Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azt mondják, hogy egy kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt mondják, hogy egy kapcsolat azért is hűl ki mert nem dumálnak egymással a párok. De ha több éve együtt van valaki (nem házasság) akkor hogyan lehet megoldani, hogy évek után is legyen közös témájuk és tudjanak beszélgetni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 8. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha két ember eltávolodik egymástól az nem feltétlenül azért van, mert nincs közös témájuk. Ettől függetlenül ha valakit már annyira nem kedvelsz, hogy kb látni is nehezedre esik, akkor beszélgetni sem fogsz vele.
2008. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én nem erről beszélek...van barátom 3 éve..és nincs közös témánk de szeretjük egymást és szerertünk is együtt lenni...
2008. szept. 8. 21:26
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Én is hallottam mär ijet

De ez ojan hüjeség csak bebeszélik maguknak az egyes nök mert azok a pletkäsabbak

De a nök viszont elvärjäk hogy beszélj de mijen témät szeretnének

Ha meg öket beszéltetnéd és te välaszolsz az meg nem jo nekik

Vannak ijenek

2008. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hehe..lány vagyok XD
2008. szept. 8. 21:29
 5/13 anonim válasza:
100%
Ez igaz is! Egy indiän bölcs is azt mondta, hogy a legfontosabb dolog a vilägon a viz a feny, levegö es a beszelgetes! Miutän több eve együtt vagytok kell lenni közös temänak az biztos! Ha csak a szomszed babät szült, vagy hogy mäsnap meglätogatod a barätnöd, vagy hogy babät szeretnel...stb! Sajna ha nincs tema valoban szetesik a kapcsolat! Neked is szükseged van valakire mindig akivel szot vältassz! Emberek vagyunk! Tärsas tärsadalmi lenyek!
2008. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
de én azt kérdeztem,hogy miért nem tudunk jól elebeszélgetni?pedig szeretünk együtt lenni...mindig járjuk a természetet a városokat..sétálunk stb..de nincs témánk...van hogy pl másfél órás kocsikázás során nem szolalunk meg..pedig régen nem így volt..egyszerűen nem tudunk beszélgetni...jó persze szoktunk h mi volt a melóba...mit csináltál ma..stb..de ezek ilyen max 5 perces témák..és kifújt..vége...nah??
2008. szept. 8. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

minek akarod eröltetni a beszélgetést??? az jön magától... én 5 éve vagyok a férjemmel, és nálunk is van olyan hogy egész nap egy szót sem szólunk egymáshoz... a "szián" kívül , meg "kérsz enni?", meg "sír a baba vedd fel" ilyesmi :D és van amikor egész nap csak pletyizünk. ne eröltesd a beszélgetést... és ez nem rontja el a párkapcsolatot.

viszont ha nem beszéled meg vele ami bánt, vagy valami probléma van amiröl jó ha tud, akkor baj lehet és EZ választhat szét egy párkapcsolatot

2008. szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért köszi a válaszokat...hát pedig ugy érzem hogy ennek akkor se lesz jó vége...beszélgetni kell...:S
2008. szept. 9. 11:06
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt amit írtál nem így értelmezném: Azt mondják, hogy egy kapcsolat azért is hűl ki mert nem dumálnak egymással a párok. Ez sztem nem effektíve arról szól, hogy egész nap beszélgessetek és be ne álljon a szátok, hanem hogy a problémákat meg tudjátok beszélni. Fontos a kommunikáció, azért, ha vmi bánt ne magadban fojtsd el és söpörd a szőnyeg alá, mert akkor egyszer csak mint a vulkán kitör belőled és a sok ilyen nagyobb vita miatt vannak a szakítások. Fontos, hogy meg tudjatok mindent beszélni egymással (a munkahelyi stresszt, ha a másik valami változatosságot akar stb), kultúrált felnőtt emberek módjára, úgy hogy tekintettel vagytok a másikra, és nem úgy, hogy ha mond neked valamit ami nem tetszik Te kiakadsz és veszekszel vagy fordítva Legalábbis én ezt így gondolom.
2008. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem azért is mondják,mert az emberek társas lények.

De mondjuk ha találkozol egy barátnőddel/ismerősöddel/anyukáddal vele tudsz beszélgetni?

Ha igen, akkor a pároddal is tudnál. Vagy hozz fel egy témát. ÉS hogy mi legyen? Ezt csak te tudhatod. De amikor a kocsiban bámulsz ki a fejedből akkor is vannak gondolataid. Oszd meg vele ezeket. VAgy félsz, hogy az ilyen spontán gondolatokra hogy reagál? Vagy hogy kinevet a gondolataid miatt? Vagy mi az oka? Nem baj az, ha csönben ültök néha egymás mellett. A csend néha többet mond el, mint ezer szó. Csak jó lenne tudni, hogy mért érzed ezt kínosnak, vagy rossznak.

Én pl. amikor a párom mellett hallgatok, azt sem érzem rossznak. (kivéve, ha összeveszünk,és egyikünk sem szólal meg). Mert tudom, hogy bármikor, amikor csak eszembe jut valami, akkor azt mondhatom. És ez igaz rá is.

Úgy érzem a szavaidból, hogy nálatok ez nincs meg. Mert tudod van egy olyan "törvény", hogy a csend erősíti a csendet. Szóval ha sokáig csendben ültök, akkor mindketten azt várjátok, hogy a másik szólaljon meg, ezért hallgattok mindketten.

És miközben írok jövök rá, hogy mért is mondják ezt, hogy

egy kapcsolat "azért is hűl ki, mert nem dumálnak a párok".

Mert a pároknál általában nincs az, hogy féltik a gondolataikat, hanem vátran kimondják egymás előtt,és nem félnek/tartanak a következményektől, hogy nem szégyellik a legtitkosabb gondolataikat sem. Ezért van miről beszélgetni. Gondolkozz el,én lehet, hogy tévesen ítélek meg dolgokat, nem tudom, nem ismerem a kapcsolatotokat, csak pár dolgot felvetettem, hátha tudok segíteni (ha még aktuális)

2009. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!