Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért sértődik meg apró-cseprő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért sértődik meg apró-cseprő dolgokon? Miért nem akar pénzt költeni rám és úgy általánosságban mi baja van velem? Nem szeret már?

Figyelt kérdés
Egy éve járunk, de már minden lehetséges probléma előjött a barátom és köztem. Fél évig, a kapcsolat elején minden tökéletes volt. Én nem akartam járni vele, ő tepert értem, és mikor megkapott, teljesen belém volt esve. Aztán elkezdődtek a veszekedések, főként a családja miatt, az anyja miatt, aki nem szeret engem és mindent megtesz hogy a kapcsolat alá ásson, de a barátom elfogult vele szemben és nem lát a szemétől. Másik probléma, nem várom el hogy kocsit vegyen nekem, vagy elhalmozzon, de alapvető dolgokat nem képes fizetni, fizikai fájdalom neki és alig csinálunk így programokat, nem járunk sehova. Egész nyáron sehol nem voltunk szinte... ki lett kötve, hogy minden hónapban fix összeget kér az anyjától amiből elmegyünk ide-oda, de úgy látom hogy sunyul és folyamatosan próbál lefaragni ebből az összegből. Tipikusan az a család, akik filléreskedő szarrágók és folyamatosan csak spórolnak, akkor mennek valahova hogyha ingyen van, de csak akkor ! Ezt legutóbb vicceskedve megjegyeztem neki és úgy besértődött, hogy azóta nem beszélünk. Egyszóval nem poénra veszi a dolgokat (jó tudom, ezt nem biztos hogy megkellett volna jegyeznem, de ő már MINDENEN besértődik) hanem rögtön visszavonulót fúj és a család menedékéhez szalad. Olyan mint egy kisfiú, semmit nem tesz meg értem mostmár, régebben mindent, de már semmit és akármiről szó esik, mindenben csak neki lehet igaza, folyamatosan belém köt... a feszültség érezhető közöttünk. Nagyon makacs és azt várja, hogy én kérjek bocsánatot mindenért, de én úgy gondolom, hogy a bocsánatkérés akkor jár, ha annak oka van, nem minden hülyeségért. Elegem van és nem tudom mitévő legyek... úgy érzem mintha arra játszana hogy szakítsunk, de ő nem akarná kimondani.

2015. okt. 25. 12:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
És ennek ellenére sem a szakítást látom megoldásnak, hanem megakarnám beszélni, oldani, de ő nem hajlandó erre... csak a magáét szajkózza.
2015. okt. 25. 12:47
 12/13 anonim ***** válasza:
70%

"Bocs, de előttem az a minta volt, hogy apukám mindent állt anyukámnak" Az, hogy előtted milyen minta volt, azon most nem akarok nekiállni vitatkozni, mert nagyon gyerekesnek tűnsz, a más vélemény neked csak hibás lehet. Az, hogy ettől meg nem tudsz elvonatkoztatni, és megérteni, hogy más előtt meg nem ez a minta volt, az meg nem az én bajom. Megbocsátok egyébként.

"csak az a fura, hogyha nem engedem, akkor kikéri magának és ő akarja fizetni" Most akkor fizet, vagy nem fizet?

Az, hogy miért sértődik meg, az egy nem ennyire bonyolult kérdés. Általában ezt a kapcsolatok végén, a "vergődés korszakban" kezdi el játszani az egyik fél. Az a baj, hogy ha csak az egyik fél akarja megmenteni a dolgot (jelen esetben Te), az nagyon kevés. Neki is ezt kéne akarnia, de egyértelmű, hogy nem akarja. Ez jobb nem lesz, csak rosszabb. Ha beszélni sem hajlandó, akkor itt kell véget vetni az egésznek. Azon túl, hogy meg AKAROD beszélni, többet sajnos nem tehetsz.

Ezt a nehéz egyetemes egész nap tanulós dolgot meg ne adjuk elő. Hetente két napot mindenki tud dolgozni. A munkakeresős kamukban sem hiszek. Amíg az ember nem talál normálisat, addig is el lehet menni diákszövetkezeten keresztül árut feltölteni, matricázni.

2015. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Azzal nem mondtál újat, hogy előtte más minta volt és ezt tiszteletben kell tartanom. Már megbeszéltük kettőnk között, de mivel nem vagy részese a kapcsolatunknak, így ezt nem is tudhattad. Ezt csupán azért fűztem bele a történetbe, mert én is pont ez előtt állok értetlenül... ha elfogadom, hogy nem fizet és én akarom magamnak fizetni, akkor játssza a férfit, hogy de márpedig ő fizeti. Ellenkező esetben, ha utána ezt elfogadom, akkor már nem akar fizetni. És ez a huza-vona megy. Őszintén, ezen mit volt olyan nehéz felfogni?

Én akarom megmenteni? Komolyan mondom, hogy amit leírtál sírásra késztet, mert én abszolút nem ezt tapasztaltam részéről... az utóbbi időben minden rendben volt és ehhez méltón viselkedett velem, aztán mondok egy megjegyzést, erre besértődik, merthogy neki már ehhez van kedve és nem akar járni? De persze előtte minden rendben volt.. szerinted hol itt a logika? És ha valaki elkezdni nekem, hogy "hiába tűnik úgy hogy rendben van, sokszor nem ez a valóság", azt virtuálisan leütöm, mert nekem senki ne akarjon a kapcsolatomról okoskodni. Én vagyok benne. Az én hibám, hogy hiányosan írtam le a részleteket és feltettem egy kérdést (de hogy is lehetne ezt töviről hegyire ide leírni?) erre nem kaptam választ, csak az átkozást. Nem várom el, hogy fizessen, kínos leírni, de ő elég sokszor jött hozzánk és evett nálunk nem keveset, amit soha nem róttunk fel neki, és még hívtuk is vissza szívesen. Csomószor itt evett, itt aludt, itt fürdött, de ha én náluk ettem, már csúnyán néztek rám. Úgyhogy jogosan vagyok szerintem felháborodva, mert igen is sok férfi úgy van vele, hogy szereti a barátnőjét és nem fáj kifizetni rá havonta 5000 Ft-ot ennek fényében.

Amúgy komolyan ennyire korlátolt vagy utolsó válaszoló? Nem magamat mentegettem a munkát illetően, képzeld k.rvára nem könnyű találni, mivel akár hiszed akár nem, csak EGY (MILYEN NYELVEN ÍRJAM MÉG LE?) napot tudok egyetem mellett megengedni magamnak és képzeld, sokan az önéletrajzom alapján felhívtak, de mikor ezt meghallották, mondták, hogy bocs, ez így nem pálya. Szóval d.gd fel magadnak az okoskodó leereszkedő dumádat. Az volt a lényeg, hogy én már most megteszek mindent, ő pedig az egyetemen is lazul és úgy hogy LENNE ideje, sem megy el dolgozni.

2015. okt. 25. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!