Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt feleség árnyéka?

Figyelt kérdés

Picit hosszabb leszek, bár próbálok nem regényt írni.


Ő 38/F én 37/N. Társkeresőn írtam Rá, számára első látásra szerelem volt. Azt tudtam, hogy 4 éve elvált, hogy viszonylagos békével történt ez.

Az első randi előtt a facebook feldobta az exfelesége oldalát, hogy nem ismerem-e (tudjátok, ilyen ajánlat-féle), és akkor láttam, hogy az exfeleség még viseli a nevét a pasinak. Mivel már épp úton volt felém (150 km), ezt a kérdést picit jegeltem, nehogy ezen felhúzzam magam, de természetesen rákérdeztem később. Ő azt mondta, hogy 4 éve nem nézte meg a felesége adatlapját a facebookon, így nem tudta, hogy még az Ő nevét viseli (H.-né XY), majd mondta, hogy beszélni fog Vele, mert ez így nem oké. Másnap már XY volt csak fent. Aztán... feltűnt az is, hogy a két gyerekük elég gyakran van a srácnál, így erre is rákérdeztem. Nekem az, hogy 4 éve elváltak automatikusan azt jelentette, hogy lezárták, a gyerekek miatt vannak csak beszélőviszonyban. Hát, kiderült, hogy anyagi bajok miatt az exfeleség beköltözött a srác házába, Ő meg egy kis szobában húzza meg magát. Persze, ez sajnos előfordul, de elég aggasztó, teljesen rányomta a pecsétjét a mi ismerkedésünkre is. Történt ugyanis, hogy az exfeleség rátelefonált, mikor mi kettesben pihentünk valahol a hegyekben, hogy felvitte a takaróját a padlásra, és ezen akkor ott jól

összekaptak. Én meg azt sem tudtam, mit is tegyek...


Én még életemben nem voltam ilyen helyzetben. A pasi egy csoda. Igyekszik, a tenyerén hordoz. Viszont a történtek miatt (és a múltban engem ért csalódások miatt) félek attól, hogy ez a helyzet egyelőre nem fog megoldódni, hiszen ha 4 év alatt nem akarta/tudta, most miért is tenné?

Jelenleg anyagilag nincs jó helyzetben, ha minden hétvégén jönne hozzám, az havonta igencsak nagy terhet jelentene neki.Én nem tudom azt mondani, hogy "majd meglátjuk", mert nekem is pereg az időm, szeretnék még én is gyereket, párt magam mellé.Ő most hiába mondja, hogy megoldja a dolgokat, de én sem bízom benne még egyelőre, hogy ez a helyzet változna, hogy megpróbálná megoldani, hiszen ez 4 év alatt nem sikerült, ezután miért sikerülne. Önző vagyok, de nem nagyon akarom még az Ő terheit is a nyakamba venni, annyira nem vagyok szerelmes, nem vagyok kétségbe sem esve a párkeresés miatt. Mégis tudom, hogy Tőle normálisabb pasit nem igazán találnék.

Én eleget szenvedtem az elmúlt években a párkapcsolataim miatt. Nős, elvált pasikkal elvből nem ismerkedtem,mert sajnos igen, nagy része zűrös. De eljutottam abba a korba, hogy a hozzám illők nagy része elvált. Viszont valahol egy olyan embert képzelek el, hogy független, nem függ még az exfeleségtől. Mi a véleményetek erről?


2015. nov. 8. 17:22
1 2
 1/14 omba ***** válasza:
100%

Szerintem a te korábbi élményeidet ne keverd ebbe bele.

Ő kellene, de csak, ha problémamentes? Hát ez nehezen fog menni.

Negyvenhez közel egy távkapcsolat, azért nem annyira komoly dolog, azt gondolom.

2015. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a névviselésről a váláskor kell nyilatkozni, és a volt feleség nyugodtan megtarthatja a régi nevét, senki nem kényszerítheti, hogy megváltoztassa. Ez érthető és jogos is, hiszen ha valaki mondjuk 10-20 évig élt egy névvel, azon a néven ismeri mindenki (például ügyfelek a munkahelyen), akkor nem célszerű változtatnia. Én például több tudományos cikket, publikációt írtam a házas nevemmel, a szakmámban ezen a néven ismernek. Ha a váláskor visszavettem volna a régi nevem, akkor újra kellene építeni az egész karrieremet. Így aztán megtartottam (igaz, nem "né" formában). Szóval a névviselés az égvilágon SEMMIT nem jelent, ehhez neked kb. semmi közöd nincs. Ha az ex megtartotta a férjezett nevét, az CSAKIS az ő dolga. A jog szerint még az exférjnek sincs beleszólása, hogy a volt felesége megtartja-e a nevét.


A többihez... szerintem valahol természetes, hogy valaki felelősséget vállal a gyermekei anyjáért, apjáért. Például amikor az exem kórházba került, akkor én és a szüleim gondoskodtunk róla, pedig már semmiféle érzelmi kötelék nincs köztünk, mindkettőnknek van új párja, de itt került kórházba. Szóval ezek nekem természetes dolgok. Ha téged zavar, akkor keress olyat, akinek nincs "múltja". Ebben a korban nehéz lesz.

2015. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

En kirugnam azonnal es keresnek masikat. Nagyon sok egyedulallo ferfi van. Ismerkedj batran! Ket labbal allsz a foldon.

N

2015. nov. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is elvált vagyok, bár most nekem elég fura ezt leírni, mert soha nem akartam ilyen helyzetbe kerülni, de sajnos így alakult, nem lehetett megmenteni a dolgokat. Megbélyegezve érzem magam pont emiatt amiket írsz, mert abba a kategóriába esek a nőknél, hogy biztos gázos az illető. Független vagyok,de a gyerekek miatt anyagilag vállaltam a költségeket, ráadásul ők semmiről nem tehetnek. Hiteladossagaim is vannak, amiket szeretnék elrendezni. Én is komoly kapcsolatot szeretnék, de nem akarom a multamat bevinni az újba. Ez így a korrekt. Remélem megtalálod a megoldást, de ha nem vállalod be őt, még nem leszel kegyetlen. Másrészt neki kéne őszintének lenni, ennyivel tartozik, hogy megbizhass benne, mert vmennyire hozza a múltját. Talán fél, hogy kiakadsz, nem sunyiság ez feltétlenül. De jobb lenne ezekről őszintén beszélni vele egy séta keretében.
2015. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlreagálod a dolgot.Megértem,hogy zavar az exfeleség,de ő már a múlt.Nem kéne féltékenynek lenned,mert nem érdemes.Nem véletlen válltak el:)

Az pedig,hogy ez a férfi segít a gyerekei anyján szerintem egy plusz pont neki!

Hidd el idővel elrendeződik.

Esetleg próbáld megismerni a volt feleséget,hátha pozitívan fogsz csalódni benne.Így lehet,hogy a szituáció sem fog ilyen szinten zavarni.

2015. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat. Nos, én ma reggel szakítottam Vele, de azóta is hívogat, nehezen tudjuk ezt még feldolgozni. Nem tudom, hogy a feleség miatt vannak-e bennem félelmek, vagy a sráccal nem alakult-e ki a kémia... én most egy nagyon nyugis kapcsolatra vágynék. megvan mindenem, csak egy pár hiányzik már... semmi negatív háttérrel...
2015. nov. 8. 18:13
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
Összetettnek látszik a dolog, nem hinném hogy lett volna erőd ezekhez. Én megalázónak látom, hogy nem húz egy határt a múlttal kapcsolatban. Már jól tudnia kellene, hogy a nőknek nagyon fontos a biztonság, és érzelmileg támaszt kell nyújtania. Szerintem benned eleve nem lehetett erős a vonzodás, talán azt vártad, hogy majd kialakul. Ritkán is találkozhattatok ha jól értem, neked többre lett volna szükséged. Azt azért kalkuláld be, hogy mindenkinek van múltja, de ez nem biztos hogy nagy gondot okoz,ha normálisan vannak kezelve a dolgok, és neked nem kell az ő terheit is cipelned. Vagy nem így látod?
2015. nov. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Dehogynem, épp így. Igen, a biztonságérzetem nem teljes az üggyel kapcsolatban. Megmondom őszintén, hogy nekem onnan indult a dolog, hogy ha tudom az elején, hogy az exasszony ott lakik a házában, talán bele sem kezdek ebbe az egészbe. Tudom, mindenkinek van múltja, akinek minimum 3-assal kezdődik a kora és az kétjegyű, DE nekem "csak" egyszerűbb dolgaim vannak, amiket a kapcsolataimba vinnék, azokat is igyekszem nem a másik torkán lenyomni.Én most az exasszony miatt nem tudok lemenni a házába, nem látom, milyen körülmények közt él, stbstb... ezek is fontosak lennének az érzelmek megalapozásához. Másrészt. Ha minden hétvégén jön hozzám, az nagyon sok pénz. Ha ez az összeg nem rám költődik, hanem az exasszonyt ebből albérletbe küldené, akkor megoldódik a magánélete. Persze, akkor a szerelmi élete nem, de mi van, ha én 2-3 hónapon belül ezek miatt meggondolom magam? Akkor kidobott pénz leszek??? :( Bízom benne, értitek, mire gondolok.
2015. nov. 8. 18:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Abszolút. A bizalom így nulla. Ha nincs lezárva a múlt, akkor értelmetlennek mást hülyiteni. Szerintem igazad van. Ilyenkor a gyerekekkel kell tartani a kapcsolatot, és technikai egyeztetéseket tenni szabadságban hagyva a másikat. Szerintem az ex kihasználja, azzal nem értek egyet hogy azt mondod a srác fizesse az albérletet. Ez akárhogy nézed rossz. Nem tudsz rá számítani, kötelékek között él. Segíteni lehet rajta, ha ő is hajlandó férfi lenni, és önállóan is életképes- bocsánat. :( így csak sajnálni lehet, de én is érzem már, hogy nincs annyi időm, mint 20 évesen. Főleg egy lutrira, ahol nem sokat lehet tudni róla, max annyit hogy kedves, és ragaszkodó. Viszont a múltból irányítható, akkor pedig nem tudsz férfiként felnézni rá. Bocsánat. Ez a véleményem. :/
2015. nov. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez teljesen így van. Ha 4 év alatt nem tudta megoldani ezt a helyzetet, akkor most sem biztos, hogy füttyszóra meg tudja majd. Főleg úgy, hogy havonta 1200 km-t utazik csak és kizárólag hozzám. Úgy, hogy anyagilag nem tud függetlenedni a nőtől, nem tudja a múltját lezárni. Írta valaki, hogy haverkodjak az exasszonnyal. Hát, ez részemről lehetetlen. Én nem tudnék ebben a fura "kommunában" élni. Mindenképp elfogadnám a gyerekeit, még örültem is, hogy belecsöppenek egy kicsit egy új család életébe, nagyon szeretnék gyereket, így egyáltalán nem zavar, ha "így kapok". Viszont a volt nő már nem jöhet. (Ő sincs olyan hű-de-jó kapcsolatban vele... csak a gyerkők miatt beszélnek.)
2015. nov. 8. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!