Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a párotok lesérülne, és mozgásképtelenné válna? Vele maradnátok?

Figyelt kérdés

Több éve voltunk együtt a párommal, mikor autóbalesetet szenvedett. Az egyik lábából több cm-es csont hiányzott, egyik karja lebénult. Tolószékbe kényszerült és rengeteg ápolást igényel, azonban kimozdulni nem hajlandó (fél az emberek reakcióitól), ezáltal több hónapja a négy fal közé vagyunk zárva. Egyenlőre nem élünk együtt, tanulok még, de a szabadidőmet vele töltöm. Vagyis a semmittevéssel, amiből kezd nagyon elegem lenni. Nem akarom egyedül hagyni se, hiszen, hogy nézne ki, hogy én szórakozom, míg ő szenved. Ez megy már majdnem egy éve így megy. Még mindig nem épült fel, a karja lehet, hogy soha nem jön rendbe. Fiatalok vagyunk, előttünk (lenne) a jövő, de így csak kilátástalanságot látom. Az is rátesz természetesen egy lapáttal, hogy a szüleim és a nagyszüleim is minden nap azt mondják, hogy ennyit nem ér ez a kapcsolat.


Ti hogyan tennétek a helyemben? "Feláldoznátok" magatokat és a vágyaitokat egy kapcsolatért?



2015. dec. 13. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha áldozatnak érzed amit teszel, szakíts vele. De gondolj bele, hogy ő mit érez, egy ilyen traumát nehéz feldolgozni.
2015. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Áldozat alatt nem konkrétan az ápolást értettem, hanem arra gondoltam, hogy ezerféle dolgot szeretnék csinálni (sportolni, táncot tanulni, kirándulni stbstbstb.) de nem lehet, hiszen a tanulás mellett nem fér bele az ápolása, és még ezek is. Mostanában örültem, hogy aludni volt időm...
2015. dec. 13. 19:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Több éves együttlét, ezt mondtad, és egyébként rendben volt minden köztetek? Terveztétek a közös jövőt, stb?

Feltételezve, hogy igen, én adnék a dolognak egy esélyt. Megpróbálnám (akár szakember bevonásával) visszaadni az életkedvét, elérni, hogy fogadja el magát így. Illetve ha jól értem, lehet, hogy a tolószéket el is hagyhatja előbb-utóbb? Ezt is tudatosítani benne, hogy akarjon küzdeni a gyógyulásért. A karja a "legkevesebb" ebben az esetben. Ezzel együtt pedig szépen lassan kimozdítani a lakásból. Először egy rövid sétára, aztán a boltig, aztán így tovább... :)

Bár hosszú időről van szó, de egy több éves kapcsolat részemről érdemelne ennyit, hogy megpróbálnék mellette állni, hogy átlendülhessen ezen a holtponton.

Ha viszont azt látnám, hogy semmire nem hajlandó, semmi nem érdekli, illetve ténylegesen személye ellen irányuló bántalomnak fogja fel azt is, ha én elmegyek valahova (ha nem is minden héten, de azért egy egészséges párkapcsolatban is van külön töltött idő, barátok, buli, stb), akkor egy idő után besokallnék. Bár utóbbihoz segítség lehet egy házibuli is akár, ha vannak közös barátaitok, hogy neki is legyen társasága, akár nélküled is.

Ha pedig egyébként nem volt jó a kapcsolat, akkor valószínűleg a fenti dolgok jóval rövidebb határidőt kapnának. Nem azért, hogy most nyomorék és már nem kell, hanem mert ettől függetlenül sem működött a dolog, és ez még egy lapáttal rátesz a dologra.


De ha hajlandó változtatni, nyitni a külvilág felé, akkor megadnám ez ehhez szükséges időt, és mellette állnék.

2015. dec. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én vele maradnék. ha egy kapcsolat nem ér ennyit, akkor belekezdeni sem volt érdemes.
2015. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Biztos hogy nem hagynám el a férjem.

Neked azt tanácsolom, hogy inkább arra próbálj vagy próbáljatok rájönni (akár szakember vagy hasonló helyzetben lévő ember segítségével), hogy hogyan tudná feldolgozni a történteket, hogyan tudná elfogadni a kialakult helyzetet és hogyan tudna teljes életet élni a jövőben a párod. Ha ez sikerül, akkor minden a helyére kerülhet és onnan folytathatjátok az életet, ahol a balesete kettészakította.

2015. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is vele maradnék, ha egyébként vele akartam leélni az életem. Ha a tolószékből való "kiszabadulására" van esély, akkor meg pláne, még akkor is, ha az egyik karja lebénult marad örökre.
2015. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vele maradnék, ez teljesen egyértelmű, pláne több év után. A férjem a mindenem, soha nem tudnám (nem akarnám) elhagyni, főleg nem egy ilyen miatt.
2015. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem tudom.

Ismerem magam, ha velem történne ilyen lehet, hogy el se várnám a barátnőmtől, hogy velem maradjon, inkább mondanám, hogy hagyjon itt. Ha nem lenne rá képes akkor csúnya dolog ugyan, de lehet, hogy szándékosan megbántanám, hogy neki ezáltal jobb élete legyen. Mindig azon voltam, hogy másnak legyen jó, hogy más ne szenvedjen miattam, nincs lelkiismeretem ahhoz, hogy én legyek az okozója bárminek is. Ezen felül mindig mindenre úgy gondolok, hogy megnyerem, hogy sikerülni fog, de vannak elkerülhetetlen dolgok amiket be kell látni. Kerekes székből nem szoktak csak úgy felkelni és egyébként most értékeltem át nemrégen igazán azt, hogy tudok járni, mert 1.5 hónappal ezelőtt edzésen megsérültem és 2 hétig csak mankóval tudtam járkálni és azóta nem is sportoltam pedig az a mindenem. 19F

2015. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy nem könnyű helyzet, de ha az elméje nem sérült, én mellette maradnék és segítenék (ha az utóbbi is játszik, szakemberhez irányítanám, de én távolabb lépnék, anyukám pszichés beteg, nagyon nehéz vele, különösen azért, mert ennek nem feltétlenül vannak látványos jelei, és nincs igazán betegségtudata).
2015. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy vele maradnék. Tudom, hogy ez nem empatikus és nem esne jól neki, esetleg rontana a helyzetén. Nem érzem azt, hogy egy ilyen esetben ki tudnék tartani mellette. Én még sohasem voltam igazán szerelmes, ezért azt nem tudom "belekalkulálni" az egyenletbe.
2016. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!