Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen kiborultam! Ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kiborultam! Ti mit tennétek a helyemben?!

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha esetleg zavarosan fogalmazok, de pillanatnyilag rettentően zaklatott vagyok, nehéz normálisan leírnom a dolgokat.


Szóval a történet szerint van egy cicám, 3 éves, kicsi kölyök korában fogadtam be menhelyről, ő az én kis drágaságom. Benti macska, sosem volt kint (legfeljebb a hordozóban, amikor vittem az állatorvoshoz oltatni).


1,5 éve vagyunk együtt a jelenlegi barátommal, és fél éve költöztünk össze. Természetesen jött velem a cicám is, ez soha nem is volt kérdés. A páromnak egy kutyusa van, de az kinti kutya, mert a páromék nem szeretik, ha egy állat bent van a házban, mindig azt mondják a szülei, hogy az állatnak kint a helye és a barátom is így lett nevelve. Szóval persze beleegyezett költözésnél, hogy hozzam a macskámat, de annak nem igazán örült, hogy a cica bent lakik velünk a házban. Többször morgott is érte, voltak ebből vitáink, de mindig elmagyaráztam neki, hogy 3 éve benti macska, odakint nem boldogulna, már nem is tudja szegény, milyen kint élni, úgyhogy marad bent velünk és kész. Amúgy is egy olyan okos, jó cica, szobatiszta és teljesen kultúráltan lehet vele együttélni.


Na, szóval a gondok ott kezdődtek, hogy tegnap elmentem bevásárolni, barátom meg a cica itthon voltak. A cicám játszott, kergette a kedvenc kis plüss labdácskáját, és játék közben véletlenül beleakadt a kis mancsa az elosztónál a kábelekbe, és ahogy ki akarta szabadítani magát, véletlenül lerántotta a számítógép asztalról a barátom új hangfalát. Nem nagy, ilyen kisebb hangfal, szerencsére nem lett semmi baja, nem tört el, de a barátom nagyon mérges lett, hogy na, pontosan ezért nem való bentre állat, és egy "Ezerszer megmondtam, hogy az állatnak odakint a helye!" felkiáltással megfogta a cicámat és gyakorlatilag kidobta a házból az udvarra! Szerencsétlen macska azt se tudta, mi van... de akkor erre még jött a barátom kutyája is, aki meg persze amint macskát lát, egyből neki akar ugrani, szóval szegény cicám még jól meg is lett kergetve és félelmében elmenekült, ki az udvarról, át a kerítésen, keresztül az utcán... a barátom persze mindezt végignézte az ajtóból, állítása szerint hirtelen nem tudta, mit csináljon, azzal volt elfoglalva, hogy valahogy megfogja a kutyát, nem tudott a macskával mit csinálni, mire a kutyát elkapta, addigra a cicám már átmászott a kerítésen... A barátom persze utánament, hívogatta, de a macska nem jött. Azóta sincs meg! Egész este kerestük, de nem találtuk és estére emiatt nagyon kiborultam. Szörnyen haragudtam a barátomra, hogy tehetett ilyet, hogy csak úgy kidobja szegény cicát a házból? Persze először még bocsánatot kért, de a végére már ő is felemelte a hangját, hogy ne csináljak ekkora hisztit egy hülye macska miatt, ez különben is csak egy állat, semmi több, úgyhogy nem kell ekkora balhét rendezni miatta, meg jött azzal, hogy ő már amúgy is százszor bocsánatot kért tőlem, mégis mit várok még?

Ezen veszekedtünk egész este, nagyon csúnyán összevitatkoztam vele, de végül lehiggadtunk.


Ma reggel megtaláltuk a macskát az út szélén, holtan... elütötték szegényt, valószínűleg hajnalban, csupa vér a beton körülötte... azóta is zokogok. Erre a barátom megölelgetett, próbált volna vigasztalni, mondta, hogy nagyon sajnálja, és aztán hozzá tette, hogy majd vesz nekem másik macskát! Mintha csak valami tárgy lett volna szegénykém, ami ha elromlik, akkor lehet pótolni, ha kapok helyette újat.


Kiborultam, elkezdtem kiabálni, összeszedtem a motyóm egy részét és hazajöttem anyuhoz! Azóta hívogat, de nem veszem fel neki, nem vagyok rá kíváncsi! Nagyon fel vagyok dúlva, hiába telefonálgat, eddig az összes hívását kinyomtam! Nem tudom, mit csináljak, mi legyen... egyelőre nagyon zaklatott vagyok... ő meg csak írogatja az smst, hogy sajnálja, nem úgy gondolta, máskor meg azt írja, hogy ne cirkuszoljak egy koszos macska miatt. Anyu azt mondta, szakítsak, hagyjam ott és költözzek haza.


Mit gondoltok? Ti mit tennétek most a helyemben?



2016. jan. 20. 12:24
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
életetek akart lenni....
2016. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
89%
Hát, én elgondolkoznék rajta, hogy mennyire lehet vele együtt élni. Ha később lesz valami, ami nem tetszik neki, majd azt is így rendezi le? Nem feltétlenül folytatnám vele a kapcsolatot
2016. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
83%

Én eleve nem jöttem volna össze vele... Vannak dolgok az életben, amikben ha egy pár nem egyezik, abból nagyon nagy konfliktusok lehetnek. Én mindig az első randin leszögeztem, kutyám benn, ha nem tetszik, akkor ne is folytassuk...


Nagyon sajnálom, hogy így jártál! És igenis, a barátja hibája, hogy meghalt: miért dobta ki? Ráadásul azt is tudhatta, hogy a kutya nem viseli a macskát. Bezárja a konyhába/sufniba/akárhova, ami van, de nem kivágja a macskát! A gyereket is kidobja majd, ha lever valamit?

Nem, ez így nem működik.

Én szakítanék vele. De ez én vagyok. És megszakítanék vele minden kapcsolatot, ebben nem ismernék bocsánatot.

Hogy te mit tegyél, azt viszont nem tudom megmondani. Döntsd el, tuds-e vele együtt élni. El tudod-e ezt felejteni, és tudsz-e te teljes mértékig hozzá alkalmazkodni ebből a szempontból. Mert ahogy látom, valódi kompromisszumra nem képes. Ideig óráig elviselne egy másik cicát, de mi van, ha az is lever valamit? Főleg, ha pici cica.

Egy olyan ember, aki nem tudja, milyen egy állathoz kötődni, az sosem fogja megérteni. És láthatóan nem is akarja. Ez a ne cirkuszolj meg az empátia totális hiánya.

De te döntesz, neked mi kell.

2016. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomorú és elgondolkodtató a történeted, teljesen átérzem a bánatodat. A barátod érzelmi intelligenciája iszonyatosan alacsony, ehhez társul az agresszivitás és az emberismeret teljes hiánya (nem lehet egy állatot rögtön egy másik megvételével pótolni, bár ez az ajánlalta kétsébeeséséből születhetett). A helyedben valóban nagyon elgondolkodnék azon, hogy visszamenjek-e hozzá és nem elsősorban azért, mert ezt tette azzal a jószággal, amelyikről tudta, hogy mennyire fontos számodra, hanem azért, mert lelkileg nagyon különböztök egymástól. Neked egy érzékenyebb, magasabb EQ-val rendelkező társra van szükséged.
2016. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
30%

Biztos vagy benne, hogy itt 0%-om lesz, de leírom amit gondolok.

Először is, ki az az elmehibbant, aki a macskát a jövőbeli saját gyerekéhez hasonlítja? Azért ne vicceljünk már :D

Másodszor: a srác hibázott, tény, el is ismerte, de most egy macska neked többet ér, mint a srác? Képes lennél ezért elhagyni?

Akinél mindkét esetemre "igen" a válasz, ott elég sürgősen el kéne gondolkodni az életen, meg úgy az emberekhez való hozzáállásán. Puszi

2016. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
22%
Megértem mind a kettőtök viselkedését. Jogos volt a felháborodásod, jogos volt az ő részéről is hogy csúnyákat mondott, hiszen ideges volt. De! Egy macska miatt ne szakíts vele.
2016. jan. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
27%

Óriási tévedésben vannak azok akik egy macskát egy gyerekhez hasonlítanak!!!! Ez nem egy kategória!!!

A srác nem bántotta a macskát, hanem kirakta a lakásból ahol zavarta. Ebbe nincs semmi rendkívüli, nem dobta ki az emeletről, nem kínozta meg, nem okozott semmi sérülést neki, szóval ne keverjük itt a dolgokat... szándékosan nem akart ártani annak az állatnak.

Abban teljesen egyetértek, hogy a macska megtűrt állat volt részéről, amit a párjára való tekintettel elviselt, nem kötődött hozzá lelkileg. Lehet ezt személyes sértésnek venni, hogy nem vigyázott rá megfelelően amíg távol voltál,de ha ez Nálad váló ok,akkor nincs miről beszélni....tovább kell állni és kész.

Hozzáteszem, hogy ha egyszer gyereketek lesz és a kutya vagy a macska sérülést fog okozni a gyereketeknek akkor egészen máshogy fogtok viszonyulni a kérdéshez....mert az agyerek közös lesz és mindketten úgy fogjátok kezelni ahogy az elvárható!!!

37F

2016. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
78%
Nem olyan nagy elmehibbantság ez... Aki állatot kínos emberre készül... Divat újabban ezt kiírni minden állatvédő oldalra és van benne igazság... + akinek egy leesett kishangszóró miatt eljár a keze, egy szerencsétlen macskára, mit fog csinálni, ha egy gyerek húzza fel?
2016. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:

A párom 1,5 éve van velem, a macskám 3 évig volt... kétszer annyi időt éltem meg közösen ezzel a cicával, mint a párommal és nagyon szerettem, nagyon kötődtem hozzá, picike kiscica kora óta velem volt, mellettem aludt az ágyban sokáig. Amikor összeköltöztünk, én is kötöttem kompromisszumot, pl. a cica onnantól kezdve nem alhatott velem, sőt, a hálószobába se jöhetett be, próbáltunk mi is alkalmazkodni a barátomhoz, de ő már úgy ismert meg engem, hogy van egy cicám, akit szeretek és akihez ragaszkodok, ezzel együtt fogadott el engem, vagy legalább is kellett volna.. nem volt kötelező se összejönni, se összeköltözni, de úgy tűnt, hogy megérti és elfogadja, hogy nekem sokat jelent a cicám.


Ezért vagyok most ennyire zaklatott, a cicám halála is nagyon megviselt, de a barátom megnyilvánulásai külön is rátesznek még egy lapáttal! Őt hibáztatom a macskám haláláért, mert ha nem tette volna ki a házból szegényt, akkor még mindig élne! Ezt lehet, hogy meg tudnám neki bocsátani, hibázott, hirtelen felindulásból cselekedett, láttam is rajta, hogy megbánta, de ezek után hogy mondhat nekem olyat, hogy majd vesz helyette másikat? Meg hogy csak egy hülye, koszos macska?! Ezek azok a részek, amiken nehéz túllépni! Történhet baleset, katasztrófa egy szerettünkkel, de akkor támogatást várnék, empátiát, együttérzést, nem pedig azt, hogy kapsz egy újat... Tudom, durva példa és nem is akarok párhuzamot vonni egy kiskedvenc és egy gyerek között, de ez némileg kisarkítva olyan, mintha lett volna egy gyerekem, akit elüt az autó, a párom meg azzal próbál vígasztalni, hogy majd szülök úgyis másikat. Vagy fogadjunk örökbe egy új gyereket az árvaházból és azt hiszi, ezzel minden meg van oldva. Szóval értitek, egy olyan embernek, mint nekem, akinek a háziállata nem "csak egy állat", hanem családtagként tekint rá valamilyen szinten, nagyon nehéz egy-egy ilyen kijelentést feldolgoznia... De közben szeretem a barátomat, jó a kapcsolatunk, alapjában véve nincsenek köztünk konfliktusok, csak most össze vagyok zavarodva, nagyon feldúlt vagyok és pillanatnyilag nem tudom eldönteni azt sem, mit érzek... lehet, hogy ha lehiggadok, meg kéne próbálnom beszélni vele, de ahhoz jó lenne, ha nem írogatna ilyen sms-eket folyamatosan, hogy ne csináljam már a fesztivált egy "koszos" macska miatt, miközben pontosan tudja, hogy az a "koszos macska" volt a szemem fénye... :(((

2016. jan. 20. 13:19
 20/48 anonim ***** válasza:
29%

"akinek egy leesett kishangszóró miatt eljár a keze, egy szerencsétlen macskára, mit fog csinálni, ha egy gyerek húzza fel?"


Érdekes gondolatmenet.


Ki rakta a házból -> el járt a keze

Akkor gondolom nálad a " tetszik neki egy nő" ekvivalens a sikátorban "történő erőszakkal"

2016. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!