Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párkapcsolatoknak létezik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolatoknak létezik egy szavatossági ideje?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a társaságunkban elég jól látható mintázat van: vagyunk mi a barátommal és még egy pár, mi nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást, teljes az összhang, minden mint a mesében, de mindez egyikünknél sincs 3 éve (a másik pár kicsit több, mint egy éve házas, előtte két évig távkapcsolatban voltak, mi most leszünk együtt két éve, nagyjából az első hónaptól kezdve együtt élünk, mi vagyunk még az egyedüliek a társaságból, akik nem házasok, de ha minden igaz, ez jövőre megváltozik), míg két másik pár, akik együtt vannak 8 meg 10 éve, egyiküknél már baba is van, de ők csak vergődnek, többször a válás, szakítás szélén voltak, párterápiára mennek, de továbbra sem tisztelik és nem is szeretik egymást, helyette folyton csak veszekednek, tányérokat törnek és ajtókat csapkodnak (pár elejtett mondatból kiindulva a szexuális életük sem az igazi), elmondásaik szerint már csak küszködnek.


Ez mennyire trendszerű dolog? Mármint, én azt értem, hogy egy friss, fiatal kapcsolat mindig jobb és izgalmasabb, mint sok-sok év egymás mellett, de az mindig így van, hogy eltelik x év, és akkor már kész, vége, ennyi volt a boldogság, vagy lecseréljük vagy élünk kényszerűségben egymás mellett, hazudva, megcsalva egymásnak?


Ismerem a párom, magam is, tudom, hogy milyenek vagyunk, de feltételezem mikor a fent említett házastársak ennyire az elején voltak a kapcsolatnak, akkor ők sem gondolták, hogy ez lesz a vége (vagy legalábbis, hogy ez lesz 10 év múlva).


Nektek van tapasztalatotok, véleményetek a kérdésben? A párkapcsolatoknak létezik szavatossági ideje?


2015. nov. 28. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Jól látod a dolgot, nem szabad ilyen hamar házasodni. Kell egy x idő, ami alatt rendesen kiismeritek egymást, de pár év kevés hozzá. Idővel a kapcsolatok, házasságok elfásulnak ,de ha okosan csináljátok, a boldogságnak nem kell eltűnnie.
2015. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Költőnő? ***** válasza:

Lehet h kicsit demagóg vagyok, de énszerintem egy kapcsolat addig jó, míg a felek el nem felejtik, miért vannak együtt, mit szeretnek a másikban és nem veszik soha természetesnek a dolgokat, hanem mgbecsülik mind a társukat, mind pedig magát a kapcsolatot. Persze emberek vagyunk és nem tudunk mindig jól cselekedni, de ha ez célként megvan;az már fél siker.

Még mindig könnyebb egy kicsit visszarántani a kormányt, mint amikor már az árokból kell visszarángatni.

2015. nov. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem.

"az mindig így van, hogy eltelik x év, és akkor már kész, vége, ennyi volt a boldogság, vagy lecseréljük vagy élünk kényszerűségben egymás mellett, hazudva, megcsalva egymásnak"

Persze tán nem nekem kéne mondani, mert elváltunk 23 év után - de az nem az idő múlása miatt volt.

Nem volt problémamentes az életünk,de mindenféle csapkodás nélkül együtt megoldottunk csomó nagyon nehéz problémát az életünkből.

Azt mondják a 7. éve olyan krízis vidék, lehet ezen nem tudtak jól túllépni az ismerőseid.

2015. nov. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!