Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldható meg ez a helyzet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldható meg ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A karácsony mindig is fontos ünnep volt a családom számára, főleg édesapámnak, aki nagyon szerette, így

rám is "átragadt" ez az ünnepi hangulat.


A párommal jelenleg együtt élünk, megbeszéltük közösen, hogy idén itthon ünnepeljük kettesben az ünnepeket.


A hétvégére mindketten haza utaztunk, mivel nekem sajnos apukám azóta elhunyt, csak anyukám és fél testvérem maradt, megbeszéltem velük, hogy ezen

a hétvégén tudjuk le a karácsonyt, mivel idén

párommal kettesben szeretnénk, el is fogadták,

eltelt szép családi körben.


A páromat az édesanyja nevelte, ő azonban nem volt ennyire megértő, sőt eléggé kiakadt, és azt üzente

nekem, hogy mit képzelek én? a fia vele fog otthon ünnepelni, felejtsem el, én meg le ne merjem tenni

oda a lábamat.


A párom velem szeretne lenni, meg is vettük már a kis fánkat,díszeket, de az édesanyját sem szeretné megbántani, én sem akarok önző lenni, de rosszul esne, ha végül külön kellene töltenünk az ünnepeket.


Hogyan oldható meg ez a helyzet szerintetek,

lehetőleg a legkevesebb veszekedés nélkül?


26/L (Párom: 28/F)


2015. dec. 7. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ünnepelj te is az anyjánál,
2015. dec. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mivel az édesanyja nem szeret engem, mivel azt hiszi, hogy elvettem tőle a fiát, így ezt nem tartom a legjobb ötletnek, de azért köszönöm, hogy írtál.


Most megyek aludni, este felnézek majd, hogy mit

írtatok még, sziasztok!

2015. dec. 7. 00:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiús anyák gyakran ilyenek, főleg akkor, ha csak ez az egy gyerekük van, és egyedül nevelték. Senki nem lenne elég jó a fiúk mellé, nem veled személyesen van baj. Ne vedd magadra, szerinte úgyse fogod soha annyira szeretni, és olyan jól ellátni a fiát, mint ő maga. Ha az anyukája egyedül lenne karácsonykor az kicsit szívás, akkor nem nagyon tudok mit tanácsolni, senki nem érdemli azt, hogy egyedül kelljen töltenie a Szentestét. Esetleg tényleg engedjetek kicsit, karácsonyozzatok előre kettesben, aztán a barátod álljon kicsit a sarkára, hogy ha ő otthon lesz karácsonykor, akkor te is vele. Ha amúgy a kedves mama nem lenne egyedül, akkor meg simán kiállhat amellett, hogy veled szeretne lenni.
2015. dec. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megértem azt is, hogy Te mit szeretnél, és azt is, hogy az anyukája nem akar egyedül lenni. Igen, az a baj ezzel, hogy egyedül van az anyukája. Ha lenne barátodnak testvére, vagy az anyukának férje, akkor teljesen megérthető, és igazán kibírható, hogy külön szeretnétek tölteni. Nálunk olyan volt, hogy annyit dolgoztunk, hogy szinte nem is láttuk egymást, és eldöntöttük a húsvétot együtt töltjük egy wellness hotelben. Apukám volt az egyetlen aki megértett minket, de anyu, és párom szülei eléggé önzőnek állítottak be minket, és egy hónapig duzzogtak..Pedig az "csak" egy húsvét volt. Mit szólnátok esetleg ahhoz a verzióhoz, hogy elmentek vacsorázni a párod anyukájához, és utána haza mentek, és akkor még ott van az éjszaka nektek. Én tényleg megértelek, de gondolom nem akar egyedül lenni, azért van kiakadva a néni.
2015. dec. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3-assal egyetértek, és kihangsúlyoznám, hogy ezt a párod tudja elintézni azzal, hogy a sarkára áll, és kijelenti, hogy kettesben szeretnétek lenni karácsonykor. Ha ő ezt nem teszi meg, te semmit nem tudsz tenni. Szerintem beszélj egy nagyot a pároddal, de azért szoktasd magad a gondolathoz, hogy lehet hogy idén ez nem jön össze. (Utóbbi esetben azt tudom javasolni jövőre, hogy már hónapokkal előre kezdjétek el adagolni a kedves mamának a döntéseket, hátha úgy nem akad ki annyira.)
2015. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia én azt mondom ha az édesanyám így viszonyulna a barátnőmhöz, simán leordítanám hogy mit képzel magáról.

Sokan oda vissza vannak az ünnepnapokért, biztos az ő anyja is így van. Most ebben a pillanatban már veszekedés nélkül szerintem nem nagyon lehet megoldani. A párodnak kellene viszont hozzászoktatni lassan az anyját hogy neki te vagy az első és nem anyuci. A párodnak nagyon határozottnak kellene lennie ebben a dologban. Az én édesanyám is próbálkozott hasonló dolgokkal de én rögtön az elejétől megmondtam neki nincs beleszólása a dolgokba. Így nálunk nem mérgesedett ennyire el a dolog. Persze a mai napig bepróbálkozik néha, vagy úgy teszek mintha meg se hallanám mit mond, másról kezdek el beszélni, vagy ha igaza van mondom igen tudok róla megbeszélem a párommal megoldjuk stb...


A másik amit írtak a többiek is, hogy a mai világban a sok munka melett alig látják egymást a fiatalok, örülnének ha legalább ilyenkor együtt lehetnének. Abszolút így volt nálunk is de nem értették meg a szülők sokszor. Teljesen más volt nekik akkor mikor ők voltak fiatalok. Szerintem több szabad idejük volt mint most nekünk. Volt mikor mondtam nem megyünk most az ünnepekre, mert így is rohanás az egész mindent megvenni, elintézni, máskor munka mellett nincs rá időm. És csak néz, néz és nem érti mi az hogy nincs rá időm... Mért nincs? Szóval nem egyszerű a dolog.

2015. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Beszéltem a párommal, azt mondta megpróbál beszélni az anyjával, kompromisszumot kötni, hogy az ünnepek előtt, vagy az ünnepek egyik napját otthon tölti, hogy neki sem legyen rossz.


Sok igazság van abban amit írtatok, hát kíváncsian várom, hogy sikerül végül megbeszélnie a dolgokat.

2015. dec. 7. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!