Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A forró kerámia serpenyőt...

Riatocs kérdése:

A forró kerámia serpenyőt hideg vízben mostam el, a mosás alatt sercegett. Utána azt vettem észre hogy 4-5 pontszerű sérülés illetve 1 apró karc van rajta. Létezik az hogy emiatt meg sérült a kerámia bevonat? Jártatok már így?

Figyelt kérdés
Tükör tojást sütöttem zsír nélkül villany rezsón 2-en kicsit el színeződött a bevonat. Lehet hogy akkor sérült meg a bevonat a hideg víz meg meg adta a kegyelem döfést neki???

2014. nov. 16. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Forró serpenyőre előbb a csapból forró vizet engedj, és közben lassan hűtsd le a vizet. De a legjobb, ha hagyod kihűlni magától. Nyilván nem történik tragédia, ha a használata után egy órával mosogatod el.


Megsérülhetett így a kerámiaréteg, ahogy leírtad.

2014. nov. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hőtágulás miatt kitágult forró serpenyőt túl hirtelen hűtötted le, ennek következtében a bevonat - mivel nem tudott elég gyorsan megnyúlni - megrepedt.
2014. nov. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 DarkLantern ***** válasza:

Kerámia serpenyőt elég egy száraz papírtörlővel kitörölni. A kerámia íz, szag és baktérium mentes.

Fontos hogy fém eszközökkel ne karistold össze a felületet (használj szilikon/fa eszközöket hozzá)

Biztos hogy a hidegvíz adta a végső döfést neki.

2014. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!