Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Próbálok jó partner lenni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Próbálok jó partner lenni a kapcsolatban, de megöl a féltékenységem?

Figyelt kérdés
8 hónapja vagyunk együtt a párommal. Nagyon szeretem és ő az egyetlen tamaszom az életben! Viszont nagyon féltékeny vagyok és félek hogy ez elrontja a kapcsolatunkat! Mindig nők veszik körül és egyszerűen ezzel nem tudok megbarátkozni! Mit tegyek, hogy ezt valahogy lekűzdjem?

2015. szept. 9. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, én is küzdök ezzel az érzéssel...

Első sorban szerintem az lenne a legfontosabb, hogy tudatosítsuk magunkban: amíg nincs OK féltékenynek lenni, addig NINCS féltékenykedés...

Pl. amíg törődik veled, és ezt érzed, tudod, látod, addig nincs probléma (valószínűleg).

Mi magunkban nem bízunk, nem hisszük el, hogy elég jók vagyunk, ha nőkkel van körülvéve, attól félünk, hogy az egyik (vagy több) jobb nálunk, ezt észreveszi, és elhagy minket... De igazából lehet nincs így (viszont az életben tuti előfordult már ilyen, de sokszor csak vaklárma).

Szerintem ezt lenne fontos megtanulni, és kezelni magunkban...

2015. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Viszont azt azért hozzáteszem, nyitott szemmel nézni nem árt, a megcsalásnak mindig vannak jelei, pl. ezerrel titkolja a jelszavait, érdekes, állandó neten lógások, a telefon dugdosása, ideges lesz, ha a telefonját meglátja a kezedben... ha ilyesmi előfordul, az 100% gondot jelent.

De amíg nem látsz semmit, normálisan viselkedik, addig azért ne aggódj halálra magad.

2015. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlom mind a kettőtök figyelmébe a következő videót, mivel mind a ketten féltékeny típusok vagytok, sajnos:

https://www.youtube.com/watch?v=-zRfr2vWoNQ


A féltékenység önbizalom hiányból származik és abból, hogy nem bízol meg a párodban!


Pedig jobb lesz, ha megbarátkozol azzal, hogy nem csak te fogod őt körbevenni, mint egyetlen női élőlény! Más is ott van, de ha tovább féltékenykedsz, akkor előbb vagy utóbb, az egyik karjába fogod üldözni.

Beszélj a pároddal, hogy ez a problémád, tuningoljátok fel az önbizalmadat, és nyugtasson meg, hogy minden rendben van.

A féltékenység tönkreteheti a kapcsolatot.

Magadban kell tisztáznod és helyre tenni a dolgokat.


Pedig egyszerű a bizalom, ha tényleg igazán szereted, akkor tudsz benne bízni!


Saját példa: 2 és fél éve vagyok együtt párommal és 200 km-es távkapcsiban. Nekem ő az első komoly kapcsolatom, előtte volt egy 3 napos és egy alig egy hónapos, tehát az igazi kapcsolatot most tapasztalom meg nála. Bennem nem alakult ki féltékenység, megbízom benne, tudom, hogy csak engem akar, ismerem és tudom, hogy hűséges. Miért legyek féltékeny? Nincs rá okom. Ő igaz, volt az elején féltékeny, de megnyugtattam és megbeszéltük a dolgot, és ő azóta nem is féltékeny, meg nem is volt ez nála olyan vészes, csak átmeneti.


Tanácsaim nektek: nézzétek meg a videót, beszélgessetek erről a párotokkal és magatokban kell rendbe tenni legfőképpen a dolgokat. :)

Sok sikert! :)

2015. szept. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!