Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék ha a barátom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ha a barátom nem egyezik bele, hogy tetoválásom legyen?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék tetoválást érdekel a művészet,teljesen egyedi tervezédű lenne ami senkinek sincs.A barátom indokai ellene:Régen is csak a ribiknek volt,megbánnám,nem tudna úgy nézni rám már szexuálisan mert ő így szokott meg.Szerintetek?

2015. szept. 30. 06:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy a tulajdona.

Tudod,egy párkapcsolat arról is szól,hogy elfogadjuk a másikat,a szokásait,toleráljuk a kéréseit.

Mennyivel máshogy nézett volna ki így:"tudod Drágám mi a véleményem a tetoválásról,nem nagyon örülnék neki,de..."

Ahelyett,hogy ultimátumot ad.

2015. szept. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem adott neki ultimátumot, hanem elmondta, hogyan érez a tetoválások iránt. Azt nem tudja a barátja befolyásolni szerintem, ha egy tetoválás miatt kiábrándul a lányból és már nem látja vonzónak.

Persze ez nem így megy, hogy a barát engedélye kellene a dologhoz, mindenesetre ha valóban ennyire ellene van, el lehet gondolkodni, mi a fontosabb, vagy lehet kockáztatni, megcsinálod aztán hátha mégis rájön a barátod, hogy ha rajtad van, annyira mégsem visszataszító.

2015. szept. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

#2

"barátom nem egyezik bele"

Nem kötekedni akarok,de ez neked minek tűnik?

Nekem ultimátumnak.

Más lenne így:"nem szeretné"

2015. szept. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. mérlegeld azt, hogy neki mekkora problémát és/vagy áldozatot jelentene, ha elkészíttetnéd a tetoválást.


2. mérlegeld azt, hogy neked mekkora áldozatot jelentene lemondani róla.


3. döntsd el, hogy melyik fontosabb neked,, a kapcsolatotokat figyelembe véve.


Ha 2. a fontosabb, akkor előtte értesd meg vele, hogy ez neked milyen fontos, mennyire szeretnéd és mennyire örülnél neki. Fontos, hogy ne presztízsharc, ne idegeskedés és ne dac legyen belőle.

2015. szept. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

" Az ultimátum (latinul: az utolsó) olyan fenyegetéssel kísért követelés, amelynek teljesítését meghatározott időhöz kötik. Általában több kérés utáni végső követelés szokott lenni és mint ilyen, a rendelkezésre álló idő többnyire rövid, maga a követelés pedig nem lehet további tárgyalások témája.

Az ultimátumot alátámasztó fenyegetés a követeléstől és a körülményektől függően többféle lehet. Gyakori fenyegetések például:


..........



személyes kapcsolatokban (például

válással fenyegetés, amennyiben a házastárs nem vet véget házasságon kívüli kapcsolatának)"



Valoban nem tilthatja meg!

És igen! Tolerálni is kell, csak ez vica-versa van!

A srác kifejezte az ellenérzését. Mérlegelj! Érdemes e makacsul ragaszkodnod?

2015. szept. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én párom is totál ellene volt...kb. ugyan ezeket mondta mint neked a te párod. De én megmondtam neki, h ha lesz is tetkóm, attól nem fogom kevésbé szeretni, ugyan az az ember leszek mint lőtte így nem értem a rinyát.

Aztán megcsináltattam, eljött velem és utána rájött, h "nem is annyira gáz" dolog ez. Utána napokig azt hallgattam, hogy mennyire tetszik neki és jól mutat rajtam. Azóta 2 van (a másik szemöldök tetkó - ami előtt persze ugyan ezt levágta, hogy gáz, meg nem nézne ki jól, aztán ezért is oda van :D ).


Szerintem ha megcsináltatod, a te párod is más véleménnyel lesz róla :) Én biztos nem hagynám a helyedbe magam - ahogy nem is hagytam - hogy beleszóljon ebbe! Bár én nem csak azért csináltattam, mert tetszik vagy valami, hanem Apukám emlékére, ezért is ragaszkodtam hozzá ennyire.

2015. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sunshinedoll ***** válasza:
31%

Most ő a párod vagy az anyád és te 14 éves vagy?

Kit érdekel? A te testedről van szó. Akarod azt a tetoválást, vagy nem? Majd duzzog egy darabig, ha meg ezért nem hajlandó megdugni, akkor nem kár érte, és mehet isten hírével. Hát nehogy már a farok csóválja a kutyát.

2015. szept. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem azokat, akik azt kérdezik, mi a fontosabb: a tetoválás vagy a párod?

Személy szerint eleve nem lennék egy olyan férfivel, aki nem fogad el olyannak, amilyen vagyok. Te attól a tetoválástól még ugyanaz az ember maradsz, aki voltál. Ha régi vágy, feltételezem, tudott róla. Ha új: hát istenem, az emberek változnak. Ha nem szeret ezzel a változással együtt, akkor már nem illetek egymáshoz. De reméljük, nincs ilyen gond, csak egy kis hiszti, amit majd megszok, ha megcsináltatod :). Különben sem ér egyetlen férfi/nő sem annyit, hogy feladjuk magunkat érte. Ha te tetoválással érzed magad egésznek, akkor kész, ennyi :).

Esetleg próbáljatok kompromisszumot kötni, együtt megbeszélni a mintát, motivumot, bármit, amin változtatnál rossz érzések nélkül.

Egyébként meg kikérem magamnak, a harmadik tetoválásomat készíttetem novemberben, és sok mindent mondhatnak rám, de azt, hogy ribi, nem :). Változik a világ, a tetoválás szerepe és jelentése is átalakult.

Megbánni megbánhatod, de ezt neked kell jobban tudnod, nem a barátodnak vagy bárki másnak. Te ismered magad :).

A szexuális vágy meg... Hát, neki sem árt egy kis változatosság, nyitottság.

Ha egy tetoválás miatt romlik meg egy kapcsolat, akkor az később másért ment volna tönkre, akkora a mentalitásbeli különbség.

2015. szept. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

>Nem értem azokat, akik azt kérdezik, mi a fontosabb: a tetoválás vagy a párod?


Azért írjuk ezt, mert nem szabad egyértelműnek venni azt, hogy egy kapcsolatban is mindig, minden körülmények között fontosabb az, amit mi szeretnénk. Azért, mert az efféle hozzáállás ellentétet, dacot szül. Egy kapcsolat igenis kompromisszumokra épül, és ez éppen egy olyan helyzet, ahol ezt kell megvizsgálni.

2015. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Félreértés ne essék, sem azt, amit az előbb írtam, sem azt, amit most mondok, nem támadásnak szánom, csak ez az én álláspontom :).

Teljesen egyetértek abban, hogy egy kapcsolat kompromisszumokra épül. Viszont egy tetoválás nem olyan, mint mondjuk egy hajfestés. A párom kedvéért lemondok egy hajszínről vagy éppen kipróbálok egy másikat, ha arról van szó. Ez nem egy végleges döntés. Ha nem tetszik, újrafestem. De szerintem egy olyan dologba nem szólhat bele az embernek a párja sem, mint egy tetoválás, ami egy életre szól. Persze, a véleményét, ellenérzését elmondhatja, főleg ha a másik fél bizonytalan. De legjobb esetben ez nem egy múló hóbort, hanem egy régebbi gondolat/szenvedély.

De mindenképpen felnőtt módon kell megbeszélni, nem egymásnak esni, és valamilyen szinten megpróbálni kompromisszumot tenni, de mivel az egyik fél a saját testéről dönt, úgy gondolom, senkinek nincs joga ebbe beleszólni.

Persze lehet, csak én vagyok annyira naiv, hogy úgy gondolom, egy párkapcsolatban korábban is szóba került, ha az egyik fél régóta szeretne tetoválást, és ez nem derül ki még valahol az elején.

2015. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!