Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudnék élni a barátom nélkül,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnék élni a barátom nélkül, ez így normális?

Figyelt kérdés

Elég gondolkodós típus vagyok, pszichológusnak tanulok. Olyan megfoghatatlan ez a szerelem érzés, mindenkinek olyan más. Csak kíváncsi vagyok, van-e itt olyan, aki hasonló típus, mint én.

Tehát, sose voltam az a nagyon lángolós, rózsaszín ködös szerelmes típus. Ilyet utoljára 14 évesen éltem meg, most meg már 23 vagyok. Nagyon földhöz ragadt vagyok, rögtön észreveszem a másikban azokat a "hibákat" amik nehézségeket jelenthetnek a kapcsolatunkban. Szeretem Őt, jól érzem magam vele, tudunk jókat beszélgetni, nevetni, sok programra járunk, várom, hogy találkozzunk. DE, van amit nem vele beszélek meg. Ha megpróbálok belegondolni, mi lenne velem nélküle, őszintén nem esem kétségbe, nem gondolom, hogy magamon kívül zokognék hetekig.(mondjuk lehet azért, mert olyan szoros a kapcsolatunk, hogy ez valósan most elképzelhetetlen) Emellett nehezen kötődöm, gyorsan tudok törölni emberi kapcsolatokat az életemből, ez sajnos mindig így volt. Ha meglátom, nem vagyok elájulva, hogy "óóó itt van életem szerelme", egyszerűen "csak" örülök neki. Ez így normális? Mert én annak érzem, kifejezetten örülök is neki, de tapasztalatlan vagyok, romantikus filmeken nőttem fel és ott nem ezt a fajta szeretetet sugározzák. A környezetem is szegényes boldog kapcsolatokból, így nem sok viszonyításom van. Ti mit gondoltok, hogy éreztek?


2015. nov. 11. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
De azért keresed magadtól a másikat telefonon, sms-ben, neten? Vagy napokig rá sem hederítesz? Mert ha nem, akkor az gáz. Amúgy semmi baj nincs veled, reális emberke lehetsz, sallangoktól mentes. De azért ne vidd bele a szakmaiságot a szerelmi életedbe, mert minél többet kritizálsz, annál jobban megfosztod magad a boldogságtól.
2015. nov. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sosem voltál szerelmes. Egy az egyben ugyanilyen voltam, azt hittem én szimplán ilyen rideg vagyok ez a természetem. Aztán tényleg szerelmes lettem, és akkor megértettem a különbséget.
2015. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy keresem. Mindennap beszélünk legalább egy órát és elég gyakran, nagyjából minden másnap találkozunk is. :)
2015. nov. 11. 19:32
 4/8 anonim ***** válasza:

23 évesen nem biztos, hogy van annyi önismereted, illetve emberismereted, hogy levond ezeket a következtetéseket szerintem.


De mégszép, hogy tudsz a barátod nélkül is élni,ez így természetes.

2015. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1 éve járok pszichológushoz, valamint azt tanulom. A kortársaimnál kicsit jobb az önismeretem, de ez egy soha véget nem érő folyamat, nincsenek illúzióim, soha nem fogom azt mondani, hogy "na most ismerem magam". És a tapasztalatot nem mosom össze az önismerettel, szerintem az előbbi a kor függvénye, utóbbi a folytonossága miatt nem az. Bocsánat, a kicsit heves reakcióért, csak érzékeny vagyok, ha kijelentéseket tesznek rólam ismeretlenül. (hozzá kellene szoknom, mert egy anonim netes oldalon igen nagy a valószínűsége, hogy ismeretlenül fognak kijelentéseket tenni...:) )
2015. nov. 11. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:

6 éve ugyanezt mondtam egy barátnőmnek. Azóta férjhez mentem hozzá. De nem vagyok belé szerelmes, sosem voltam. Csak ésszel csinálom, mert ő jó apának, férjnek, nem jár kocsmába, rendesen dolgozik, nem ordít velem, nem kerül börtönbe...vannak tapasztalataim...

Szóval kérdésedre válaszolva, szubjektív. Belegondoltam annó, hogy ha ő el akarna hagyni engem, ahhoz mit szólnék, lehet, hogy akkor kezdeném el jobban értékelni őt, és akkor jönnék rá, hogy mit is jelent ő nekem, és lehet, hogy mégsem akarnám őt elengedni. Ezt egyelőre nem tudtam megtapasztalni, úgyhogy csak annyit tudok mondani, hogy ha szerelmes az ember, akkor ez a kérdés, amit kiírtál meg sem fordul az ember fejében..

2015. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem a normához képest kicsit eltérő fogalmam van a szerelemről. Én azt egy hormon dömpingnek tartom, amitől az ember kicsit eszét veszti és 2-3 évnél nem tart tovább. Nem tarthat, mert szó szerint egészségtelen lenne az állandó "izgalmi" állapot, meg hogy az ember gondolatainak 90%-t a naaaagy szerelme tölti ki. Ez nagyon szuper, teljesen rendjén van, én úgy érzem, hogy ezt a részt átugrottam és "csendesen" szeretem őt. Az átugrás se teljesen igaz, mert pár hétig megvolt ez az állapot, de elmúlt. És maradt ez a tiszta szeretet, amikor nem a magány érzésem csillapítása, meg az utódnemzés ösztöne irányít hormonokkal a másikhoz, hanem szabadon hozott döntésem, hogy bár sok másik férfival is tudnék kapcsolatba lenni, én Őt választom és Őt akarom szeretni életem végéig. Ez az érzés nekem fontosabb a fent leírt szerelemnél, mert tartós, élethosszig tartó házasságra készülök, csak ez a korosztályomban még nincsen jelen. Meg persze kinek, mi a szerelem. Nekem ez mégha másoknak nem is. :)
2015. nov. 12. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: Igen, normális, sőt ez a jobbik eset.

Azonban vigyázz arra, ahogy fentebb is írták, a szakmaiságot ne keverd bele a magán életebe. Ahogy írsz, az nagyon szakmaipl.: "utódnemzés ösztöne irányít hormonokkal" :D


Szerintem a szerelem kell az elején, ami ahogy írtad is, átalakul egy életen át tartó szeretetté. Van akinél pár hét után, van akinél pár hónap, ez mindenkinél más, és valószínűleg attól is függ, hogy milyen a személyiséged. Például egy szangvinikus képes örök szerelmes maradni, egy flegmatikus már kevésbé.

Ami még nagyon fontos az a folytonos szenvedély. Ez megnyilvánulhat sok mindenben: pl. veszekedésben vagy szexben is! Ja és igen, kell a sok szex is!

2015. nov. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!