Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Merre tovább, ha egyedül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Merre tovább, ha egyedül érzem magam a kapcsolatomban?

Figyelt kérdés

1,5 éve járok a barátommal, szeptember elején "hozzám költözött". Ez abból áll, hogy az összes egyetemi szünetben és a vizsgaidőszakban is hazajár a szüleihez hetekre, hónapokra.

Becsapva érzem magam, azt hittem, hogy egy párként valóban együtt fogunk élni.

Mikor együtt vagyunk úgy érzem nem tudnék nélküle élni, de most hogy nem láttam mióta, nem érzek semmit. Azaz de, magányt. Egyedül érzem magam, nincs semmihez kedvem. Úgy érzem, hogy nem érdeklem, nem törődik velem.

Tegnap megírtam neki, hogy bizonytalannak érzem a kapcsolatunkat, úgy érzem, hogy a miénk nem igazi kapcsolat, olyan mintha egy koleszossal járnék, inkább mondja meg, ha nem akar velem élni, mert ez nekem szörnyű.

Érdemben semmilyen választ nem kaptam, csak nekem esett, hogy elege van belőlem, nem bírja elviselni már a problémázásomat. Nagyon rosszul esett, mert nem szoktam problémázni, annyira figyelek arra, hogy ne mondjam el neki a vele kapcsolatos gondjaimat, mert csak ezt vágja a fejemhez, aztán hónapok múlva változtat. De nekem ez kevés már. Nem akarok minden egyes akadálynál hónapokat várni, hogy vajon belátja-e, hogy neki is alakulnia kell a békés együttéléshez.

Ha együtt vagyunk, tíz körömmel kapaszkodunk egymásba, így, hogy régóta külön vagyunk, ő nem törődik velem, el van a maga kis világában, én meg egyre inkább azt érzem, hogy másra vágyok, próbálok érzelmileg minél jobban elhatárolódni.

Magányos vagyok "mellette", zavar, hogy nem keres, nem beszélget velem, nem hív, nem kér képet rólam.

Én pedig egyre erősebben kompenzálok, diétázok, szolid műkörmöt építtettem, tegnap meg szempillázónál jártam. Persze az egésznek semmi értelme, úgyse érdeklem, legalábbis ezt mutatja. Persze nála sose tudni, régebben,egy nagyon szigorú diétával leadtam jó pár kilót, mikor megkérdeztem, hogy miért nem dicsér meg, közölte, hogy azért, mert nem akarja, hogy abbahagyjam, fél, ha kapok valami pozitív visszajelzést, abbahagynám.

Most még ennyi sincs, egész nap mosolygós smilekat, szívecskéket küld, meg írogatja, hogy mennyire szeret és hiányzom neki. Nem értem, ha így lenne, akkor mellettem lenne, nem használna ki minden alkalmat, hogy távol maradjon tőlem.

Próbáltam tegnap beszélni vele arról, hogy mennyire megnehezíti az életem az alvászavarom, annyit mondott, hogy menjek el szakemberhez.

Nem érzem magam jól ebben a kapcsolatban, nem tudom elhinni, hogy valóban velem akar lenni, hiába mondja ezt, ha a cselekedeteivel mást közöl.

Nem tudom, hogy ezt hogy beszélhetném vele úgy, hogy megértse azt, hogy ez nekem komolyan égető probléma.

Nem érzem biztonságban egy ilyen kapcsolatban, ahol a partnerem nem mondja el nyíltan, hogy mit akar tőlem, például az együttélésben.


2016. jan. 23. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, hasonló cipőben járok én is. Gondold át hogy mit ad neked. Szerintem gondolkodj el a szakítás témán. Valószínűleg nem fog változni. Kereshetsz olyat, akitől azt kapod amit megérdemelsz.
2016. jan. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 opened paradise ***** válasza:
Társas magány. Ha ilyen "kedves",akkor ez együtt is elő fog jönni. Neked kell dönteni.
2016. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kifelé a kapcsolatból. nem az a baj, hogy nem felelsz meg. valaki rájött, hogy a végtelenségig hajthat, hogy törd magad a kedvéért.
2016. jan. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Nézd, én nő szemmel mondom azt, hogy ezt a helyzetet valószínűleg a leírásod alapján te kreáltad, és valóban elég negatív, problémázós lehetsz, ami elől nem csoda, hogy menekül a barátod (ezt az alvászavar kapcsán láttam nagyon. Te elmondtad neki, ő pedig a leglogikusabb válasszal felelt, mire benned ez sértődésként maradt meg, további feszültséget generálva, és innen el tudom képzelni, hogy mindennel ezt csinálod).

Itt magadat kell rendbe tenned.

2016. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ha menekülne, hozzám se költözött volna, ill. mindkétszer mikor kiderült, hogy megcsal mondtam neki, hogy költözzön, ô könyörgött, hogy maradhasson.
2016. jan. 23. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!