg az előző kapcsolatomban sem volt arról tudomásom, hogy verték őket régebben"


Így működik a tudattalan. Ismerős mintákat választunk, de a választások nem tudatosak. Nálam is ez volt. Az elején minden jónak tűnt, aztán idővel kiderült, hogy mindig ugyanazt a típust választom. A tudattalan érzékeli az ismerős viselkedést, megnyilvánulásokat, és mivel ismerősnek tűnik, ezért vonzódunk hozzá önkéntelenül. A megoldást az jelenti, ha tudatosul, hogy honnan ismerős ez a minta, és milyen szerepet játszik az életedben. Ez azonban csak szakember segítségével lehetséges, mert a tudattalanhoz az ember nem fér hozzá egyedül.

2015. aug. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Így van, én is azt gondolom, hogy két félen múlik minden. Valóban igaz az, hogy ebben a helyzetben nem tudtam hogy a legjobb viselkedni, erre próbálok itt most valami magyarázatot kapni. Én magam mindig hibásnak tartom, mert szerintem arról van szó, hogy nem figyelek eléggé a másikra és éppen ezért vannak dolgok, amiket nem veszek észre. Milyen szakember tud ilyen helyzetben segíteni?
2015. aug. 27. 11:15
 20/23 Költőnő? ***** válasza:

17, 18+1. Valszeg benned is van vmi para, ha így választasz. A bántalmazott nők működéséről nehéz röviden írni, mert eléggé szerteágazó a téma... Legtöbbjük már gyeremekként ki volt téve lelki v fizikai terrornak szülői oldalról. Ergo ahhoz szokik hozzá, azt tanulja meg, h az a "normális", ha az, aki állítólag szeret, az b**szogat v fizikailag bánt. Hozzászoknak a manipulációhoz, a zsarnokoskodáshoz, a fájdalomhoz lelkileg, fizikailag egyaránt.

Az ilyen emberek nem tudnak mit kezdeni az olyan szeretettel, ahol nem alázzák őket, ahol nincs manipuláció. Nekik ez az ismeretlen, a félelmetes. Menekülnek tőle. Nekik a félelem, a fájdalom, a rossz a komfortzónájuk, ezért azt keresik tudatalatt minden emberi kapcsolatukban.

Röviden ez lenne a lénye, dehát ennek a szülői hibázásnak annyi permutációja van h el se hinnéd. Ebbe most inkább bele se mennék.

2015. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!