Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen őrülten féltékeny?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen őrülten féltékeny?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki 8 évvel idősebb. A kapcsolatunk elején tartottam tőle, pedig fel sem tűnt. Most meg egyszerűen állandóan emiatt van probléma. Folyton azt hallgatom, hogy miért kell annyira jóban lenni az iskolában a fiú osztálytársaimmal. Ráadásul (ki gondolná?) újabban az is problémaforrás, hogy miért "öltözök ki" annyira az iskolába. Ezt több dolog miatt sem értem. Mikor megismerkedtünk már akkor is mindig nagyon odafigyeltem arra hogyan öltözködöm, sminkemre, stb. (Ezzel arra célzok, hogy nem új dolog, tehát nem egy esetleges harmadiknak akarok tetszeni). Másik az, hogy neki ugyanúgy "kiöltözök". Nem csak akkor, ha eljárok otthonról, hanem neki is tetszeni akarok, főleg neki!


Engem sosem zavart ez a 8 év, de őt egyre inkább. Folyton azt képzeli, hogy mivel nekem ő volt az első, biztos, hogy nem lesz az utolsó. Pedig én nagyon szeretem őt és minden módon próbálom is neki ezt bizonyítani. Ő ezt miért nem látja? Ezzel a viselkedéssel, csak nagyon felidegesít, pedig őszintén szeretem...



2015. szept. 28. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
"Néha a törődés soknak tűnik, de ezt hívják szeretetnek"
2015. szept. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem, hogy ezzel mire célzol. Hogy én ne törődnék vele?
2015. szept. 28. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Ő ezzel is mutatja, hogy szeret és nem akar elveszíteni. Az én barátom is ilyen volt..
2015. szept. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tehát te még nem vagy nagykorú? Mert akkor elég gáz a pasi. Szerinted érzelmileg lehet felnőtt az olyan ember, aki társául egy nem felnőttet választ? Lehet már most érettebben tudsz viselkedni bizonyos téren, mint ő. Ha felsőoktatásba jársz, akkor visszaszívom.
2015. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fél hogy kisik a kosárból.
2015. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hidd le, az elején én is így álltam a dolgokhoz. Mára viszont inkább úgy tűnik, mintha nem bízna bennem. Olyan mintha attól tartana, hogy akármikor, mikor nélküle megyek el (akárhova) már úgy jövök vissza hogy nem akarok vele lenni. Mindig azzal jön, hogy ez a 8 év (részéről) rengeteg és hogy nem csodálkozna, hogyha fiatalabb fiúval jönnék össze. Na és ilyenkor jön elő az osztálytársak téma.
2015. szept. 28. 20:34
 7/11 A kérdező kommentje:

A kérdésre válaszolva: nem vagyok nagykorú. Ez viszont így soha nem volt probléma. És ő egy teljesen érett felnőtt férfi és saját elmondása szerint ő is meglepődött, mert nem gondolta, hogy "ilyen fiatal" lánnyal kapcsolatba kerülhet. Szóval sem az ő, sem az én értelmi szintemmel nem gondolnám, hogy baj van. Egyszerűen borzasztóan féltékeny. Pedig ő is nagyon jól néz ki és magabiztosnak is tűnik.


Csak abban bízok, hogy az idő múlásával majd kevesebbnek tűnik ez az idő. Vagy a bizalom már nem valószínű, hogy visszatér?

2015. szept. 28. 20:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Birtoklási vágynak hívják ezt, nem szeretetnek. Nekem egyszer a nyakamat szívták ki csak azért, hogy másnap mindenki lássa, kié a nő egyedül. Pedig anélkül is tudta mindenki, hogy tiltott gyümölcs vagyok. De nem, neki kellett ez a "pecsét" is.


Vagy helyreteszed, hogy ez így nem működik, vagy otthagyod. Mert így csak szenvedni fogsz.

2015. szept. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt meg kell beszélnetek, mert elég nagy bizalmi problémátok van, ami abból is eredhet, hogy nincs megelégedve magával a párod, vagy esetleg tettél már valami ol, at, ami ehhez vezetett. Biztosítsd arról, hogy ót szereted és nem fog amiatt elvezíteni, hogyha kicsit jobban odafigyelsz a ruházatodra. Meg ugye tudjuk, hogy mi nők nem is a férfiaknak öltözünk ki, hanem a nőtársainknak.

Az pedig jogosan zavarhatja, ha az osztálytársaiddal a köszönés pl mindig pár puszi. A lényeg, hogy beszéljétek ezt át rendesen, mert ez a bizalmatlanság és féltékenykedés nem vezet sehova sem, viszont nem feltétlenül csak neki kell változtatnia a hozzáállásán. 18L

2015. szept. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, rengeteget gondolkoztam azon, hogy én mit tehetnék. De sajnos, én már ezt bizalmatlanságnak tudom csak felfogni, mert nem (hiszem, hogy teszek olyat, ha meg igen, akkor miért nem akarja megbeszélni), amivel ezt a helyzetet generálhatnám. Na mindegy, hátha meg tudjuk oldani...
2015. szept. 30. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!