Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban szeretem őt? Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban szeretem őt? Hogyan döntsek a kapcsolatunkról?

Figyelt kérdés

Üdv! 23 éves lány vagyok, lassan 1,5 éve depresszióba estem és gyógyszereket is szedek. Az egész 21 éves koromban kezdődött amikor hirtelen pánikbeteg lettem, szerencsére azonnal pszichológushoz fordultam és egy pár hónap múlva ki is derült, hogy mi okozza a problémát: PTSD (poszttraumás stressz szindróma). Kiderült ugyanis, hogy kb. 11 éves koromban az egyik családtagom szexuálisan zaklatott. Ezt az emléket olyan szinten kitöröltem, hogy szó szerint nem emlékeztem rá,mint ahogyan kitöröltem a rosszal a rengeteg jó gyerekkori emléket is. A lényeg, hogy középiskolában a főiskola alatt mindig éreztem, hogy valami nem stimmel velem. Próbálkoztam fiúkkal, volt is egy-két barátom, de ezek nem tartottak max. 2 hónapig, végül oda jutottam, hogy talán leszbikus vagyok. Szerencsére a terápia nagyon sokat segített és ma már tudom, hogy ez egyfajta menekülés volt a fiúk elől a gyermekkori bántalmazás miatt. A betegségem miatt átmentem a poklok poklán, nagyon megviselt, de szerencsére a munkahelyem segített és gondolom a gyógyszerek is, így ma már elmondhatom, hogy jobban vagyok. Egy éve pedig kinyílt előttem a világ, ugyanis a munkahelyemen találkoztam egy "fiúval". Ő másik településen él, de a mi településünkön focizik és egy rendezvény alkalmával betévedt a munkahelyemre. Ha létezik szerelem első látásra, akkor ez az volt! Ha szavakkal kellene leírnom mikor első alkalommal egymásra néztünk, akkor úgy tudnám megfogalmazni, mintha akkor indult volna el a szívem és addig csak egy helyben állt volna. Soha nem éreztem ilyet és magam is meglepődtem, hogy ez mégis mi? Először csak chaten beszélgettünk, később pedig elhívott randizni. Életem első komoly randija volt, pedig még nyugtató is volt bennem (a mai napig tartok a férfiaktól, mondhatni félek tőlük), a lényeg, hogy végül összejöttünk és immáron 1 éve együtt vagyunk. A problémák talán akkor kezdődtek, amikor több mint két hónap után elárulta, hogy Ő bizony 36 éves. Ettől nagyon megijedtem, bár totális nem néz ki annyinak a körülöttem lévők, sőt, még én is úgy gondoltam, hogy max 28 éves, de ez akkor is rémisztő volt. Természetesen a kora nagyon sok jó tulajdonsággal is jár, iszonyatosan megértő, minden szempontból, a szexet sem erőltette (ugyanis még szűz voltam) és megvárta, amíg én is akarom és lassacskán persze megtudta és mivel nem hülye magától is rájött dolgokra, hogy miért vagyok ilyen félénk és miért megy nehezen ez a kapcsolat. Szóval iszonyatosan megértő, kedves és udvarias, pedig szó mi szó, néha olyan alpári, lekezelő módon beszélek vele, hogy más már rég elhagyott volna, és ezt még a saját családom is így látja.

A problémák igazából azzal kezdődtek, hogy mivel focizik és ez heti 2-3 edzéssel plusz hétvégi meccsel jár, így elég sokat volt a haverokkal, ami pedig azzal járt, hogy bizony meg-megiszogatott egy jó pár sört. Mivel apukám alkoholista (a szüleim elváltak még 14 éves koromban), így én folyamatosan rá vagyok parázva, hogy ő bizony egy alkoholista lesz. Szerencsére jó párszor bizonyított már, hogy ez nem így van és természetesen már elég régóta nem jár el sörözgetni, csak nagyon-nagyon ritkán. Szóval elvileg mindennek szépnek és jónak kellene lenni, de én most nem ezt érzem. Igazából nagyon félek attól, hogy én még fiatal vagyok és talán mással is meg kellene próbálnom, de azt is tudom és érzem, hogy Ő életem szerelme. De mégis attól rettegek, hogy ez az "élni vágyás" egyszer csak lecsap és akkor vége lesz a kapcsolatunknak. És mivel ő már 38 éves így egyszerűen nem tudom, hogy mihez kezdjek. Néha arra gondolok, hogy talán kellene egy kis szünet, hogy kicsit éljek és bár önzően hangzik, de hogy más férfiakkal is legyek. De ha erre gondolok, akkor rögtön jön a félelem és az, hogy elveszítem Őt örökre. Igazából nem tudom elképzelni magam más férfival, de nem értem, hogy miért van akkor bennem ez az érzés?? Amikor fiatal voltam, én is bulizgattam és pasizgattam, sőt, még most is eljárok szórakozni, akár a párom nélkül is és nem érzem azt, hogy megakarnám csalni, szóval én is eljártam a magamét. Bevallom és talán picit ebben reménykedem, hogy talán azért van bennem ez a kétség, mert mivel soha nem feküdtem le másik férfival, ő az első és sajnos hiába próbálkozunk én sajnos soha nem élveztem még el szeretkezés közben. Úgy gondolom, hogy erről Ő nem tehet, ez miattam van, hiszen előfordul, hogy még maga a szex sem megy nekem és Ő soha nem erőlteti. Szóval tudom, hogy ebben én vagyok a hibás, de néha, nagyon ritkán picit dühös vagyok rá, mert egyszer az életben én is érezni akarom milyen egy igazi szeretkezés. De egyszerűen miközben szexelünk, sehogy nem tudom elengedni magam annyira, hogy élvezzem is. Szóval talán ez lenne a probléma? Vagy valóban még arra vágyom, hogy pasizak és mással is legyek? Szeretem őt, és csak remélni tudom, hogy talán ez az én problémám, és ha ez, akkor erre mi lenne a jó megoldás? Mert ez nekem kudarc és elkeserít, olyan mintha csak ennyi hiányozna az igazi boldogságtól és attól félek, hogy később Ő is kudarcnak fogja érezni, pedig nem tehet erről.

Bocsánat a hosszú üzenetért!! Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.: Klaudia


2015. dec. 30. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neked kell mérlegelned, hogy az a fontosabb, hogy a párod, aki azért a leírásod alapján elég sok mindent végigvitt érted, megmaradjon neked akár örökre, vagy az, hogy egyszer lehet (egyáltalán nem biztos) elélvezel.
2015. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem a szexről van szó és arról, hogy még sosem volt orgazmusom. Én talán csak arra gondolok, hogy valahol ott bujkál bennem, hogy bizony csalódott vagyok, mert soha nem éreztem, élveztem még igazán a szexet. Szerintem ez nem bűn ha 23 évesen arra vágyom, hogy normálisan működjön a kapcsolatom. És azt is írtam, hogy nem a szexért akarom elhagyni, hanem talán a szex az oka, hogy elbizonytalanodtam és talán ezért érzem magam kicsit boldogtalannak mellette, mert úgy gondolom, hogy más valakivel menne. De közben ez nem így van vagy lesz.
2015. dec. 30. 18:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy mit mondasz, teljesen jogos, elvárhatod, hogy az is működjön, én arra értettem, hogy ha még találsz is olyan srácot, akivel működne ez a dolog, de a többi nem, akkor megérné? Nem akarlak megbántani, tényleg ne vedd zokon, de ahogy leírtad, komoly gondjaid voltak, amiben ez a srác veled volt, férfiként mondom, ritka az ilyen. Lehet, hogy a másikkal jobb lenne a szex, de még valószínűbb, hogy neki nem lenne ennyi türelme, nem tenne meg érted ennyi mindent. És itt mérlegelj, hogy ezért a hibáért megéri-e kockáztatni a többi pozitívumot.
2015. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De hiszen te magad írtad hogy miattad nem megy mert nem tudod elengedni magad az említett okok miatt.Ha miattad nem megy akkor mással miért lenne jó?De az jó hogy felismerted,beismered és tenni akarsz ellene csak kérdés hogy mit.Ha rágörcsölsz,nem tudod feloldani ezt a gátat akkor egy lepedőakrobatával is lefeküdhetsz akkor sem fogod élvezni.Sok sikert okosan dönts!
2015. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miert nem keresel fel egy szexualpszichologust?
2015. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves első, valóban igazad van abban, hogy ez egy óriási döntés. Néha azt érzem, sőt el is képzelem, hogy én vele akarom leélni az életem és ha Ő lesz az egyedüli férfi az egész életemben, akkor az nekem elég, mert érte megéri. Karácsony előtt például ugyanezen a dolgon gondolkodtam s arra jutottam, hogy ha még nem is működik a szex soha az életbe nem találok olyan férfit, mint Ő. De néha, mint például most is, eszembe jut, hogy talán mással is meg kellene próbálnom. De ahogy ti is írtátok, én is úgy gondolom, hogy ha vele nem megy a szex, akkor mással sem fog...

Gondolkodtam már azon, hogy esetleg el kellene menni egy szexuálpszichológushoz, igazából a mostani pszichológusom erre is szakosodott, de nem igazán tudom, hogy hogyan reagálna erre a párom. Bár régebben mondta, hogy eljön velem, hogy tudja kezelni az úgymond rosszulléteimet, tudja, hogy ilyenkor mit kell mondani, esetleg mit kell tenni, de akkor nem engedtem, hogy velem jöjjön, úgy gondoltam, hogy ez túl személye. Egyébként én mindent megosztok vele, minden érzésemről tud és nem félek neki elmondani semmit. Kb. november végén kerültem egy hasonló helyzetbe, akkor is azt hittem, sőt éreztem, hogy én el akarom hagyni hasonló okok miatt és elmondtam neki, közben végig sírtam és igazából azt éreztem, hogy ha elhagynám akkor azt nem bírnám ki. Ő meghallgatott elmondta a véleményét, és, hogy ha el is hagyom akkor nem tűnne el az életemből egyik percről a másikra (mivel nekem nem menne csak úgy az elválás), hogy talán egy fiatalabbra lenne szükségem, aki pörgősebb, viccesebb stb. És talán igaza van, de tudom, hogy ha összejönnék egy ilyen fiúval, akkor az nem tartana túl sokáig.

2015. dec. 30. 20:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem vagyok meleg de ez az embert becsüld meg! :)
2015. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
didnt read. ne tedd
2015. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát valóban ritka az ilyen megértő EMBER.Eléggé egyértelmű hogy ha ÉLVEZNÉD a szexet akkor eszedbe sem jutna hogy elhagynád.A kiváncsiságod "csak" arra terjed ki hogy mással esetleg tudnád-e élvezni.De ahogy magad mondtad ez kizárólag rajtad múlik.Mindenképp menj el egy szexuálpszichológushoz a barátod biztosan támogatna.Nem lenne olyan jó ötlet a szünet mert ez törést okozna főleg neki hiába olyan megértő.Már semmi sem lenne olyan mint régen.Bocs ha hosszú volt.
2015. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod 9-es!!!

Valóban igazad lehet és mindenképp megpróbálok tenni valamit a szexuális életünkért. Azt hiszem le kell vele ülnöm s elmondani, per pillanat nem vagyok annyira boldog vele és talán valóban ez az ok. Igazából mióta együtt vagyunk mindig is tudtam és Ő is, hogy számomra a szex nagyon nehéz s volt alkalom, amikor egyáltalán nem élveztem, de mindig csak beszéltünk arról, hogy majd kezdünk ezzel valamit, de valahogy, nyilván a betegségem miatt, én is sokszor úgy álltam a szexhez, hogy csak legyek túl rajta (nem mondom, hogy rossz volt, de nem is voltam ráhangolódva). Plusz, mint egy átlagos párnál, így természetesen nálam/nálunk is felmerül a fáradt vagyok, nincs kedvem, nehéz napom volt, csak egy gyors szex és alvás. És erre még rájön az én betegségem. Szóval azt hiszem itt az ideje, hogy megoldjuk ezt a problémát. Remélem sikerrel járunk!

2015. dec. 30. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!