Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges, hogy rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges, hogy rengeteg párkapcsolatban azért siklanak el egymás mellett az emberek, mert nem tudnak értően és értelmezően olvasni egymás gondolataiban?

Figyelt kérdés

Egymás gondolatát sokszor nem értelmezik jól, elbeszélnek egymás mellett az emberek. Ez nem csak itt nyilvánul meg, hanem sokszor az olvasott szövegek, feladatok, vélelmények értelmezésénél is, akár netes fórumokon, pl. itt is.

Lehet összefüggés szerintetek a párkapcsolatokban történő félrekommunikálás és az írott szöveg megfelelő értelmezése között? Vagy köze sincs a kettőnek egymáshoz?

Pl. aki olvasott ember, szerintem jobban is kitudja magát fejezni, élénkebb a fantáziája, mint aki ilyen téren igénytelen.


2016. jan. 10. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs összefüggés.

Ért ott mindenki mindent, csak nem AKARJA megérteni. Mert akkor be kellene vallani a hibákat/hibázást. Erre pedig kevesen képesek, akkor jön a "de én azt hittem úgy értetted" érvelés.

2016. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a két fél nem azonos fokú érzelmi,és egyéb intelligenciával rendelezik,akkor valószínűleg nem is fogják érteni egymást soha.Szerintem bizonyos fokig van összefüggés.Hiába próbálod például megértetni egy tahó p..raszttal az álláspontodat,ha a felét érteni sem érti annak,amit mondasz,plusz még le is sz...rja.Itt kezdődnek a problémák.
2016. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem épp azzal van a probléma, hogy a párok nagy része meg sem beszéli a problémát, hanem abban reménykedik, hogy a másik majd valahogy varázslatos módon rájön arra, hogy valami gond van. Ezen az oldalon is kismillió olyan kérdés van, ahol tanácsot kérnek vadidegen emberektől, és amikor azok megkérdezik, hogy a párod mit mondott erre meg arra, akkor bevallják, hogy vele meg sem beszélték a dolgot! Csak azt nem értem, miért gondolják, hogy a másik majd tudni fogja, hogy baj van vagy hogy mi a baj, ha nem szólnak neki egy szót sem? Az ilyen embereknek nem is kéne párkapcsolat, de mégis erőltetik a dolgot.


29/N

2016. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem teljesen igaz. Én nem vagyok olyan okos mint a párom mégsincs semmien problémánk. Szerintem nem azzal van a gond,hogy nem jól értelmezzük egymás gondolatait és,hogy nem látunk a másik fejébe. A probléma a nem megfelelõ komunikáció. Sokszor Egy párkapcsolatban elhallhatnak dolgokat amik rosszuk esnek mondjuk az egyik félnek mert fél,hogy a másikat megbántja vele. Õszintének kell lenni azokkal Akiket szeretünk De ez a legnehezebb feladat mind közzül mert sokszor a kegyetlen igazság fáj.
2016. jan. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van benne valami. 2 év után többek között ezt untam meg az előző kapcsolatomban. Mondtam valamit, ami nekem teljesen egyértelmű volt, ő pedig teljesen mást reagált. Egyszerűen teljesen máshogy értelmezte a dolgokat, mint ahogy én azt gondoltam. Rengeteget veszekedtünk emiatt, mondhatni külön nyelvet beszéltünk. Ez hosszú távon nagyon fárasztó.
2016. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy irásbeliség és szóban kifejezett, mondott gondolatok között óriási különbség van. Irásban közölt gondolatot sokkal elöbb félre lehet érteni. Irásban nincsenek finomságok. Nincs hanglejtés, tonusok, hangulatjelek ezeket nem tudják visszaadni.

Ezért sokszor választottam irás helyett a hangüzit.

2016. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!