Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg ilyen sokat jelent a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ilyen sokat jelent a pénz egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok.Évek óta élek párkapcsolatban.Én egy teljesen átlagos(inkább szegényebb)családból származom,míg a párom nagyon gazdag családból származik.Vidéki lány vagyok a párom budapesti.1 éve élünk együtt elviekben külön a szülőktől,nagyszülőktől,gyakorlatilag meg teljesen kiszolgáltatva anyóspajtásnak.Én egy vidéki városból jöttem fel tanulni és dolgozni.A párom felajánlotta hogy a "házába" költözhetek,viszont a ház a párom nagypapájáé.Autójavító műhelye van a párom nagypapájának és ott dolgozik az apósjelöltem is és a nagypapa a góré.A nagypapával és az apukával még nem is lenne alapvetően baj,viszont az anyósjelöltem pokollá teszi az életünket.Pontosabban folyamatosan duruzsol a páromnak hogy hagyjon el,mert én csak egy nincstelen p.csa vagyok :( nem tehetek róla hogy nem születtem gazdag családba.Szüleim máról holnapra élnek, a páromék meg hozzánk képest nagyon jól élnek.Anyósjelöltem már 2 lányt elriasztott a háztól akik előttem voltak a párom barátnői.Én viszont egy karakán visszabeszélő lány vagyok és nem hagyom magamat.Szeretem a párom és ő is engem és nem értem hogy miért kell állandóan keresztbe tenni nekem?Most miért baj az hogy nem hasonlóan gazdag családból jövök?Soha nem értettem ezt a felfogást.Múltkor például míg a szüleimhez hazautaztam addig anyós bejött a házunkba és kitakarított mindent úgy hogy közbe beletúrt az én ruháimba is.Attól hogy nem vagyunk házasok a fiával még illő lenne bejelenteni hogy jönnek hozzánk nem?Milliószor megcsinálta hogy váratlanul beállított hozzánk és nekiállt kakaskodni,rendet rakni és folyamatosan azzal csesztet hogy miért nem főzök többet,miért nem tartok rendet stb. Már elegem van ebből.A párom 2 tűz között van.Szeret engem is,de az anyjához is ragaszkodik.Párom most 23 éves és 2-3 éven belül szeretnénk megházasodni.Most vajon változik a helyzetem miután megházasodunk?Nagyobb lesz a tekintélyem mint feleség vagy jobban ki akar majd csinálni?Már azon gondolkozom hogy ha majd lesznek gyerekeink akkor el fogom őket tiltani az anyóstól,mert nem akarok nekik ilyen nagymamát.Na de a problémám összetett...Múlt héten voltam műkörmösnél és elmeséltem neki a problémámat az anyósomról.Voltam már nála párszor,nagyjából ismeri a helyzetemet.Megdöbbentem amikor azt mondta hogy szerinte hosszú távon az a legjobb ha nyitott szemmel járok a világba és keresek magamnak másik párt.Teljesen le voltam döbbenve.Birom ezt a nőt,de akkor hirtelen úgy felment a cukrom hogy majdnem felálltam és otthagyam.Aztán nem tettem meg.Megkérdeztem tőle hogy ezt miért mondja.Aztán mondta nekem hogy mielőtt férjhez ment volna azelőtt volt neki egy olasz vőlegénye aki dúsgazdag volt(hozzá képest is meg úgy egyáltalán) és ott is a szülők beleszóltak a kapcsolatba olyannyira hogy szakítás lett a vége.Azt mondta hogy rájött a csalódása révén hogy a hasonló a hasonlóhoz illik és egy gazdag család nem örül annak ha nem a saját köreikből házasodnak hanem bekerül egy csóró a családba.Amikor eljöttem a körmöstől itthon nekiálltam zokogni.Aztán hideg fejjel átgondoltam az egészet amit mondott és elkezdtem gondolkodni hogyha együtt maradok a párommal akkor vagy anyósék szétrobbantanak minket azzal hogy állandóan cs.esztet anyós és előbb utóbb megelégelem,vagy pedig ha együtt maradunk akkor meg egy életen át kiszolgáltatott leszek.Nem tudom anyósnak elmagyarázni hogy én tényleg a fiát szeretem és ha szegény lenne akkor is kellene és nem csak a pénz miatt vagyok vele.Páromnak is kisírtam magam és azt mondta hogy ne foglalkozzak az anyjával,mert nem érdemes.Oké,de én nem tudok semmit vinni a házasságba mert szegény vagyok.Ráadásul párom a z apjáéktól és a nagypapától kapja a fizetést.A nagypapa házában lakunk és annyi pénzünk nem lesz hogy teljesen függetlenedjünk a családtól és a páromnak nincs kedve hitelt felvenni csak hogy külön legyünk anyóséktól.Most akkor mi legyen?Tényleg igaza van a körmösnek hogy az igazán gazdag csak gazdaggal tud együtt lenni és a szegény meg házasodjon szegénnyel?Tényleg ilyen sokat jelent a pénz meg a társadalmi hovatartozás?Most akkor eleve kevesebb vagyok mint aki gazdag családba született vagy mi?El vagyok keseredve.Tényleg attól félek hogy úgy járok mint a körmös.Éveket cseszett el a gazdag párjával és se házasság,se gyerek,se olaszba költözés nem lett,mert a szülők szétrobbantották őket.Szerencsére a körmösöm férjhez ment és már van egy 1 éves kisfia,de ha maradt volna az olasszal akkor még mindig nem lenne gyereke,de idegileg már kikészült volna-ezt mondta.Mi a véleményetek?Várjak még?Végülis 20 éves vagyok,van még időm,de azért jó lenne 25 körül szülni.A körmösöm meg már 24 ,majdnem 25 volt amikor összejött a párjával és 27 amikor szakítottak.Nem akarok szakítani,de az anyósék a szomszéd utcába laknak és nincs nap hogy ne törjön borsot az orrom alá.Napi szintű a feszültség.Mit tegyek?

2015. szept. 11. 17:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
51%

Ha tényleg szeret(ne) a párod, sokkal jobban kiállna melletted, és helyre tenné az anyját. Leírásodból ítélve csak egy strigula vagy neki. Igazat adok a körmösödnek.

29N

2015. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
92%

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb-..


A családok és a férfiak is nézik a pénztárcát,akárcsak a nők!

2015. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Andizsuzsi ***** válasza:
91%
Suba subához, guba gubához. Megmondták már a régiek is. Ettől persze működhetne jól a kapcsolatod, ha mint az első válaszoló írta, a párod kiállna melletted. Nem kellene ahhoz szembefordulnia a családjával, csak tudatosítani, hogy ő téged választott, fogadják el. De úgy látom nem teszi.
2015. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm ezeket az építő jellegű válaszokat :( valahogy nem értitek a problémámat.Kiáll a párom mellettem és már határozottan is fellépett a szüleivel szemben,viszont az apjától és nagyapjától kapja a fizetését.Már többször mondta neki az apja,anyja hogyha nem tetszik fiam akkor el lehet költözni albérletbe az asszonyoddal és lehet keresni munkahelyet.Ha teljesen függetlenednénk akkor nagyon lecsórósodnánk és már van egy alap színvonal ami alá nem akarunk menni.Tehát függ a szüleitől.De azt még mindig nem értem hogy miért baj az hogy nem vagyok én is gazdag?Egyébként anyósom is csóróként került be a családba és őt is ellenezték,de szült 3 gyereket és beilleszkedett.Most meg játssza az úrinőt.

Igen ezt a guba a gubához,suba a subához szöveget mondta a körmös is.Igaz többször elnézést kért,mert látta hogy megsértődtem a véleményén,de mégis úgy érzem hogy féltékenység,irigység beszél belőle,mert nem tudta megtartani a gazdag párját míg mi együtt vagyunk.Szóval kiáll mellettem a párom,de azt mondták a szülők ha nem tetszik a rendszer akkor le is út fel is út.Miféle stílus ez?

2015. szept. 11. 18:19
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

párod szakadjon le anyu csöcséről utána házasodjon.

keressen más melót ha tényleg téged akar.

küldje el az anyját a píbe ha téged akar.

nos ha behódol, akkor hagyd ott.


nem arról van szó, hogy gazdag csak gazdaggal élhet, de anyósod irányítja a párod, vajon az exek miért léptek le? mert volt eszük!

2015. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%

mire is féltékeny a körmös?

hogy van családja, és nem azzal maradt akivel sose lett volna. arra hogy egy dedós vagy a pároddal együtt és fostok az anyjától?

kislány, nyisd fel a csipát és vedd le a tiarát. vagy különmentek és küzdötök, hogy jobb legyen, vagy örökre nekik lesztek kiszolgáltatva. de ugye a körmös nagyon fontos :)

2015. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
91%
Amig a
2015. szept. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van
2015. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

"azt mondtad, erős , karakan nő vagy"...

és egy ilyen ügyben adjunk tanacsot ?? Ettől nagyobb kérdőjelek is vannak egy kapcsolatban , Drága...

Nem, ti még gyerekek vagytok .

2015. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy gazdag, hanem az, hogy nem vágja el a köldökzsinórt. Ha SAJÁT vagyona lenne, senki sem szólhatna bele az életébe.
2015. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!