Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Teljesen kiborultam! Ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kiborultam! Ti mit tennétek a helyemben?!

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha esetleg zavarosan fogalmazok, de pillanatnyilag rettentően zaklatott vagyok, nehéz normálisan leírnom a dolgokat.


Szóval a történet szerint van egy cicám, 3 éves, kicsi kölyök korában fogadtam be menhelyről, ő az én kis drágaságom. Benti macska, sosem volt kint (legfeljebb a hordozóban, amikor vittem az állatorvoshoz oltatni).


1,5 éve vagyunk együtt a jelenlegi barátommal, és fél éve költöztünk össze. Természetesen jött velem a cicám is, ez soha nem is volt kérdés. A páromnak egy kutyusa van, de az kinti kutya, mert a páromék nem szeretik, ha egy állat bent van a házban, mindig azt mondják a szülei, hogy az állatnak kint a helye és a barátom is így lett nevelve. Szóval persze beleegyezett költözésnél, hogy hozzam a macskámat, de annak nem igazán örült, hogy a cica bent lakik velünk a házban. Többször morgott is érte, voltak ebből vitáink, de mindig elmagyaráztam neki, hogy 3 éve benti macska, odakint nem boldogulna, már nem is tudja szegény, milyen kint élni, úgyhogy marad bent velünk és kész. Amúgy is egy olyan okos, jó cica, szobatiszta és teljesen kultúráltan lehet vele együttélni.


Na, szóval a gondok ott kezdődtek, hogy tegnap elmentem bevásárolni, barátom meg a cica itthon voltak. A cicám játszott, kergette a kedvenc kis plüss labdácskáját, és játék közben véletlenül beleakadt a kis mancsa az elosztónál a kábelekbe, és ahogy ki akarta szabadítani magát, véletlenül lerántotta a számítógép asztalról a barátom új hangfalát. Nem nagy, ilyen kisebb hangfal, szerencsére nem lett semmi baja, nem tört el, de a barátom nagyon mérges lett, hogy na, pontosan ezért nem való bentre állat, és egy "Ezerszer megmondtam, hogy az állatnak odakint a helye!" felkiáltással megfogta a cicámat és gyakorlatilag kidobta a házból az udvarra! Szerencsétlen macska azt se tudta, mi van... de akkor erre még jött a barátom kutyája is, aki meg persze amint macskát lát, egyből neki akar ugrani, szóval szegény cicám még jól meg is lett kergetve és félelmében elmenekült, ki az udvarról, át a kerítésen, keresztül az utcán... a barátom persze mindezt végignézte az ajtóból, állítása szerint hirtelen nem tudta, mit csináljon, azzal volt elfoglalva, hogy valahogy megfogja a kutyát, nem tudott a macskával mit csinálni, mire a kutyát elkapta, addigra a cicám már átmászott a kerítésen... A barátom persze utánament, hívogatta, de a macska nem jött. Azóta sincs meg! Egész este kerestük, de nem találtuk és estére emiatt nagyon kiborultam. Szörnyen haragudtam a barátomra, hogy tehetett ilyet, hogy csak úgy kidobja szegény cicát a házból? Persze először még bocsánatot kért, de a végére már ő is felemelte a hangját, hogy ne csináljak ekkora hisztit egy hülye macska miatt, ez különben is csak egy állat, semmi több, úgyhogy nem kell ekkora balhét rendezni miatta, meg jött azzal, hogy ő már amúgy is százszor bocsánatot kért tőlem, mégis mit várok még?

Ezen veszekedtünk egész este, nagyon csúnyán összevitatkoztam vele, de végül lehiggadtunk.


Ma reggel megtaláltuk a macskát az út szélén, holtan... elütötték szegényt, valószínűleg hajnalban, csupa vér a beton körülötte... azóta is zokogok. Erre a barátom megölelgetett, próbált volna vigasztalni, mondta, hogy nagyon sajnálja, és aztán hozzá tette, hogy majd vesz nekem másik macskát! Mintha csak valami tárgy lett volna szegénykém, ami ha elromlik, akkor lehet pótolni, ha kapok helyette újat.


Kiborultam, elkezdtem kiabálni, összeszedtem a motyóm egy részét és hazajöttem anyuhoz! Azóta hívogat, de nem veszem fel neki, nem vagyok rá kíváncsi! Nagyon fel vagyok dúlva, hiába telefonálgat, eddig az összes hívását kinyomtam! Nem tudom, mit csináljak, mi legyen... egyelőre nagyon zaklatott vagyok... ő meg csak írogatja az smst, hogy sajnálja, nem úgy gondolta, máskor meg azt írja, hogy ne cirkuszoljak egy koszos macska miatt. Anyu azt mondta, szakítsak, hagyjam ott és költözzek haza.


Mit gondoltok? Ti mit tennétek most a helyemben?



2016. jan. 20. 12:24
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem azokat, akik ebből azt szűrik le, hogy a macska fontosabb. Engem úgy neveltek, hogy segítsek annak, akinek szüksége van rá, és vigyázzak a kisebbekre/elesettekre, és nem, ez nem azt jelenti, hogy minden csavargónak pénzt adok, de azt igen, hogy ha látom, hogy egy néni nem bírja felcibálni a nehéz táskáját a buszra, akkor átveszem tőle. És ilyen téren bizony előbbre való egy állat, mert a mi dolgunk, hogy róluk gondoskodjunk és vigyázzunk rájuk, míg egy felnőtt férfi jó eséllyel nem hal éhen, ha nem raknak elé kaját, vagy nem fut ki az autó elé, csak mert nyitva az ajtó. Nekem is benti állataim vannak, ketrecben, de kijárnak a szobába. A párom sincs oda értük, de tudta, hogy vannak, elfogadta, még vigyáz is rájuk (ő ajánlotta fel), amikor hazautazok a szüleimhez.

A másik, most nem azért, de ha azt mondom életem párjának, hogy a macska nem mehet ki, akkor nem mehet ki. Ha ő azt mondja nekem, hogy a tv-nek a nappaliban a helye, akkor ott a helye, ezt el kell fogadnom, ha összeköltöztem vele. És nem dobom ki a kukába, csak azért, mert nem az enyém, vagy mert én nem szeretek tv-zni és idegesítenek a hülye kamuhírek meg a sorozatok. Ha két ember összeköltözik, kötelesek tiszteletben tartani egymás tulajdonát. Én se laknék együtt macskással a saját állataim miatt, de ezt nem úgy szokás megoldani, hogy beköltözök, aztán kidobatom a macskát.

Kérdező, én a helyedben biztosan szakítanék, már azért is, mert vannak olyan pontok, amikben számomra fontos, hogy egyezzen a szemléletmódunk, és az állatokhoz való hozzáállás is ilyen. De emellett tudom, hogy egész életemben őt okolnám a történtekért, és én nem tudom magamban tartani az ilyesmit, szóval inkább megelőzném a sok veszekedést és a még csúnyább szakítást.

Egyébként nálunk meg rágcsálás van, úgyhogy minden kábelt felragasztgattunk számukra elérhetetlen magasságba, és a kényes dolgok az asztalon vannak, ahova az állatok nem mehetnek.

2016. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
80%

En elhagynam, mondom ugy h nincs macskam jelenleg, de gyerekkent volt es o is szobacica volt, soha nem volt kint kb.egy lepketol is megijedt. Indifferens, h a pasid nem szerette a macskat amikor kidobta TUDTA h a macska nem kepes kint megallni, TUDTA h kint van egy kutya is es tisztaban volt azzal is h egy szoba macska nem tud reagalni a veszelyre ugy mint egy normal macska.


Peldaul be is zarhatta volna a furdibe, vagy a konyhaba, vagy csak atnez a dolgon....nem, o kidobta. En spec leszarom, h felindultsag meg nem tudott gondolkodni mert volt valasztasa, ezt hazon belul is elintezhette volna megis inkabb azt a verziot valasztotta, h kidobja.


Csodalatos ember.


Nem vonok analogiat gyerek es macska kozott leven hulyeseg is lenne, de ez nalam totalisan szakito ok lenne. Nem azert mert nem birja a macskakat, hanem mert tudatosan volt kegyetlen.


Erre pedig nalam nincs mentseg.

2016. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon felháborított ez a történet, óriási dühöt érzek a barátod iránt... Leírom az én történenetemet. Az én barátom se szívleli a macskákat, ő is inkább kutyát preferálja, van is neki. De tudta rólam, hogy nagyon szeretem a macskákat. Amikor összeköltöztünk, egyik este elkezdte nézegetni az elvihető kiscicákat. Gondoltam, csak kíváncsi. Erre másnap, amikor bementünk a közeli városba, kérdezte, hogy nem megyünk el egy cicáért? Majdnem kiugrottam a bőrömből! :) Még aznap este lett egy kicsikém, ennek augusztusban lesz 3 éve. Barátomnak azóta sem szíve csücske a macska, de együtt él vele, mert tudja, hogy ez nekem mennyire fontos.

Én a helyedben soha többé az életben nem állnék szóba ezzel a férfivel (már ha annak lehet nevezni...). Aki meg azt írta, hogy nem bántotta, szerintetek az nem bántás, hogy egy szegény védtelen állatot kidob a kutyához az udvarra? Életében nem volt még úgy kint! Azt sem tudta szegény mi történik. Gondolom ijedtségében bemenekült valahova, azért nem találtátok. Teljesen megértem, hogy ennyire ragaszkodtál hozzá, nekem is a cica családtagnak számít. Nyilván amikor összeköltöztetek is tudta, hogy van macskád, ennek tükrében nem értem a felháborodását. Az meg hogy vesz neked másikat teljesen nonszensz, érzelmi intelligencia 0. Jobb lenne, ha keresnél egy toleráns embert, nem egy ilyen ideggyengét. Ahol állat van, ott ilyesmik előfordulhatnak hogy leránt valamit véletlenül, ezzel együtt kell(ene) élni..

2016. jan. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
68%
39-es, te igazán megdögölhetnél, senkinek nem hiányoznál. Ja, és egy állat 10000x többet ér nálad és a fajtádnál.
2016. jan. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 Borababa válasza:
100%

Először is, sajnálom a cicát! Szomorú történet :-(

csak annyit fűznék hozzá, hogy egy Állatbarát és egy "nem Állatbarát" soha nem fog jól élni egymással, csak akkor, ha nincs háziállat! Szerintem! Én nem igazán szeretem az állatot a lakásban, és se kutyát, se macskát nem akarok, mert nem tudok hozzájuk úgy kötődni, ahogy kell! Volt már, hogy azért ment tönkre a kapcsolatom, mert nem egyeztünk háziállat kérdésben! Nekem csak egy kutya, neki családtag volt! Én ma már megpróbálok olyan párt keresni, akinek nincs allatkaja, mert úgy béke van, és senki lelkébe nem gázolok bele! Ezek olyan fontos kérdések szerintem, mármint az állattartás, amiben egy párnak egyeznie kell!

2016. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Látom már nem reagáltál már semmit van egy olyan érzésem,hogy megbocsátottál a "kedves párodnak".

Ha igazán szeretted volna azt a cicát ezt biztosan nem tetted volna meg. A párod meg azt csinálhat meg veled meg amit akar,hát sok szerencsét a továbbiakban biztosan boldogok lesztek életetek végéig :)

2016. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
67%
Remélem nem bocsátott meg. :(
2017. júl. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 sellolany ***** válasza:
Ez egy évekkel ezelőtti kérdés, ha még itt vagy, Kérdező, írd meg, hogy alakult a kapcsolatod!
2023. jan. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!