Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg ilyen sokat jelent a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ilyen sokat jelent a pénz egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok.Évek óta élek párkapcsolatban.Én egy teljesen átlagos(inkább szegényebb)családból származom,míg a párom nagyon gazdag családból származik.Vidéki lány vagyok a párom budapesti.1 éve élünk együtt elviekben külön a szülőktől,nagyszülőktől,gyakorlatilag meg teljesen kiszolgáltatva anyóspajtásnak.Én egy vidéki városból jöttem fel tanulni és dolgozni.A párom felajánlotta hogy a "házába" költözhetek,viszont a ház a párom nagypapájáé.Autójavító műhelye van a párom nagypapájának és ott dolgozik az apósjelöltem is és a nagypapa a góré.A nagypapával és az apukával még nem is lenne alapvetően baj,viszont az anyósjelöltem pokollá teszi az életünket.Pontosabban folyamatosan duruzsol a páromnak hogy hagyjon el,mert én csak egy nincstelen p.csa vagyok :( nem tehetek róla hogy nem születtem gazdag családba.Szüleim máról holnapra élnek, a páromék meg hozzánk képest nagyon jól élnek.Anyósjelöltem már 2 lányt elriasztott a háztól akik előttem voltak a párom barátnői.Én viszont egy karakán visszabeszélő lány vagyok és nem hagyom magamat.Szeretem a párom és ő is engem és nem értem hogy miért kell állandóan keresztbe tenni nekem?Most miért baj az hogy nem hasonlóan gazdag családból jövök?Soha nem értettem ezt a felfogást.Múltkor például míg a szüleimhez hazautaztam addig anyós bejött a házunkba és kitakarított mindent úgy hogy közbe beletúrt az én ruháimba is.Attól hogy nem vagyunk házasok a fiával még illő lenne bejelenteni hogy jönnek hozzánk nem?Milliószor megcsinálta hogy váratlanul beállított hozzánk és nekiállt kakaskodni,rendet rakni és folyamatosan azzal csesztet hogy miért nem főzök többet,miért nem tartok rendet stb. Már elegem van ebből.A párom 2 tűz között van.Szeret engem is,de az anyjához is ragaszkodik.Párom most 23 éves és 2-3 éven belül szeretnénk megházasodni.Most vajon változik a helyzetem miután megházasodunk?Nagyobb lesz a tekintélyem mint feleség vagy jobban ki akar majd csinálni?Már azon gondolkozom hogy ha majd lesznek gyerekeink akkor el fogom őket tiltani az anyóstól,mert nem akarok nekik ilyen nagymamát.Na de a problémám összetett...Múlt héten voltam műkörmösnél és elmeséltem neki a problémámat az anyósomról.Voltam már nála párszor,nagyjából ismeri a helyzetemet.Megdöbbentem amikor azt mondta hogy szerinte hosszú távon az a legjobb ha nyitott szemmel járok a világba és keresek magamnak másik párt.Teljesen le voltam döbbenve.Birom ezt a nőt,de akkor hirtelen úgy felment a cukrom hogy majdnem felálltam és otthagyam.Aztán nem tettem meg.Megkérdeztem tőle hogy ezt miért mondja.Aztán mondta nekem hogy mielőtt férjhez ment volna azelőtt volt neki egy olasz vőlegénye aki dúsgazdag volt(hozzá képest is meg úgy egyáltalán) és ott is a szülők beleszóltak a kapcsolatba olyannyira hogy szakítás lett a vége.Azt mondta hogy rájött a csalódása révén hogy a hasonló a hasonlóhoz illik és egy gazdag család nem örül annak ha nem a saját köreikből házasodnak hanem bekerül egy csóró a családba.Amikor eljöttem a körmöstől itthon nekiálltam zokogni.Aztán hideg fejjel átgondoltam az egészet amit mondott és elkezdtem gondolkodni hogyha együtt maradok a párommal akkor vagy anyósék szétrobbantanak minket azzal hogy állandóan cs.esztet anyós és előbb utóbb megelégelem,vagy pedig ha együtt maradunk akkor meg egy életen át kiszolgáltatott leszek.Nem tudom anyósnak elmagyarázni hogy én tényleg a fiát szeretem és ha szegény lenne akkor is kellene és nem csak a pénz miatt vagyok vele.Páromnak is kisírtam magam és azt mondta hogy ne foglalkozzak az anyjával,mert nem érdemes.Oké,de én nem tudok semmit vinni a házasságba mert szegény vagyok.Ráadásul párom a z apjáéktól és a nagypapától kapja a fizetést.A nagypapa házában lakunk és annyi pénzünk nem lesz hogy teljesen függetlenedjünk a családtól és a páromnak nincs kedve hitelt felvenni csak hogy külön legyünk anyóséktól.Most akkor mi legyen?Tényleg igaza van a körmösnek hogy az igazán gazdag csak gazdaggal tud együtt lenni és a szegény meg házasodjon szegénnyel?Tényleg ilyen sokat jelent a pénz meg a társadalmi hovatartozás?Most akkor eleve kevesebb vagyok mint aki gazdag családba született vagy mi?El vagyok keseredve.Tényleg attól félek hogy úgy járok mint a körmös.Éveket cseszett el a gazdag párjával és se házasság,se gyerek,se olaszba költözés nem lett,mert a szülők szétrobbantották őket.Szerencsére a körmösöm férjhez ment és már van egy 1 éves kisfia,de ha maradt volna az olasszal akkor még mindig nem lenne gyereke,de idegileg már kikészült volna-ezt mondta.Mi a véleményetek?Várjak még?Végülis 20 éves vagyok,van még időm,de azért jó lenne 25 körül szülni.A körmösöm meg már 24 ,majdnem 25 volt amikor összejött a párjával és 27 amikor szakítottak.Nem akarok szakítani,de az anyósék a szomszéd utcába laknak és nincs nap hogy ne törjön borsot az orrom alá.Napi szintű a feszültség.Mit tegyek?

2015. szept. 11. 17:50
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
2 fizuból kijön egy albérlet, minél messzebb a gyökér anyóstól. Ideje a saját lábatokra állni.
2015. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Én nem szeretnélek bántani(sokan már megtették csak azt nem tudom, hogy mért?!) de butaság volt ilyen fiatalon odaköltözni a barátodhoz úgy, hogy nem övé a ház és még ő is a szüleitől függ.

Az, hogy engeded, hogy ők fizessék a tandíjad nagy felelőtlenségre utal mert ez által a markukban vagy.

Tudom, tudom a tovább tanulás a legfontosabb. De ilyen áron?!

Nem akarlak elkeseríteni de ez a helyzet csak rosszabbodni fog!!! Ennek a jólétnek ez az ára. Mérlegelj, hogy megéri neked a mindennapos stressz vagy inkább csóróbban de nyugalomban lenni.

Csak egy megoldás van! El kell költöznöd/költöznötök!

Körmösnek igaza van, tapasztalatból beszél. Utólag azt fogod bánni, hogy ennyi időt elcsesztél a semmire.Ha a párod nem tart veled akkor elválnak útjaitok. BUMMM. És akkor mi van?!, percenként szakítanak a nagyvilágban.


Tudom, hogy nem vagy qva de ha ennyire ragaszkodsz ehhez az életszínvonalhoz akkor keress egy gazdag palit aki független és ő támogat. Akkor nincs anyó jelölt csak irigyek akik hátad mögött leqrváznak.(én ha nő lennék ezt választanám a sok irigy pedig hadd sárguljon, mellesleg attól, hogy valaki gazdag még lehet ember a kettő nem zárja ki egymást)


UI: 20 évesen már házasságot és gyereket tervezel?! Szerintem egy kicsit korai, elég ha csak megnézzük a válási statisztikát(több mint 50%, hidd el nem véletlen) Persze, lehetsz a kivételek közt de ha már előtte ilyen problémával küzdesz akkor az már régen rossz.

Fiatal vagy még, bulizz, szórakozz, próbálj ki új dolgokat azaz élj még, ráérsz később családon gondolkodni.

2015. szept. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!