Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összevitatkoztunk a barátommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevitatkoztunk a barátommal, mert szerintem az életben elég az önzetlen szeretet, másra nincs szükség, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
26 vagyok, vallásos lány. Hiszek abban, hogy ha az ember gyakorolja az őszinte szeretetet mások iránt, akkor boldog lesz, másra nincs szüksége. A barátom szerint viszont ennyi nem lenne elég a boldogságához. Ő világibb életet akar élni. Vágyik, hogy utazhasson, hogy legyen egy autója, hogy saját háza, stb. Én a családon kívül másra nem is vágyom.

2015. aug. 25. 20:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A barátodnak is igaza van, meg neked is. De arra vigyázz, hogy senkit ne fojts meg a szereteteddel, illetve ne csak adni legyél képes, hanem befogadni is a szeretetet. Ha ő nem vallásos, merőben másképp gondolkoik, akkor nincs keresnivalótok egymás mellett. Szerintem a vallásos emberek egyébként agymosottak. Ha utánaolvasnál a vallásnak, kereszténységnek, rakás ferdítés van a tanításokban, van, amik egyáltalán nem is igazak.
2015. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
A barátodnak van igaza.
2015. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Hátazért... szerintem is úgy jó, ha az asztali áldást egy olyan asztal mellett mondják, amelyen étel is van.


Szóval az lehet, hogy a szeretet egy nélkülözhetetlen valami, de biztosan nem elégséges valami.

2015. aug. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én Buddhista vagyok, a párom Evangélikus. Meg lehet ezt oldani hidd el. :D
2015. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Valamit félreértelmeztél az önzetlen szeretetben... ez ugyanis arról szól, hogy elfogadom a másik ember igényeit, vágyait, és azt szeretném, hogy boldog legyen ÚGY, AHOGY Ő SZERETNÉ, nem pedig úgy, ahogy én gondolom, hogy neki jó lenne. Tehát ha önzetlenül szereted, akkor vele együtt dolgozol azon, hogy megvalósíthassa a vágyait, elképzeléseit. Ez az ÖNZETLEN szeretet. A te szereted önző, mert a saját vágyaidat a másikénál felsőbbrendűnek tekinted.
2015. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Én is vallásos vagyok, de sajnos észre kellett vennem, hogy ebben a világban nem létezik önzetlen szeretet, utoljára az édesanyánk szeretett bennünket önzetlenül, mikor csecsemők voltunk, ha szerencsénk volt.
2015. aug. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igazad van (bizonyos szinten). Persze nem árt, ha nem egy híd alatt van az önzetlen szeretet, de általánosságban elmondható, hogy a legtöbb párkapcsolatban, ahol két jómódú sarj egy partnere, ami hiányzik az a szeretet. Megvan a ház, autó, puccos ruhák, kigyúrt test, bomba popó, csak egy dolog nincs, szeretet. Ide jutott a világ.
2015. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

5-nel a pont.


Amugy onzetlen szeretetbol nem lehet villanyszamlat fizetni meg iskolataskat venni a gyereknek, vagyis a csalad nem eleg. Kell egy bazi jo melo, amivel keresel annyit, hogy a csaladot el tudd tartani.

2015. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is vallásos vagyok, de nem értelek. Hogy szereted te önzetlenül a barátodat, ha nem tudod elfogadni úgy, ahogy van? A személyiségéhez tartozik a jövőképe, az életstílusa is.
2015. aug. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, elég lehet a boldogsághoz az önzetlen szeretet, ha találsz egy hasonló gondolkodású párt magadnak. Úgy néz ki a mostani párod fontos dolgokban nem ért veled egyet. Jobb, ha ez már az elején kiderül, mielőtt a kapcsolat komolyra fordul. A felemás iga nagyon nem ajánlott!
2015. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!