Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez probléma? A kapcsolat végét jelentené?

Figyelt kérdés

Szeretem a párom, folyton ő jár az eszemben, nem kell más. Nagyon jól megy köztünk minden. Viszont fél éve vagyunk együtt és úgy érzem, már nem vagyok szerelmes.

Mit csináljak, ez normális? Mondjam el neki? Kicsit kétségbe vagyok esve, mert nem akarom elveszíteni, de hazudni sem akarok neki hogy szerelmes vagyok. Viszont szeretem és nem vágyom másra.


2015. nov. 30. 18:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

>Elmúlt az a "nem bírok nélküle lélegezni sem" érzés.


Ahogy feljebb is írták, ez nem feltétlenül baj. Egyáltalán nem jó, nem egészséges egy kapcsolatban, ha össze vagytok nőve és nem bírtok egymás nélkül létezni. Lehet, hogy ez furcsán hangzik, de a tartós és jó kapcsolatoknak az egyik alapja a kellő távolság. Töltsetek együtt rengeteg időt, mindig tartsátok meg a bizalmat és az intimitást, de ennek ellenére legyen meg mindkettőtöknek a saját kis privát szférája, saját barátai, külön programjai, néha különtöltött napjai, hétvégéi. Ez semmiképp sem a kapcsolat romlását jelenti, sőt, ellenkezőleg. Egy kis külön töltött idő után még jobb lesz újra együtt lenni. Ha minden percet együtt töltötök, az egy idő után monotonná, kimerítővé, akár idegesítőve válik. Ha eddig nem tettétek, tartsatok néha egy kis távolságot, és meglátod, mennyit fog segíteni, mennyire elkezd hiányozni a másik.

Azt se hagyd, hogy a szerelem fogalma félrevezessen. Azt nem mondanám azért, hogy a szerelem hazugság, inkább azt, hogy a szerelem egy túlértékelt, félreértelmezett, és sokszor felesleges vagy akár káros fogalom. A szerelem nem fogja megoldani a problémáitokat, és a szerelem nem valami varázslat, ami berepül az ablakon, aztán vagy rátok telepedik örökre, vagy nem. Sőt, főleg a kapcsolatok elején, a fellángolás időszakában előszeretettel férevezet, elhiteti veled, hogy a párod pontosan az, akire mindig is vágytál, és ha nem figyelsz, elrejti előled a másik hibáit, amiket később csalódottan tapasztalsz.

Úgyhogy ne elégedj emg annyival magadtól, hogy „elmúlt a szerelem”. Vizsgáld meg jól, hogy milyen a kapcsolatotok, mit érzel, hiányzik-e valami, változott-e valami! Légy kíméletlen és őszinte magaddal (ezegyértelműnek tűnik, de lehet, hogy meglepődnél, hogy sokan mennyire képesek átverni saját magukat)!


>a kapcsolatunk egyre jobb. Mit tegyek?

>akkor mit mondja neki?


Ha nincs probléma és egyre jobb a kapcsolat, semmit! :).

2015. dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha jobb a kapcsolat, akkor nem tudom mi a gond. Mindenképpen szerelmes akarsz lenni abba, akivel együtt vagy mindvégig? Van ahol hullámzik, de ha amúgy minden jó, akkor csakis az lehet, hogy elbizonytalanodtál és te akarsz ennek véget vetni, legalábbis úgy érzem.
2015. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!