Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 5 év után ez szerintetek belefér?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 év után ez szerintetek belefér?

Figyelt kérdés

5 év együttlét és 4,5 év együttélés után heti 1-2 alkalom szeretkezés normálisnak mondható? Ez még belefér szerintetek vagy ez már kevésnek számít?


Ha alapvetően a két félnek ennyi az igénye, elégnek érzi, és régen se voltak sokkal nagyobb "étvágyúak", nem a szex a központi eleme a kapcsolatuknak, és ők jónak érzik ezt a mennyiséget, akkor szerintetek a heti 1-2 alkalom rendben van így?


Szerintem elég kevés. Húgomról és a párjáról van szó, húgom szerint nekik ez így elég, ahogy van. Szerintem kicsit már olyanok, mint egy idős 50 éves házaspár.

Húgom azt állítja, nekik így jó, néha persze örülnének többnek is, de ezt sem érzik kevésnek és azt mondta, ne akarjam bemagyarázni neki, hogy ettől rossz a kapcsolata. Nem akarom bemagyarázni, de ha 5 év után heti 1 az adag, mi lesz 10 év után...?


Szerintetek normális ez a mennyiség, belefér egy 5 éves kapcsolatba, vagy ti is úgy gondoljátok, hogy ez nagyon kevés?



2015. dec. 30. 12:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

hát, nem szoktam beirni olyan kérdéshez, ahol nem értek egyet a kérdezővel, de most megteszem. sztem a hugodnak volt igaza abban, amit a _saját_ kapcsolatáról mondott és itt meg a többieknek abban, hogy nem a te dolgod. és őszintén, belegondolva- anélkül, hogy számadatokat mondanék, hogy milyen kapcsolati fázisnál vagy életkorban mit tartanék kevésnek, soknak vagy "optimálisnak", ami persze totál emberfüggő is - : nekem is ez jut csak eszembe, hogy én nagy szerelemből megyek bele egy kapcsolatba. ebben iszonyatosan fontos a személyiség, intellektus, közös beszélgetések, közös programok otthon és máshol. a rohanó mindennapjaimba valóban nehezen férne bele évekig minden nap szexelni, hogy mellette még tudjak önálló személyként is funkcionálni, más emberekkel lenni, dolgozni, tanulni, a partneremmel programokat csinálni, beszélgetni vele vagy csak épp ellenni magammal és a hobbijaimmal. nem akarok sztereotipiákban és sablonokban gonodlkodni, de talán van abban valami, hogy egy olyan ember, akin intellektuális tipus, vannak hobbijai, szeret művelődni, érdekli akár a politika, akár a múvészet, akár bármi más, szereti képezni magát a hivatásában meg más dolgokban is, önmegvalositó alkat (ilyen vagyok én és ilyen az ideális partner számomra), na annak tényleg van más és sokszor "jobb" időtöltése is, mint végigmenni a Kámaszutrán. szóval nekem az ideális párkapcsolat nem szexküzpontu, de számadatokat nem tudok mondani, mert mindenki más, és még én is mindig változom, vagy épp más a hangulatom, más problémáim vannak egy-egy életszakaszokmban. ezt csak azért mondom, hogy ne gondold, hogy jó párkapcsolat (és romantikus vagy nagy szerelem) az tuti jó sok szexszel jár, évek mulva is. a párkapcsolat nem szexkapcsolat. nekem nem is feltétlen vagy csak a kapcsolatról, de a felek személyiségéről is mond valamit, amikor azt látom, hogy nagyon központi dolog és a fő összetartó erö ez náluk, ezt általánosságban értem, nem rád.


persze a kevés szex (akár mindkét fél esetében ennyi az igény, akár ugy, hogy az egyiknek kevés, mert több lenne az igénye ) van, amikor gondot jelent, ez lehet kapcsolati gond, egyéb probléma az életükben, megszokás..stb. de messze nem minden kapcsolatra igaz.pláne, ha sok más dolog kitölti a kapcsolatukat is meg az életüket is.


nem akarok kukacoskodni, biztos, hogy a hugodról van szó ?

X nem csak hogy ez az ő dolga, de nem értem, miért foglalkoztat ennyire, aggódsz a kapcsolatért ? mert ez nem verseny.

és egy provokativ kérdés : most akkor az is elgondolkodtató, hogy neked elég jó-e a kapcsolatod, nem unalmas-e kicsit mostanában az életed, ha ilyen szinten foglalkozol ezzel, hogy kiirod ide és a hugoddal ezen vitázol.

2015. dec. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

még az jutott eszembe, hogy bár egy kapcsolat lehet ugyan 5 év után unalmas (ezt nem rátok, a hugodra vagy az itteni válaszolókra értem, igaz, sok kapcsolatot láttam már a környezetemben, ami unalmas volt 4-6 év után), de ha pl. ők olyanok, hogy sok mindent csinálnak együtt, meg van saját, aktiv életük is ,akkor sztem teljesen rendben van.


illetve abban is van valami, hogy talán ha ritkább a dolog, nagyobb esély van rá, hogy hosszabb és/vagy minőségibb. és akkor még nem is beszéltünk az összebujásról, mert a férfiak is vágynak ám erre, nem csak a nők, és te pl. erről a részéről nem is irtál egyikőtök kapcsolatát tekintve sem.

végül : nem csak hogy lehet minőségibb a ritkább, de megkockáztatom, talán kevésbé is "unsz rá" a másik testére. (ettől persze még unhatod magát az embert és a kapcsolatot - szóval ez egy soktényezős kérdés, de az is lehet, hogy nem. csak épp vannak más örömforrások is a közös életetekben is meg a saját életedben is ..)

2015. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Rosszul számolsz!

A rovat címe:

" Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák"


A pár az 2.

Ennyi emberre tartozik minden, ami a kapcsolatukban történik, főleg az ilyen intim dolgok.


Amúgy nálunk, heti 6-9. (60F)

Szóval örülj, ha boldog vagy, és ne találgass. Nem megy az neked.

2015. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Olyan hülyeség az ilyen kérdés!

Akinek állandó párja van és jó a szex,akkor mindkét fél maximálisan ki van elégítve.

Miért kellene állandóan szexelni?

Te akkor is eszel,ha nem vagy éhes?

2015. dec. 31. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!