Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tegyem túl magam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tegyem túl magam a megcsaláson?

Figyelt kérdés
Megcsalt a férjem, már 4 hónapja hogy kiderült, de én nem vagyok jobban, sőt ha lehet rosszabbul. Ezzel kelek, ezzel fekszem. Elképesztő hangulatingadozásaim vannak. Sírógörcs tör rám, máskor dühömben legszívesebben szétverném a nő fejét. Aztán ez kb. fél óra és jobban leszek, kicsit megnyugszok. Más magamat sem bírom elviselni, azt ami történt pedig végképp nem. Akárhogy magyarázom magamnak és keresem az okokat, próbálok megértő lenni, mindig arra jutok, hogy ezt azért nem kellett volna! Miért lépte meg? Egy pillanatig sem gondolkodott(lehet hogy csak azért mert nem hitte hogy valaha megtudom)? Tagadja, de akkor is azt érzem, hogy a sérelmei miatt állt bosszút rajtam. Ő sem gondolta, hogy decemberben még itt leszünk, együtt leszünk. Életem legrosszabb nyara volt és most a legrosszabb karácsonyom lesz?! Hihetetlen, de mindennek ellenére nem utáltam meg, mert tudom hogy hibás vagyok. De a bűnöm és a büntetés nincs egyensúlyban. Elcsavarta a fejét egy mindenhez bólogató nő és a férjem nem hogy nem látott át a szitán, szerintem nem is akart, mert megtetszett neki az egész helyzet. Van két kisgyerekünk és nagyon félek. Szeretném megbocsátani(mert úgy gondolom egy esélyt mindenki megérdemel), de félek, hogy nem fog menni. És a gyerekeim ugyanúgy apa nélkül nőnek majd fel, mint én. Csalódott vagyok. Annyi mindenben szerettem volna megváltozni(mivel mélyponton volt a házasságunk), de nem tudta kivárni. Nem voltak megoldhatatlan problémáink, de személyes kérdést csinált mindenből, nem tudta megérteni miért történnek a dolgok úgy ahogy történnek. Csak gyűjtögette a sérelmeit, magát megmentőnek és mártírnak beállítva, mert sokszor a segítségére szorultam anyagilag. Nem tartott ki mellettem ebben a nehéz helyzetben. Pedig ő sem tökéletese, nagyon lusta. És most még annyira sincs erőm semmihez mint azelőtt, az életkedvem is elment, azt sem tudom én ki vagyok, mi a helyes, hogyan tovább. Minden véleményt, tanácsot, saját tapasztalatot szívesen veszek.
2015. dec. 6. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú, amit leírsz. Próbáljatok meg leülni és nagyon komolyan, őszintén elbeszélgetni. Irányadó nem az kellene legyen, hogy ki a hibás, ki meg áldozat. Általában mindkét fél felelős. Tehát nem ezen kellene legyen a hangsúly, hanem azon, hogy a jelenlegi helyzetből merre, hogyan tovább? Van még szeretet, tisztelet, ragaszkodás a másik iránt? Vágy, hogy helyrehozni? Akkor nem azon kell rágódni, mi vezetett ide. Hanem, hogy mit tesztek hogy jobb legyen a jövő. A múlt szerepe csak annyi lehet, hogy levonni belőle a tanulságokat - mit kerüljetek el a jövőben.

Esetemben válás lett a vége. Ez van, ha fontosabbak nekünk a sérelmeink. Ne engedjétek. Erőt, kitartást!

2015. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam férfiként sajnos, de én már túl vagyok félig meddig a dolgon. Ha van kedved írhatsz privátot.
2015. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kerdes mennyi ideig csalt, o mondta e el vagy mastol tudtad meg stb. pszichologus segitsege nelkul, pqrterapia nelkul nem fog menni vagy azzal is csak nyogvenyelosen. Foleg hogy negy honapot maris veszitettetek.

Egyetlen esetben lehet a dolgot helyrehozni vegervenyesen, ha te valoban meg tudsz bocsatani es o valoban bocsanatot ker es oszinte megbanast tanusit es utana ujra felepititek a bizalmat egymas irant. De ha barmelyikotok elakad vagy nem teszi oda magat 100%-osan akkor vege. Ha ismered magad hogy ugyse tudsz megbocsatani akkor mar most mas megoldason gondolkozzatok.

2015. dec. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló történt, most 3.5 hónapja. Érzelmi megcsalás volt férjem részéről. Viszont mi úgy néz ki lassan jobvan vagyunk, én is. Nem hittem volna, de képes vagyok megbocsátani. Ha le is feküdtek volna akkor viszont nem lenne miről beszélnünk. Kérdés hogy neked még ki fér bele, mit tudsz feldolgozni. Tudsz szeretettel gondolni a férjedre? Vagy csak a negatív véglet van benned? Bizalmad van már valamennyi? Ő mit tesz a javulásért? Érzed hogy megbánta, hogy szeret?

Ezek fontos kérdések, és a válaszaidból megkapod a választ van e értelme idegileg ártani magadnak.

2015. dec. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legrosszabb dolog, amit tehetsz, hogy csupán a gyerekek miatt maradtok együtt!

Ha meg akarjátok menteni a kapcsolatotokat, akkor mindkettőtöknek nagyon sokat kell dolgoznia az ügyön! Sokat beszélgetni egymással, újrateremteni a bizalmi viszonyt. Adott esetben egy párterápia sem megvetendő ötlet!

2016. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!