Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon ideges vagyok! Mit tegyek? Szakítsak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nekem van egy dolog ami nagyon fontos mégpedig hogy a párom ne cigarettázzon. Ez így is volt viszont mostanában látom hogy kezd rászokni. Szerinte nem baj ha néha 1-2 szálat elszív. Én viszont megőrülök a tudattól. Kértem tőle szépen hogy ne. Kérdeztem mi a fontosabb a kapcsolatunk vagy a cigi. Mondta a kapcsolatunk és nem fog cigizni. De mindig van nála cigi és most már titokban csinálja de a múltkor egy veszekedés alkalmával rágyújtott előttem. Nagyot csalódtam benne mert megbeszéltük. Azt mondta ebben nincs semmi meg nem rendszeres. Elegem van. Kiborultam teljesen. Én amit kér megcsinálom. Ő meg látja hogy mennyire fontos ez nekem és ennyit nem tesz meg? Amúgy rendben van minden. De ez kikészít teljesen. Szakítanátok a helyemben? 5 éve vagyunk együtt.
2015. nov. 27. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én egy 5 éves kapcsolatot ilyen " apróság" miatt nem dobnék el. Inkább csinálj te is valami olyat ami õt zavarja és ha szóbahozza mond meg neki, hogy abbahagyod ha õ is a cigizést.
2015. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy erre az a jó megoldás, hogy te is idegesíteni kezded..Miért szokott rá a cigire? Most jött ez nála?
2015. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Én sem tudom tolerálni a cigarettát, így nem is ismerkedek olyannal aki rendszeres vagy partydohányos. Ha én nemet tudok mondani, akor ő miért nem?

Minél jobban tiltod, annál jobban fogja csinálni. Az utolsóval értek egyet.

2015. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Komolyan nem értem, hogy lehet ilyen piti dolgokon így összeveszni. Látszik ,h még sosem volt komoly párkapcsolatom, ha lett volna, akkor biztos megérteném, de így kívülállóként csak hatalmasakat derülök, hogy egyesek milyen apró kis indokkal is képesek szakítani, összeveszni, egymásnak esni. Én teljes harmóniában vagyok, soha nem idegeskedtem, nem is veszekedtem, mindenkit úgy fogadok el, ahogy van, de persze lehet, h pont azért, mert még nem tapasztaltam meg, milyen párkapcsolatban lenni:D.
2015. nov. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Örülj, hogy eddig még nem szokott rá Melletted a piára is! Nem csodálnám!
2015. nov. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 omba ***** válasza:
78%
Nem piti dolog.. megígért valamit és nem tartja be.
2015. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nézd ez nem piti dolog, nagyon aggódom miatta például az édesapja is a cigi okozta tüdőrákban halt meg. Az én családomban is volt ilyen. Egyszerűen beleőrülök az idegességbe hogy miért kell rászokni, semmire se jó és még káros is.
2015. nov. 27. 17:42
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem, a dohányzás nem piti dolog... Igaz, a barátom dohányos volt, amikor megismerkedtünk, de az első feltétel az volt, hogy a közelemben nem. Lehet lepontozni, de nem tolerálom, a füstjétől néha köhögőroham tör rám. Soha életemben egy szálat sem szívtam... de értékesebb embernek gondoltam, hogy emiatt ne randizzak vele. Először kompromisszumot kötöttünk. Aztán szépen lassan leszoktattam. Nagyon sokat beszélgettünk, nagyon ritkán csesztettem, akkor viszont jogosan (elsősorban anyagi okok miatt). Néha egy-egy fél szálat elszív, ha nagyon stresszes, de venni már nem vesz. Inkább az életét teszi rendbe. Ezzel viszont nekem kell együtt élnem. De emiatt már legfeljebb a számat húzom, nehogy azt lássa, hogy egyetértek vele.

Ne kiborulj, ne hisztizz, ne cseszegesd! Kommunikálj vele felnőtt ember módjára - egy ötéves párkapcsolatban szerintem ez természetes és sokkal többet ér bármilyen veszekedésnél. Beszélgetéssel sokkal több mindent meg lehet oldani. Hozz fel érveket, de ne akadj ki.

És azt is vedd figyelembe - az ő teste, ő egészsége.

De ha esetleg később szeretne gyereket, még utánanézetnék vele annak, hogy még az unokák is öröklik a dohányzás maradványait... akkor is, ha abbahagyta :).

De egy szakítást nem ér a dolog.

Ja, és ami a legfontosabb: nem mindig az a legjobb, amit te gondolsz! Hiába akarsz jót neki, ha ő nem akarja, inkább a kompromisszumok felé tereld!

2015. nov. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
A 8-asnál a pont! Nagyon jól összeszedte a dolgokat.
2015. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Csak én gondolom úgy,hogy egy párkapcsolat nem arról szól,hogy a másik felet a tulajdonodként kezeled és ráerőlteted a TE akaratod?Szabad ember szabad akarattal,ha neked nem tetszik amit csinál és ő nem képes kompromisszumra,akkor igen,szakíts,ha úgy látod jónak.De annak semmi értelme,hogy te idegeskedj ezen,őt pedig pont ne érdekelje,hogy téged ez zavar.


Én is utálom a cigit,de nekem ez nem lenne indok,hogy szakítsak valakivel,amíg ezt tiszteletben tartja.A páromat úgy ismertem meg,hogy dohányzott,de ez semmit sem befolyásolt az érzéseimet illetően.Csak 4 hónapja vagyunk együtt és már leszokott,anélkül,hogy akár csak egy szóval kértem volna.Azt mondja azért,mert jó irányba motiválom őt az életfelfogásommal és mert szeret és tudja,hogy nem szeretem a cigit :)

A hiszti,akaratoskodás mindenkiből csak az ellenkezőt váltja ki.Hagyd,hogy azt csinálja,amit akar,ha ez neked nem tetszik,akkor szakíts vele,de ne akard megváltoztatni.Főleg,ha annyi nincs benne,hogy miattad ne csinálja,ha már egyszer meg is ígérte.Meg ez a "titokban csinálja" dolog szerintem már rég rossz.Egy kapcsolatban ne legyenek titkok...

19N

2015. nov. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!