Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt feleség árnyéka?

Figyelt kérdés

Picit hosszabb leszek, bár próbálok nem regényt írni.


Ő 38/F én 37/N. Társkeresőn írtam Rá, számára első látásra szerelem volt. Azt tudtam, hogy 4 éve elvált, hogy viszonylagos békével történt ez.

Az első randi előtt a facebook feldobta az exfelesége oldalát, hogy nem ismerem-e (tudjátok, ilyen ajánlat-féle), és akkor láttam, hogy az exfeleség még viseli a nevét a pasinak. Mivel már épp úton volt felém (150 km), ezt a kérdést picit jegeltem, nehogy ezen felhúzzam magam, de természetesen rákérdeztem később. Ő azt mondta, hogy 4 éve nem nézte meg a felesége adatlapját a facebookon, így nem tudta, hogy még az Ő nevét viseli (H.-né XY), majd mondta, hogy beszélni fog Vele, mert ez így nem oké. Másnap már XY volt csak fent. Aztán... feltűnt az is, hogy a két gyerekük elég gyakran van a srácnál, így erre is rákérdeztem. Nekem az, hogy 4 éve elváltak automatikusan azt jelentette, hogy lezárták, a gyerekek miatt vannak csak beszélőviszonyban. Hát, kiderült, hogy anyagi bajok miatt az exfeleség beköltözött a srác házába, Ő meg egy kis szobában húzza meg magát. Persze, ez sajnos előfordul, de elég aggasztó, teljesen rányomta a pecsétjét a mi ismerkedésünkre is. Történt ugyanis, hogy az exfeleség rátelefonált, mikor mi kettesben pihentünk valahol a hegyekben, hogy felvitte a takaróját a padlásra, és ezen akkor ott jól

összekaptak. Én meg azt sem tudtam, mit is tegyek...


Én még életemben nem voltam ilyen helyzetben. A pasi egy csoda. Igyekszik, a tenyerén hordoz. Viszont a történtek miatt (és a múltban engem ért csalódások miatt) félek attól, hogy ez a helyzet egyelőre nem fog megoldódni, hiszen ha 4 év alatt nem akarta/tudta, most miért is tenné?

Jelenleg anyagilag nincs jó helyzetben, ha minden hétvégén jönne hozzám, az havonta igencsak nagy terhet jelentene neki.Én nem tudom azt mondani, hogy "majd meglátjuk", mert nekem is pereg az időm, szeretnék még én is gyereket, párt magam mellé.Ő most hiába mondja, hogy megoldja a dolgokat, de én sem bízom benne még egyelőre, hogy ez a helyzet változna, hogy megpróbálná megoldani, hiszen ez 4 év alatt nem sikerült, ezután miért sikerülne. Önző vagyok, de nem nagyon akarom még az Ő terheit is a nyakamba venni, annyira nem vagyok szerelmes, nem vagyok kétségbe sem esve a párkeresés miatt. Mégis tudom, hogy Tőle normálisabb pasit nem igazán találnék.

Én eleget szenvedtem az elmúlt években a párkapcsolataim miatt. Nős, elvált pasikkal elvből nem ismerkedtem,mert sajnos igen, nagy része zűrös. De eljutottam abba a korba, hogy a hozzám illők nagy része elvált. Viszont valahol egy olyan embert képzelek el, hogy független, nem függ még az exfeleségtől. Mi a véleményetek erről?


2015. nov. 8. 17:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Exasszonnyal haverkodni... hát ennél megalázóbb dolog nem maradna, ezt én sem élném meg jól fordítva. Ráadásul ha te mondjuk beleszerettél, akkor nagyon frusztráló lenne azzal haverkodni, aki (a te szemszögedből) sok fájdalmat okozott annak, akit szeretsz. Tehát ezt én is kilőném. Sajnos lehet hogy jól tetted, nem szívesen mondom ezt, de neki új életet kell kezdenie, és az a feladata, hogy az új társát védje amúgy is, de főleg a régi életből jövő dolgoktól. Ezzel tudja a háláját kifejezni, hogy egyáltalán szóba állsz vele, és ugyanezzel tudná kifejezni a védelmezést, és a ragaszkodást, és vmennyire jól kihasználni ezt a nem szerencsés helyzetet. Ez szerintem nem rajtad múlott, azt hiszem még túlságosan is kész voltál kompromisszumokra, csak egy ponton elfogyott a cérna. Az, hogy bevállaltad volna a gyerekeit... azért nagy áldozat. De ha nincs meg eléggé az a bizonyos szikra köztetek, akkor elmegy az életed rá, és nem érzed értelmét az áldozathozatalodnak.
2015. nov. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ez így van. :( én nagyon tudnám Őt kedvelni, szeretni, ha nem lennének ezek a háttérdolgok. Önzőség, vagy nem, muszáj ezt tennem. Még nagyon az elején tartunk, emiatt muszáj keménynek lenni.
2015. nov. 8. 19:10
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Ez nem keménység szerintem, hanem inkább súlyos felfogásbeli különbség... :D


De nem akarom elviccelni, mert nyilván fáj a dolog, de ezt az egészet ha neki meg kell magyarázni, hogy mi ebben a gáz, akkor tényleg off az egész. Sajnos. :(

2015. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
59%

Itt szerintem az 1200 km, meg hogy nincs meg a kémia, nagyobb probléma, mint az exkérdés.

Tudod, amikor én összejöttem a mostani párommal, akkor sokszor még nálam aludt az exem. Amúgy az új párjánál lakik már régóta, de oda nem vihette a közös gyereket, ezért csak úgy tudta tartani a kapcsolatot a saját gyerekével, hogy eljött és ilyenkor itt is aludt.

A mostani párom ebből nem csinált ügyet, tudta, hogy nincs már közöm az exemhez, és megértette, hogy a gyerek érdekét tartom szem előtt. Persze törekedtem rá (az új párom miatt is), hogy rendezzük az exszel a helyzetet. Azóta meg is oldódott. A párom türelmesen kivárta és ezt becsülöm is benne. Ja, és mindezt úgy, hogy ő nem elvált, nincs gyereke. De eldöntötte, hogy én kellek neki, minden körülménnyel együtt. Nálad ez hiányzik...

Kívánom, hogy egyszer legyél olyan szerelmes, hogy el tud fogadni a társad az életével, a problémáival együtt is.


Egyébként annyit még hozzátennék, hogy ebben a korban problémamentes embert nem fogsz találni.

2015. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!