Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Okozhat manapság problémát a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Okozhat manapság problémát a vallás hosszútávon?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanokat kérdeznék, akik voltak már hasonló helyzetben. Én ateista vagyok, a párom katolikus. Nem elvakultan vallásos, de hívő. Valamivel több, mint fél éve vagyunk együtt, amúgy nagyon jól megvagyunk, és lassan a közös tervek is felbukkantak, a vallás témát általában kerüljük, de nem tudom, nem-e "rondíthat bele" az életünkbe a későbbiekben. Nektek mi a tapasztalatotok?
2015. szept. 7. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

pl házasság

belemész h megkereszteljenek és egyházi esküvő lesz

pl a gyerek

megkereszteljétek vagy sem

pl ha igen

járjon e oktatásra vagy sem

2015. szept. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kiderülne, ha megbeszélnétek, ahelyett, hogy tabuként kezelitek a témát.

Más nem tudja megmondani, hogy a ti esetetekben, mennyire lesz problémás a dolog.

Exem is hívő volt, de csak sajátos módon. Bibliát nem ismerte, templomban nem volt, megcsalt, viszont hisz Istenben és állította, hogy ő soha nem válik el, ha egyszer megházasodik, hát engem el akart venni, de aztán megcsalt :D ...

A templomi esküvőt erőltette volna, de ugye én nem vagyok megkeresztelve, és ateista vagyok.

A gyerekeitek megkeresztelésében lehet még konfliktus esetleg. Más nem jut eszembe, mert ha a mindennapok alatt nem jön elő, akkor nagy baj nem lehet ebből szerintem.

2015. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok helyen a vallás csak kamu.

Apósom összejött egy vallásos nővel, mikor az még férjnél volt. Anyósom élt, amikor még ő is oda ült a családi asztalukhoz. 10 parancsolatból hetet kapásból megsértett.

Lustaságára az volt a mentség: Így akarta az Isten.

Aztán lesz@arta a dolgokat. Mikor Apósom beteg lett, elhagyta.

Nem mindegy, ki mire használja a vallást. Beszéljétek meg, ne legyen ez tabutéma.

2015. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Le lehet szarni a vallást. Mondjuk az iszlámot azért kerüld :D
2015. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy meg akarjátok-e téríteni egymást.
2015. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem akar messiás lenni nem probléma. Kerülitek a témát mint a fiatalok az első szexnél? :D
2015. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem, azt hiszem, azért tudjuk ezt a dolgot áthidalni, mert nem próbálunk téríteni. Viszont amiket fentebb írtak, azok már az én fejemben is megfordultak, úgy mint: esküvő, ha lesz baba, legyen-e megkeresztelve stb. Az ő családja, ha nem is kényszeríti pl. a templomi esküvőt, már szóba került, és "erősen ajánlották", viszont én sosem voltam vallásos, szívem mélyén úgysem leszek az soha, és nem tartanám elfogadhatónak, ha így gyakorlatilag hazudnék a párom egyházának...

Utolsó: Igen, valami olyasmi xD

2015. szept. 7. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Ateista vagy, szóval simán csak nem hiszel egy felsőbb hatalom létezésében, de nem utasítod el a vallást. így nem okozhat problémát. Ha el is utasítod teljesen, akkor viszont antiszemita vagy, de ezt vele kéne megbeszélned, mindenkit máshogy érint.
2015. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!