Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos, hogy életem végéig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, hogy életem végéig büntet egy hibám miatt? Ti hogyan kezelnétek egy ilyen kellemetlen szituációt?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyunk együtt. Másfél év után nekem volt egy időszakom, amikor úgy gondoltam, nem akarok vele lenni már. Közben jött más, akivel nem történt semmi, csak üzeneteket váltottunk, totál semleges, hétköznapi témákban. Aztán szakítottam a párommal, és összejöttem a másikkal. Igazából nem feküdtem le vele, de történt egy s más. Egyszeri alkalom volt csupán, azon kívül csak telefonon tartottuk a kapcsolatot. Eltelt pár hét, és rájöttem, hogy szeretem a páromat, és vele szeretnék lenni. Elmondtam neki mindent, mert tudni akarta, mi történt. Azt mondta, hogy jó, próbáljuk meg újra.

Ennek egy éve, azóta hűséges vagyok, semmit nem követtem el ellene. Ezzel együtt kb hetente 3x megkapom, hogy egy ri**** vagyok, és megcsaltam, és a büdös életben nem fog megbízni bennem.

Én egy darabig tűrtem, mert hát hibáztam. De életem végéig köteles vagyok eltűrni, hogy megalázzon és elhordjon mindennek?


2015. okt. 21. 08:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen érthető, ha nem tud neked megbocsátani, vagy nem tud többé bízni benned. Viszont egyáltalán nem kötelező együtt lennetek. Beszélgessetek sokat, próbáld meg elérni, hogy a témáról ne ingerülten, téged ócsárolva beszéljen, hanem érett, kulturált hangnemben tudjatok arról kommunikálni, van-e esély arra, hogy visszaszerezd a bizalmát. Én elhiszem, hogy megbántad és azóta a pároddal akarsz lenni, de én pl. sosem tudnék egy ilyen húzás után újra együtt lenni és együtt maradni valakivel, hiszen mindig bennem lenne az, vajon mikor akar megint elhagyni valakiért, aki hirtelen jobb partinak tűnik. Ezt neked is be kell látnod, és ha a párod nem tud együtt élni ezzel az egésszel, lehet, hogy el kell engednetek egymást. Itt mindkét oldalról szükséges az elfogadás, nem elég, ha ő elengedi ezt a dolgot és megpróbálja elfelejteni, neked is el kell fogadnod azt, ha őt ez bántja, évek múltán is. Persze nem jogos folyamatosan felhozni ezt a sérelmet, de amíg benne van, addig nem lesz harmonikus a kapcsolatotok.
2015. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Akkor nem mondta, hogy megbocsájt? Csak azt, hogy probáljátok meg újra?

Válaszolva. Nem kell türnöd! Ha meg nem tud megbocsájtani, bizni, akkor szakitson. Mert ennek semmi értelme! Én csak tudom!

2015. okt. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én mondtam neki, hogy akkor inkább felejtsük el egymást, mert látom rajta, hogy nem tud, és nem is akar megbocsátani. Erre jön mindig azzal,hogy de ő velem akar lenni, csak bizonyítsam be, hogy nem lesz iylen többet. Na de ezt hogyan tudnám bizonyítani? Sehogy.

A legszomorúbb az, hogy csak ingerülten, engem mindennek elhordva képes beszélni erről az egészről. Én nem kértem soha, hogy tegyünk úgy, mintha meg sem történt volna. De ez a heti kb 3 alkalom azért már megterhelő nekem is.

2015. okt. 21. 08:52
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

Szoval azért #1-es ezt 2-en lapátolták össze!

Amellett, hogy #2-ként irtam is , hogy akkor külön kell válni, nem biztos, hogy érthető a pasi . Nem biztos, hogy a kérdezőnek megalázkodva, örök bélyeggel kellene élnie.

Tudjuk mi vezetett idáig?

Társ mellett magányosnak lenni nem szivderitő.

Belement egy olyan dologba amit megbánt. A minden percnyi bizonygatás felörli az embert. Főleg ha ugy kezdi érezni, hogy felesleges! Pszichésen a pasi se egyszerű!

"Probáljuk meg újra!" Magába nézett, hogy ő hibazott e? Ha igy viselkedik ...

1. úgy gondolhatja ő nem hibázott a kérdezővel szemben,

2. probáljuk meg ...

De semmit nem tesz ezért!

És ha már hibást keresünk!

Most ha szétmennek az a pasi hibája!

2015. okt. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha szeretne, akkor nem vágná a fejedhez, hogy ri.banc vagy. Nem bízik benned, kijelentette. Sose fog, én a helyedben keresnék mást, mert ez csak rosszabb lesz!
2015. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Ez a kapcsolat már ott megdöglött, hogy szakítottál a pároddal és érezted, hogy nem akarsz vele lenni. Ha ilyet érzel,az nem puszta indulat,meg pillanatnyi dolog,hanem hallgatni kell az érzéseidre.


Ne büntesd magad azzal, hogy velemaradsz.

2015. okt. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

"... Ez a kapcsolat már ott megdöglött, hogy szakítottál a pároddal és érezted, hogy nem akarsz vele lenni....'


Ez így ebben a formában nem igaz!

Ettöl még élhetnének együtt szemrehányás, "r.banc"-ozás nélkül életük végéig!

2015. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Én sem tudnék soha megbízni többé benned. A bizalom törékeny dolog és nem hozható könnyen helyre! De épp ezért hiba volt megpróbálni ismét.
2015. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Az hibádzik itt, hogy meg sem csaltad. Szakítottál vele és utána jöttél össze valaki mással. Olyan vádakkal illet, amik nem is igazak.


Érthető, hogy fél attól, hogy esetleg megismétlődhet az eset, mert mély nyomot hagyott benne, de el kell döntenie, hogy túl tud-e lépni rajta, vagy sem. Meg kell beszélni, hogy te tudsz-e valamit tenni annak érdekében, hogy jobban érezze magát, mert ez a "bizonyíts" igencsak tág fogalom.

Ha nem tud túl lépni az eseten, akkor nincs értelme tovább folytatni, mert egy egész életet nem élhettek le így mocskolódva, bizalmatlanul.

2015. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tud megbocsajtani es allandoan buntudat alatt akar tartani akkor nincs jovotok, vagy ha akarod, hogy legyen akkor mazohista vagy.
2015. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!