Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek a játékfüggőségével?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a játékfüggőségével?

Figyelt kérdés

Párommal már több, mint 2 éve együtt vagyunk, alapvetően semmi gond nincs a párkapcsolatunkkal, kivéve az ő videojáték-függőségét...


Képes egy egész hetet azzal tölteni, hogy egész nap játszik, max. egy héten 2x2 órát elmegy focizni, de utána újra játszik. Amikor nem játszhat, akkor ingerült és engem okol mindenért, szóval tipikus függőségi "tüneteket" mutat. Félreértés ne essék, nem vagyok ellene az effajta kikapcsolódásnak, én is szívesen játszok akár vele is, de általában neki ez nem tetszik, mert nem tart ellenfélnek.


Mit tudnék kezdeni vele? Nagyon szeretem, ő is szeret engem (bizonyítottan), de úgy érzem, hogy kezd elhatalmasodni rajta a függőség, és nem akarom, hogy rámenjen a kapcsolatunk.


22/L,20/F



2015. okt. 9. 00:18
1 2
 1/15 opened paradise ***** válasza:
29%

Sok szint van még neki belőle,vagy nem csak 1 játékkal? :D


Mondtad ezt már neki is?

2015. okt. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Mit vartal egy 20 eves tinedzsertol. Ha igazi ferfire vagysz itt vagyok.
2015. okt. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

2-es ne szánalmaskodjál!


Kérdező:

A játékfüggőséggel foglalkoznak szakemberek. Csakhogy ahhoz rá kell venned a barátodat, hogy elmenjen ilyen helyre. Csakhogy ehhez meg az kell, hogy a párod belássa, hogy játékfüggő.

2015. okt. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Igazából függő a srác. Neki is akarnia kell belső motivációból elhagyni ezt a függőséget, mert hiába erőlteted rá, ha nem magától akarja letenni, max ideig-óráig fogja kibírni. Szakember kell ide. VÁzold fel, hogy tudnak ezen segíteni, ha szeretné, és te is örülnél, ha több időt tudnátok egymásra szánni.


#2: ne legyél már szánalmas.

2015. okt. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1 játékkal játszik, de online, és mindig jön valami újítás, valami új bajnokság, ami aktuálisan odaköti a géphez.


Én is gondoltam már szakemberre, reménykedek benne, hogy nem lesz gond azzal, hogy belássa, hogy függő, volt már olyan, hogy fontos szituban lefagyott a játék, és "haragudott rá", nem játszott egy darabig, és akkor ő maga is belátta, hogy függő, de sajnos később visszaállt a játékra. :(

2015. okt. 9. 00:26
 6/15 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki tudna olyan szakembert ajánlani, aki foglalkozik ezzel, azt megköszönném! :)
2015. okt. 9. 00:41
 7/15 anonim ***** válasza:

az eltének van krízisvonala... igazi szerencsejátékfüggőknek, de ezzel is lehet hozzájuk fordulni...

Az ügyelet hétköznapokon 15 és 19 óra között hívható az alábbi telefonszámon:

06 (1) 411–6778


sztem hozzátartozóként is nyugodtan hívd őket, okos tanáccsal mindenképpen el fognak tudni látni

2015. okt. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell ehhez szakértő, akkor lenne dúrva, ha téged kirúgott volna a játék miatt.


Kérdés, hogy miért ér rá egész nap játszani, nincs munkája vagy tanulnivalója? Vagy eltartják a szülei? Óriási időpocsékolás egész nap játszani, és ebben a korban kéne megalapozza a jövőjét, inkább ebből az irányból kéne közeledni ha beszélsz róla.

2015. okt. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem pszichologus vagy pszichiater foglalkozik addiktiv dologokkal.


Amit te tehetsz, hogy finoman probalod ravezetni. Ha nem hajlando rola beszelni, akkor irj neki egy szivbol szolo levelet, azt csak elolvassa. Irj le benne mindent, de probald ugy fogalmazni, hogy ne erezze, hogy tamadod. Fontos, mert ha ugy veli hogy te tamadod ot, akkor meginkabb bezarkozik.


Esetleg tervezhetsz mindenfele programot ismerosokkel, es hivd ot is, de ne eroltesd. Aztan minden ilyen alkalom utan onfeledten meselj, milyen szupi volt (csak kar hogy o hianyzott) es talan elobb-utobb belatja, hogy mi minden kimarad az eletebol.


Van egy nagyon jo cikk, amit pont egy ilyen fuggo ember irt: ugy elfajult, hogy a baratnoje elhagyta, a munkaba mar be se ment, kirugtak, nem borotvalkozott, nem takaritott, az anyja jart at hozza neha pakolni meg vitt neki kajat aztan egyszercsak mint derult egbol a villam, rajott, hogy milyen durvan eluralkodott felette a fuggosege. Aztan osszeszedte magat es ujra lett munkaja, baratnoje stb, de ehhez elobb neki nagyon le kellett csusznia. Remeljuk a te pasid hamarabb eszbekap.


Amugy a csavo olyan durvan nyomta, hogy volt hogy a baratnoje az agy szelen ult meztelenul es hivta hgy sexeljenek, az meg mondta, hogy mingya csak meg egy palya....


Ha erdekel a cikk megkereshetem, de angolul van.

2015. okt. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az átlag ember kinövi pár év alatt a dolgot. Bár nálam a sok játékot a sok munka váltotta fel. De végül megtanultam azt is kezelni, hogy ne dolgozzak x mennyiségnél többet.
2015. okt. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!